» Habeler  » Haberler

  

 
Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ( MİŞTİ ) kuruluşunun 30. yılı düzenlenen kokteyl ile kutlandı.
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ev sahipliğinde 17 Aralık Salı günü Amfi Tiyatro altında bulunan MİŞTİ çalışma Salonunda düzenlenen kokteyle MİŞTİ’ye emek verenler katıldı.Kokteylde  MİŞTİ oyuncularına 30. Yıl anısına birer plaket takdim edildi
Gecenin açılış konuşmasını MİŞTİ Genel Sanat Yönetmeni Necati Eser yaptı.
1989 Mart ayında MİŞTİ’nin temellerinin atıldığını belirten Eser ; MİŞTİ’nin kuruluş amacının insanları Kültür ve Sanatın tüketicisi olmaktan çıkartıp bizzat üreticisi yapmak olduğunu dile getirdi.
İlk önce Belediye içerisinde Kültür ve Sanat Kurulu oluşturulduğunu ve 17 Mart   1990  tarihi itibariyle MİŞTİ’nin çalışmalarına başladığını belirten Eser ; MİŞTİ çatısı altında yapılan tiyatro çalışmalarının bir çok insanın hayatını değiştirdiğini ve insanlara olumlu yönde etkileri olduğunu söyledi.Necati Eser son olarak başta Nebi Uslu olmak üzere şimdiye kadar Milas Şehir Tiyatrosunda emeği geçen herkese teşekkür etti.
Necati Eser’in konuşmasından sonra söz alan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; Bu gün  burada MİŞTİ’nin kuruluş yıldönümünü kutlamak için toplandık. MİŞTİ’ye ve Milas’a kazandırdıkları için  Milas Şehir Tiyatrosu kurucusu Nebi Uslu hocamıza teşekkür ediyor tekrar rahmetle anıyorum”dedi
MİŞTİ’nin hayatında önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Başkan Tokat ; “Eşi Elif Tokat ile MİŞTi çalışmaları sırasında tanıştığını ve mutlu bir aile kurmasına vesile olduğunu dile getirdi.30 yıllık geçmişi ile Milas Şehir Tiyatrosunun  Milas ve Bölgesine ışık saçmaya devam ettiğini söyleyen Başkan Tokat ; Bundan sonraki süreçte Mişti yoluna güçlenerek,kurumsallaşarak emin adımlarla gitmeye devam edecek.Yine geçmişte olduğu gibi sahneye oyunlar koyacak ve Ülkemizin önemli Tiyatro gruplarını da Milas ta ağırlamaya devam edecektir. MİŞTİ’nin ilk günlerdeki heyecanı,kararlılığı ve aile ortamını devam edecek”dedi. Başkan Tokat son olarak geceye katılanlara ve emeği geçenlere teşekkür etti.
Gecenin sonunda MİŞTİ’ye emek verenlere teşekkür plaketleri Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, tarafından takdim edilirken,MİŞTİ Genel Sanat Yönetmeni Necati Eser’de Başkan Tokat’a  emekleri ve destekleri için teşekkür ederek günü anısına bir plaket verdi.  
 


News Date: 18.12.2019

News

123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536