» Belediye  » Belediye Tarihçe
Belediye Tarihçesi



 Milas Belediyesi 1868 yılında kurulmuştur. Bilinen tarih içerisinde görev yapmış Belediye Başkanları sırasıyla ;

 
Raşit Efendi, Mehmet Ali AKARCA
Rıza TOKSARI EFENDİ,
Nazmi AKDENİZ,
Turhan AKARCA (09.08.1950-24.01.1954),
Cemil MENTEŞE (23.03.1954-02.06.1955),
Gazi MENTEŞE (02.06.1955-16.11.1955 / 27.09.1966- 08.12.1973 ),
Hasan NALBANTOĞLU ( 11.06.1955-12.12.1957),
Adnan AKARCA (01.03.1958-01.06.1960),
Bekir Sami ERCAN (18.11.1963-01.07.1966),
Erdal ÇERÇİ ( 11.12.1973-12.09.1980),
Ünal ÇETİN ( 24.02.1982-26.03.1989),
Fevzi TOPUZ ( 26.03.1989-27.03.1994),
Ali Doğan SERÇEK ( 27.03.1994-18.04.1999),
Fevzi TOPUZ ( 18.04.1999-16.05.2007),
Mustafa TİRELİ ( 16.05.2007- 28.07.2007),
Hürol ÖNDER (28.07.2007 - 06.04.2009)
Muhammet TOKAT (29.03.2009 - )