» Habeler  » Haberler
Kan

  

MİLAS'TA FENER ALAYI COŞKUSU
 
Milas’ta şanlı zaferin 95. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde bir dizi etkinlik düzenlendi. Kutlamalar çerçevesinde düzenlenen fener alayına; Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye Başkan Yardımcıları Zeynep Mat ve Faik Karagöz, Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, CHP İlçe Başkanı Suat Özcan ve partililer, STK temsilcileri, oda başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ellerinde Türk bayraklarıyla fener alayına katılan binlerce Milaslı, zafer sloganları eşliğinde şehir turu attı. Coşkulu kalabalık, daha sonra Atapark’ta fener alayını sonlandırdı.
Grup Pusula’nın Zafer Konseri öncesinde halka seslenen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
“TARİHİN EN ŞANLI ZAFERİ”
“Ayın altında kağnılar gidiyordu. Kağnılar gidiyordu, Akşehir üstünden, Afyon’a doğru. Toprak öyle bitip tükenmez, dağlar öyle uzakta, sanki gidenler hiçbir zaman hiçbir menzile erişemeyecekti. Kağnılar yürüyordu, yekpare meşeden tekerlekleriyle. Ve onlar ayın altında dönen ilk tekerlekti.” şiiriyle sözlerine başlayan Başkan Tokat, “ Zafer Bayramı’nı şu sözlerle anlattı: “Tarihin en şanlı zaferlerinden biri olan Büyük Zafer’in 95. Yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Böyle bir zaferi gerçekleştiren bir ulusun ferdi olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Büyük usta Nazım Hikmet, 30 Ağustos ile ilgili şöyle diyor: ‘Sadece biz Türklerin değil, tüm insanlığın büyük zaferidir. Çünkü sömürgeciliğin yıkılmaya mahkum olduğunu gösteren milletlerden biri de benim milletimdir.’ der. Yokluklar içindeki bir orduyu dünyada eşi benzeri görülmemiş manevralarla, düşmanın gözünden kaçırıp; dünyanın en kararlı ordusu haline getirmek tarihte örneğine çok az rastlanan durumdur.” dedi.
ARAKAN HASSASİYETİ...
Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Başkan Tokat, Arakan Müslümanlarına yapılan zulme dikkat çekerek, “Kararlı demokrasi mücadelesi veren halkımızla gurur duyuyor, şehitlerimizi minnetle anıyoruz. Masum ve mazlumlara, özellikle Arakan Müslümanlarına yapılan saldırı ve zulmü lanetliyor, tüm dünyayı duyarlı olmaya çağırıyoruz! 30 Ağustos bizim için ve insanlık için neyi ifade ettiğini biliyoruz. Değerinin de farkındayız. Bizim için var olma, kurtuluş, özgürlük, bağımsızlık, onur, gurur, tüm mazlum uluslara örnek anlamına gelen 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.” diye konuştu.
Tokat’ın konuşmasının ardından sahneye Grup Pusula çıkarak, kalabalığı şarkılarıyla coşturdu.


Haber Tarihi: 31.08.2017

Haberler“K HARFİ YETERLİDİR” PAZARTESİ GÜNÜ SELİMİYE’DE…

 “K HARFİ YETERLİDİR” PAZARTESİ GÜNÜ SELİMİYE’DE…

Milas...

MUHARREM AYI

 Muharrem Ayının hayırlara vesile olması temennisiyle;dünya üzerinde barış,huzur ve mutluluk tohumlarının yeşermesini diliyorum.

YENİ MİLASSPOR’DAN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET

 YENİ MİLASSPOR’DAN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET

GÜLLÜK’TE "K" HARFİ YETTİ

 

MUĞLA VALİSİ ESENGÜL CİVELEK BELEDİYEMİZİ ZİYARET ETTİ

 MUĞLA VALİSİ ESENGÜL CİVELEK BELEDİYEMİZİ ZİYARET ETTİ

 Muğla Valisi Esengül Civelek ilçemizi ziyaret etti. 20 Eylül Çarşamb...

“K HARFİ YETERLİDİR”

 MİLAS BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN  Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Tokat mesajında şu ifadelere yer verdi;

 Şehit ve Gazilerimizin, Vatan savunması için verdiği kutsal mücadele, dünya tarihinde milletçe övünç duyduğumuz kahramanlık ve vatanseverlik destanı olarak yer almıştır.

SANAT EDEBİYAT GÜNLERİ SONA ERDİ

Güllük Milas Türk Musikisi Derneği Konseri ile yaz’a veda etti.

Milas’lı Pehlivan Güreşçi Türkiye ve Milas’ı bu kez Bulgaristan’da temsil edecek.

MUHARREM AYI İFTAR YEMEKLERİ BAŞLIYOR.

RODMİX VE ASFALT KAPLAMA ATAĞI

 Milas Belediyesi, sorumluluk alanında kalan kırsal mahallerde yol çalışmalarına devam ediyor.

ŞEHRİN GÖRSEL BELLEĞİ

EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI

7.ULUSLAR ARASI TURHAN SELÇUK KARİKATÜR YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970