» Habeler  » Haberler
Kan

  

MİLAS'TA FENER ALAYI COŞKUSU
 
Milas’ta şanlı zaferin 95. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde bir dizi etkinlik düzenlendi. Kutlamalar çerçevesinde düzenlenen fener alayına; Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye Başkan Yardımcıları Zeynep Mat ve Faik Karagöz, Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, CHP İlçe Başkanı Suat Özcan ve partililer, STK temsilcileri, oda başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ellerinde Türk bayraklarıyla fener alayına katılan binlerce Milaslı, zafer sloganları eşliğinde şehir turu attı. Coşkulu kalabalık, daha sonra Atapark’ta fener alayını sonlandırdı.
Grup Pusula’nın Zafer Konseri öncesinde halka seslenen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
“TARİHİN EN ŞANLI ZAFERİ”
“Ayın altında kağnılar gidiyordu. Kağnılar gidiyordu, Akşehir üstünden, Afyon’a doğru. Toprak öyle bitip tükenmez, dağlar öyle uzakta, sanki gidenler hiçbir zaman hiçbir menzile erişemeyecekti. Kağnılar yürüyordu, yekpare meşeden tekerlekleriyle. Ve onlar ayın altında dönen ilk tekerlekti.” şiiriyle sözlerine başlayan Başkan Tokat, “ Zafer Bayramı’nı şu sözlerle anlattı: “Tarihin en şanlı zaferlerinden biri olan Büyük Zafer’in 95. Yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Böyle bir zaferi gerçekleştiren bir ulusun ferdi olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Büyük usta Nazım Hikmet, 30 Ağustos ile ilgili şöyle diyor: ‘Sadece biz Türklerin değil, tüm insanlığın büyük zaferidir. Çünkü sömürgeciliğin yıkılmaya mahkum olduğunu gösteren milletlerden biri de benim milletimdir.’ der. Yokluklar içindeki bir orduyu dünyada eşi benzeri görülmemiş manevralarla, düşmanın gözünden kaçırıp; dünyanın en kararlı ordusu haline getirmek tarihte örneğine çok az rastlanan durumdur.” dedi.
ARAKAN HASSASİYETİ...
Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Başkan Tokat, Arakan Müslümanlarına yapılan zulme dikkat çekerek, “Kararlı demokrasi mücadelesi veren halkımızla gurur duyuyor, şehitlerimizi minnetle anıyoruz. Masum ve mazlumlara, özellikle Arakan Müslümanlarına yapılan saldırı ve zulmü lanetliyor, tüm dünyayı duyarlı olmaya çağırıyoruz! 30 Ağustos bizim için ve insanlık için neyi ifade ettiğini biliyoruz. Değerinin de farkındayız. Bizim için var olma, kurtuluş, özgürlük, bağımsızlık, onur, gurur, tüm mazlum uluslara örnek anlamına gelen 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.” diye konuştu.
Tokat’ın konuşmasının ardından sahneye Grup Pusula çıkarak, kalabalığı şarkılarıyla coşturdu.


Haber Tarihi: 31.08.2017

HaberlerBAŞKAN YARDIMCISI MAT PAZARI ZİYARET ETTİ.

VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜ BAŞKAN TOKAT’I ZİYARET ETTİ.

 
Fırat Altan’ın ardından Vergi Dairesi Müdürü olarak Milas’a atanan Mehmet Raci Usta Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı ziyaret etti.
ŞAMPİYON MARMARİS BELEDİYE VETERAN SPOR..

ŞAMPİYON MARMARİS BELEDİYE VETERAN SPOR..
ENGELLERİ KONSER İLE AŞACAKLAR.

Milasta yaşayan görme engelli vatandaşlar Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat’ı makamında ziyaret etti.
ARAKAN'A SAHİP ÇIK

MUĞLA VALİLİĞİ İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN MYANMAR´IN ARAKAN EYALETİNDE YAŞAYANLARIN İNSANİ İHTİYAÇLARININ KARŞILANABİLMESİ İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILMIŞ OLDUĞU BİLDİRİLMİŞ OLUP , KAMPANYAYA Aİ...

...

10 KASIM MESAJI

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat  10 Kasım Atatürk’ü anma günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Tokat Mesajında şu ifadelere yer verdi.
MİNİKLER KENDİ ÇİÇEKLERİNİ YETİŞTİRECEK.

SİNAN MEYDAN MİLAS’LILARLA BULUŞTU

Tarihçi-Yazar Sinan Meydan Milas’ta söyleşiye katıldı.
DEVECİLER BAŞKAN TOKAT'A TEŞEKKÜR ETTİ.

 Selimiye  Deveciler Derneği ,Başkan Tokat’ı makamında ziyaret etti.

KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI

KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI
SİNAN MEYDAN SÖYLEŞİSİ

Tarihçi ve yazar Sinan Meydan, Milas’ta söyleşi düzenleyecek.
İLÇE HIFZISSIHHA KURULU KARARLARI

KASIM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI

Milas Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısı 6 Kasım Pazartesi günü yapılacak.
BAŞKAN TOKAT ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından İlçe genelinde başlatılan caddelerin yol ve kaldırım yenileme çalışmalarını yerinde inceledi.


12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273