» Habeler  » Haberler
Kan

  

EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI
 
Milas Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısını dün Toplantı ve Düğün Salonunda gerçekleştiri. Halil Ilbıra,Faik Karagöz ve Levent Akyer’in mazeretli olarak katılmadığı meclis toplantısında 7 ana 4 de ek gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı.
Meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat , Zeytinköy’deki büyük yangından ötürü mağdur olan vatandaşlara yardım için harekete geçtiklerini, yardımların koordineli şekilde sağlanacağını söyledi ve Muğla’da yaşanan ve büyük üzüntüye neden olan orman yangınlarına işaret etti. Üst üste yaşanan, halkı mağdur eden ve büyük bir zarara neden olan orman yangınlarının peş peşe çıkmasıyla birlikte akıllarda soru işaretlerinin oluşmaya başladığını ifade eden Başkan Tokat, yangında mağdur olan yöre halkının her zaman yanlarında olacaklarını belirterek, “Yangınzede vatandaşlarımızın yaralarının sarılması, acil ihtiyaçlarının karşılanması noktasında tüm kurumlarla organize, koordineli bir şekilde çalışmak istiyoruz. Bu konuda niyetimizi yetkili kurumlara ilettik, görüşmelerimiz sürüyor. Milas halkının da bu konuda duyarlı olacağına inancım sonsuz. Gerekli koordinasyon sağlandıktan sonra hızlı bir şekilde yardımları ulaştıracağız.” diye konuştu.
Daha sonra toplantıda 7 ana, 4 de ek gündem maddesi görüşüldü. Toplantıda ayrıca 24  komisyon raporu da karara bağlandı.
Toplantıda en dikkat çeken karar ise Tabakhane Caddesi’nin içkili yerler bölgesinden çıkarılması oldu. Oy birliğiyle kabul edilen karara göre; müze ve ibadet alanlarının yakınında bulunması gerekçesiyle Tabakhane Cadde’si üzerindeki içki ruhsatı bulunan meyhane ve barların başka yere taşınması için 6 ay süre verildi. 6 ayın sonunda cadde üzerindeki alkollü mekanların tümü kapatılacak.
Meclis toplantısında geçtiğimiz günlerde partisinden istifa eden Kasım Özkan’ın yerine İçkili Yerler Komisyonu’nda görev alacak isim de belli oldu. Alınan karara göre, Milas Belediye Meclisi İçkili Yerler Komisyonu’ndaki MHP koltuğunda Zeliha Arpazlı görev alacak.
Büyükşehir Kanunu’nun onaylanmasının ardından yapılan Devir, Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu toplantısında eksik bilgi nedeniyle tescili sağlanamayan Ortaköy Mahallesi’ndeki 71 adet taşınmaz ile ilgili Tüzel Kişilikler adına devir edilmesi talebini görüşen Milas Belediye Meclisi, kararını verdi. Alınan kararla birlikte tapu için Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne yetki verildi. Taşınmazlardan 55’i Milas Belediyesi, 14’ü Büyükşehir Belediyesi, 2’si Hazine adına aktarılacak.
Meclis toplantısının sonunda söz alarak açıklamalarda bulunan MHP’li Belediye Meclis Üyesi Mevlüt Kiriş, “Arakan Müslümanlarına yönelik katli kınıyoruz. Ayrıca Zeytinköy ve Dağpınar köylerinde yaşanan üzücü yangından ötürü milletimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Yangında mağdur olan halkımızın ihtiyaçlarının kış gelmeden önce karşılanması için birlik olma vaktidir. Dayanışma ve koordinasyon içerisinde ne gerekiyorsa yapılmalıdır. Daha önce gündeme getirdiğimiz Türbe’deki yol sorununun çözümü için çalışmalar başladı. Bu noktada hassasiyet gösteren Milas Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a teşekkür ediyorum. Ketendere Mahallemizin yolu ve Gümüşlük yolu da acil tadilat bekliyor.” diye konuştu. Yol sorunlarının gündeme alındığını ifade eden Tokat, tadilat gereken yolların yıl sonuna kadar yapılacağını söyledi.
 


Haber Tarihi: 12.09.2017

HaberlerÇALIŞMALAR KIRSALA YÖNELTİLDİ

BAŞKANA DEVE GÜREŞİ DAVETİ.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Iışık , Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret ederek bu yıl 18.’si düzenlenecek deve güreşleri festivaline davet etti.
ENGELLİ VATANDAŞ EVİNE DAHA GÜVENLİ GİDECEK

 Milas’ın Alatepe mahallesinde ikamet eden engelli vatandaşın evine ulaşım sorunu Milas Belediyesi tarafından giderildi.

NAZIM HİKMET DOĞUMUNUN 116. YILINDA ANILACAK

 Türkiye’nin yetiştirdiği büyük değerlerden biri olan şair Nazım Hikmet Ran, Muğla Büyükşehir Belediyesi organizasyonu ile  19 Ocak 2018 Cuma akşam 19.30’da Milas Belediyesi Toplantı ve Düğü...

BAŞKAN GAZETECİLERİ UNUTMADI

DEPREMZEDE AİLEYİ SEVİNDİREN YARDIM

DEPREMZEDE AİLEYİ SEVİNDİREN YARDIM
 
’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’

Gazeteciler, hayatın birçok alanında, bilgiye ulaşıp sunmaya çalışırlar. Günümüzde, görsel-işitsel ve yazılı basın tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, toplumsallaşma sürecinde önemli rol...

LOZAN CADDESİNDE ÇALIŞMALAR SONA ERDİ

Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde yürütülen yol ve kaldırım yenileme çalışmaları sona erdi.
ÇALIŞMALAR MEŞELİK MAHALLESİNDE SÜRÜYOR.

VALİLİK KUPASI SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ

2018 Yılı Muğla Valiliği Satranç Turnuvası sona erdi.
2018’in ilk Belediye Meclisi toplandı

2018’in ilk Belediye Meclisi toplandı
 
 
 
SEK MAHALLESİNDE ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI.

BİR MAHALLEDE DAHA ÇALIŞMALAR SONA ERDİ..
Milas Belediyesi tarafından Kırsal mahallelere yönelik başlatılan çalışmalar devam ediyor.
2018 OCAK AYI MECLİS TOPLANTISI

Milas Belediye Meclisi 2018 yılının ilk meclis toplantısını 8 Ocak pazartesi günü gerçekleştirecek.
BAŞKAN TOKAT'IN YENİ YIL MESAJI

"Her yeni yıl geleceğe dönük umutların, yeni hayallerin ve projelerin güçlü bir şekilde oluşturulduğu dönemlerdir.
BAŞKAN PERSONELİN YENİ YILINI KUTLADI.

 Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat  Belediye personelinin yeni yılını kutladı.1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677