» Habeler  » Haberler
Kan

  

EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI
 
Milas Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısını dün Toplantı ve Düğün Salonunda gerçekleştiri. Halil Ilbıra,Faik Karagöz ve Levent Akyer’in mazeretli olarak katılmadığı meclis toplantısında 7 ana 4 de ek gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı.
Meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat , Zeytinköy’deki büyük yangından ötürü mağdur olan vatandaşlara yardım için harekete geçtiklerini, yardımların koordineli şekilde sağlanacağını söyledi ve Muğla’da yaşanan ve büyük üzüntüye neden olan orman yangınlarına işaret etti. Üst üste yaşanan, halkı mağdur eden ve büyük bir zarara neden olan orman yangınlarının peş peşe çıkmasıyla birlikte akıllarda soru işaretlerinin oluşmaya başladığını ifade eden Başkan Tokat, yangında mağdur olan yöre halkının her zaman yanlarında olacaklarını belirterek, “Yangınzede vatandaşlarımızın yaralarının sarılması, acil ihtiyaçlarının karşılanması noktasında tüm kurumlarla organize, koordineli bir şekilde çalışmak istiyoruz. Bu konuda niyetimizi yetkili kurumlara ilettik, görüşmelerimiz sürüyor. Milas halkının da bu konuda duyarlı olacağına inancım sonsuz. Gerekli koordinasyon sağlandıktan sonra hızlı bir şekilde yardımları ulaştıracağız.” diye konuştu.
Daha sonra toplantıda 7 ana, 4 de ek gündem maddesi görüşüldü. Toplantıda ayrıca 24  komisyon raporu da karara bağlandı.
Toplantıda en dikkat çeken karar ise Tabakhane Caddesi’nin içkili yerler bölgesinden çıkarılması oldu. Oy birliğiyle kabul edilen karara göre; müze ve ibadet alanlarının yakınında bulunması gerekçesiyle Tabakhane Cadde’si üzerindeki içki ruhsatı bulunan meyhane ve barların başka yere taşınması için 6 ay süre verildi. 6 ayın sonunda cadde üzerindeki alkollü mekanların tümü kapatılacak.
Meclis toplantısında geçtiğimiz günlerde partisinden istifa eden Kasım Özkan’ın yerine İçkili Yerler Komisyonu’nda görev alacak isim de belli oldu. Alınan karara göre, Milas Belediye Meclisi İçkili Yerler Komisyonu’ndaki MHP koltuğunda Zeliha Arpazlı görev alacak.
Büyükşehir Kanunu’nun onaylanmasının ardından yapılan Devir, Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu toplantısında eksik bilgi nedeniyle tescili sağlanamayan Ortaköy Mahallesi’ndeki 71 adet taşınmaz ile ilgili Tüzel Kişilikler adına devir edilmesi talebini görüşen Milas Belediye Meclisi, kararını verdi. Alınan kararla birlikte tapu için Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne yetki verildi. Taşınmazlardan 55’i Milas Belediyesi, 14’ü Büyükşehir Belediyesi, 2’si Hazine adına aktarılacak.
Meclis toplantısının sonunda söz alarak açıklamalarda bulunan MHP’li Belediye Meclis Üyesi Mevlüt Kiriş, “Arakan Müslümanlarına yönelik katli kınıyoruz. Ayrıca Zeytinköy ve Dağpınar köylerinde yaşanan üzücü yangından ötürü milletimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Yangında mağdur olan halkımızın ihtiyaçlarının kış gelmeden önce karşılanması için birlik olma vaktidir. Dayanışma ve koordinasyon içerisinde ne gerekiyorsa yapılmalıdır. Daha önce gündeme getirdiğimiz Türbe’deki yol sorununun çözümü için çalışmalar başladı. Bu noktada hassasiyet gösteren Milas Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a teşekkür ediyorum. Ketendere Mahallemizin yolu ve Gümüşlük yolu da acil tadilat bekliyor.” diye konuştu. Yol sorunlarının gündeme alındığını ifade eden Tokat, tadilat gereken yolların yıl sonuna kadar yapılacağını söyledi.
 


Haber Tarihi: 12.09.2017

Haberler“K HARFİ YETERLİDİR” PAZARTESİ GÜNÜ SELİMİYE’DE…

 “K HARFİ YETERLİDİR” PAZARTESİ GÜNÜ SELİMİYE’DE…

Milas...

MUHARREM AYI

 Muharrem Ayının hayırlara vesile olması temennisiyle;dünya üzerinde barış,huzur ve mutluluk tohumlarının yeşermesini diliyorum.

YENİ MİLASSPOR’DAN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET

 YENİ MİLASSPOR’DAN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET

GÜLLÜK’TE "K" HARFİ YETTİ

 

MUĞLA VALİSİ ESENGÜL CİVELEK BELEDİYEMİZİ ZİYARET ETTİ

 MUĞLA VALİSİ ESENGÜL CİVELEK BELEDİYEMİZİ ZİYARET ETTİ

 Muğla Valisi Esengül Civelek ilçemizi ziyaret etti. 20 Eylül Çarşamb...

“K HARFİ YETERLİDİR”

 MİLAS BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN  Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Tokat mesajında şu ifadelere yer verdi;

 Şehit ve Gazilerimizin, Vatan savunması için verdiği kutsal mücadele, dünya tarihinde milletçe övünç duyduğumuz kahramanlık ve vatanseverlik destanı olarak yer almıştır.

SANAT EDEBİYAT GÜNLERİ SONA ERDİ

Güllük Milas Türk Musikisi Derneği Konseri ile yaz’a veda etti.

Milas’lı Pehlivan Güreşçi Türkiye ve Milas’ı bu kez Bulgaristan’da temsil edecek.

MUHARREM AYI İFTAR YEMEKLERİ BAŞLIYOR.

RODMİX VE ASFALT KAPLAMA ATAĞI

 Milas Belediyesi, sorumluluk alanında kalan kırsal mahallerde yol çalışmalarına devam ediyor.

ŞEHRİN GÖRSEL BELLEĞİ

EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI

7.ULUSLAR ARASI TURHAN SELÇUK KARİKATÜR YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970