» Habeler  » Haberler
Kan

  

EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI
 
Milas Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısını dün Toplantı ve Düğün Salonunda gerçekleştiri. Halil Ilbıra,Faik Karagöz ve Levent Akyer’in mazeretli olarak katılmadığı meclis toplantısında 7 ana 4 de ek gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı.
Meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat , Zeytinköy’deki büyük yangından ötürü mağdur olan vatandaşlara yardım için harekete geçtiklerini, yardımların koordineli şekilde sağlanacağını söyledi ve Muğla’da yaşanan ve büyük üzüntüye neden olan orman yangınlarına işaret etti. Üst üste yaşanan, halkı mağdur eden ve büyük bir zarara neden olan orman yangınlarının peş peşe çıkmasıyla birlikte akıllarda soru işaretlerinin oluşmaya başladığını ifade eden Başkan Tokat, yangında mağdur olan yöre halkının her zaman yanlarında olacaklarını belirterek, “Yangınzede vatandaşlarımızın yaralarının sarılması, acil ihtiyaçlarının karşılanması noktasında tüm kurumlarla organize, koordineli bir şekilde çalışmak istiyoruz. Bu konuda niyetimizi yetkili kurumlara ilettik, görüşmelerimiz sürüyor. Milas halkının da bu konuda duyarlı olacağına inancım sonsuz. Gerekli koordinasyon sağlandıktan sonra hızlı bir şekilde yardımları ulaştıracağız.” diye konuştu.
Daha sonra toplantıda 7 ana, 4 de ek gündem maddesi görüşüldü. Toplantıda ayrıca 24  komisyon raporu da karara bağlandı.
Toplantıda en dikkat çeken karar ise Tabakhane Caddesi’nin içkili yerler bölgesinden çıkarılması oldu. Oy birliğiyle kabul edilen karara göre; müze ve ibadet alanlarının yakınında bulunması gerekçesiyle Tabakhane Cadde’si üzerindeki içki ruhsatı bulunan meyhane ve barların başka yere taşınması için 6 ay süre verildi. 6 ayın sonunda cadde üzerindeki alkollü mekanların tümü kapatılacak.
Meclis toplantısında geçtiğimiz günlerde partisinden istifa eden Kasım Özkan’ın yerine İçkili Yerler Komisyonu’nda görev alacak isim de belli oldu. Alınan karara göre, Milas Belediye Meclisi İçkili Yerler Komisyonu’ndaki MHP koltuğunda Zeliha Arpazlı görev alacak.
Büyükşehir Kanunu’nun onaylanmasının ardından yapılan Devir, Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu toplantısında eksik bilgi nedeniyle tescili sağlanamayan Ortaköy Mahallesi’ndeki 71 adet taşınmaz ile ilgili Tüzel Kişilikler adına devir edilmesi talebini görüşen Milas Belediye Meclisi, kararını verdi. Alınan kararla birlikte tapu için Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne yetki verildi. Taşınmazlardan 55’i Milas Belediyesi, 14’ü Büyükşehir Belediyesi, 2’si Hazine adına aktarılacak.
Meclis toplantısının sonunda söz alarak açıklamalarda bulunan MHP’li Belediye Meclis Üyesi Mevlüt Kiriş, “Arakan Müslümanlarına yönelik katli kınıyoruz. Ayrıca Zeytinköy ve Dağpınar köylerinde yaşanan üzücü yangından ötürü milletimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Yangında mağdur olan halkımızın ihtiyaçlarının kış gelmeden önce karşılanması için birlik olma vaktidir. Dayanışma ve koordinasyon içerisinde ne gerekiyorsa yapılmalıdır. Daha önce gündeme getirdiğimiz Türbe’deki yol sorununun çözümü için çalışmalar başladı. Bu noktada hassasiyet gösteren Milas Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a teşekkür ediyorum. Ketendere Mahallemizin yolu ve Gümüşlük yolu da acil tadilat bekliyor.” diye konuştu. Yol sorunlarının gündeme alındığını ifade eden Tokat, tadilat gereken yolların yıl sonuna kadar yapılacağını söyledi.
 


Haber Tarihi: 12.09.2017

HaberlerMİLAS’TA FENER ALAYI COŞKUSU

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen Fener Alayı yürüyüşünde tam anlamıyla coşku yaşandı.
SEFERİ RAMAZAN BEY AYAKTA ALKIŞLANDI

ÖREN MAHALLESİNDE KANO ŞENLİĞİ

 Ören Doğa Sporları Derneği (ÖRDOST) tarafından 19 - 20 Mayıs 2018 tarihlerinde Ören Ortaokulu Okul Aile Birliği ve Milas Belediyesi katkıları ile Ören Mahallesi’nde ‘ÖRDOST Çocuklar ile El Ele Kano...

2. İFTAR SOFRASI HACIAPTİ-GÜNEŞ MAHALLERİNE KURULDU

Milas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen ve ilçenin 13 farklı mahallesinde kurulması planlanan iftar sofralarının ikincisi  Hacıapti-Güneş mahallerindeydi
19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

19 MAYIS KUTLAMASI

MİLAS BELEDİYESİNDEN DAR GELİRLİ AİLELERE YARDIM ELİ.

9. NEBİ USLU TİYATRO ŞENLİKLERİ 4. GÜNÜNDE

Fethiye Belediyesi Tiyatro Topluluğu Turgut Özakman´ın en popüler oyunlarından ´Resimli Osmanlı Tarihi´ oyununu sahneye taşıdı.
İLK İFTAR YEMEĞİ BURGAZ MAHALLESİNDEYDİ

Milas Belediye Başkanlığı geleneksel hale getirdiği iftar yemeklerine bu yıl Burgaz Mahallesi sakinlerine verilen yemekle başladı. 
ŞENLİKLERİN ÜÇÜNCÜ GÜNÜNDE SALON KAHKAHAYA BOĞULDU

9. Nebi Uslu Tiyatro Şenliklerinin üçüncü gününde sahne alan Menteşe Belediyesi Tiyatro Topluluğu tiyatro severleri kahkahaya boğdu.
AĞAOĞLU'NDAN 10 BİN FİDAN

8. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışmasında kazananlar belli oldu.

Milas Belediyesi tarafından Milas doğumlu ünlü karikatürist Turhan Selçuk anısına düzenlenen karikatür yarışmasında ödül almaya hak kazanan karikatüristler belirlendi.
9. NEBİ USLU TİYATRO ŞENLİĞİ DEVAM EDİYOR

Milas Belediyesi tarafından düzenlenen 9. Nebi Uslu Tiyatro Şenliğinin ikinci gününde   sahnelenen “Yaşamın İçinden” adlı oyun beğeni topladı.
 
RAMAZAN AYI MESAJI

9. NEBİ USLU TİYATRO ŞENLİKLERİ BAŞLADI1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586