» Habeler  » Haberler
Kan

  

EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI
 
Milas Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısını dün Toplantı ve Düğün Salonunda gerçekleştiri. Halil Ilbıra,Faik Karagöz ve Levent Akyer’in mazeretli olarak katılmadığı meclis toplantısında 7 ana 4 de ek gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı.
Meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat , Zeytinköy’deki büyük yangından ötürü mağdur olan vatandaşlara yardım için harekete geçtiklerini, yardımların koordineli şekilde sağlanacağını söyledi ve Muğla’da yaşanan ve büyük üzüntüye neden olan orman yangınlarına işaret etti. Üst üste yaşanan, halkı mağdur eden ve büyük bir zarara neden olan orman yangınlarının peş peşe çıkmasıyla birlikte akıllarda soru işaretlerinin oluşmaya başladığını ifade eden Başkan Tokat, yangında mağdur olan yöre halkının her zaman yanlarında olacaklarını belirterek, “Yangınzede vatandaşlarımızın yaralarının sarılması, acil ihtiyaçlarının karşılanması noktasında tüm kurumlarla organize, koordineli bir şekilde çalışmak istiyoruz. Bu konuda niyetimizi yetkili kurumlara ilettik, görüşmelerimiz sürüyor. Milas halkının da bu konuda duyarlı olacağına inancım sonsuz. Gerekli koordinasyon sağlandıktan sonra hızlı bir şekilde yardımları ulaştıracağız.” diye konuştu.
Daha sonra toplantıda 7 ana, 4 de ek gündem maddesi görüşüldü. Toplantıda ayrıca 24  komisyon raporu da karara bağlandı.
Toplantıda en dikkat çeken karar ise Tabakhane Caddesi’nin içkili yerler bölgesinden çıkarılması oldu. Oy birliğiyle kabul edilen karara göre; müze ve ibadet alanlarının yakınında bulunması gerekçesiyle Tabakhane Cadde’si üzerindeki içki ruhsatı bulunan meyhane ve barların başka yere taşınması için 6 ay süre verildi. 6 ayın sonunda cadde üzerindeki alkollü mekanların tümü kapatılacak.
Meclis toplantısında geçtiğimiz günlerde partisinden istifa eden Kasım Özkan’ın yerine İçkili Yerler Komisyonu’nda görev alacak isim de belli oldu. Alınan karara göre, Milas Belediye Meclisi İçkili Yerler Komisyonu’ndaki MHP koltuğunda Zeliha Arpazlı görev alacak.
Büyükşehir Kanunu’nun onaylanmasının ardından yapılan Devir, Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu toplantısında eksik bilgi nedeniyle tescili sağlanamayan Ortaköy Mahallesi’ndeki 71 adet taşınmaz ile ilgili Tüzel Kişilikler adına devir edilmesi talebini görüşen Milas Belediye Meclisi, kararını verdi. Alınan kararla birlikte tapu için Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne yetki verildi. Taşınmazlardan 55’i Milas Belediyesi, 14’ü Büyükşehir Belediyesi, 2’si Hazine adına aktarılacak.
Meclis toplantısının sonunda söz alarak açıklamalarda bulunan MHP’li Belediye Meclis Üyesi Mevlüt Kiriş, “Arakan Müslümanlarına yönelik katli kınıyoruz. Ayrıca Zeytinköy ve Dağpınar köylerinde yaşanan üzücü yangından ötürü milletimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Yangında mağdur olan halkımızın ihtiyaçlarının kış gelmeden önce karşılanması için birlik olma vaktidir. Dayanışma ve koordinasyon içerisinde ne gerekiyorsa yapılmalıdır. Daha önce gündeme getirdiğimiz Türbe’deki yol sorununun çözümü için çalışmalar başladı. Bu noktada hassasiyet gösteren Milas Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a teşekkür ediyorum. Ketendere Mahallemizin yolu ve Gümüşlük yolu da acil tadilat bekliyor.” diye konuştu. Yol sorunlarının gündeme alındığını ifade eden Tokat, tadilat gereken yolların yıl sonuna kadar yapılacağını söyledi.
 


Haber Tarihi: 12.09.2017

HaberlerBAŞKAN YARDIMCISI MAT PAZARI ZİYARET ETTİ.

VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜ BAŞKAN TOKAT’I ZİYARET ETTİ.

 
Fırat Altan’ın ardından Vergi Dairesi Müdürü olarak Milas’a atanan Mehmet Raci Usta Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı ziyaret etti.
ŞAMPİYON MARMARİS BELEDİYE VETERAN SPOR..

ŞAMPİYON MARMARİS BELEDİYE VETERAN SPOR..
ENGELLERİ KONSER İLE AŞACAKLAR.

Milasta yaşayan görme engelli vatandaşlar Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat’ı makamında ziyaret etti.
ARAKAN'A SAHİP ÇIK

MUĞLA VALİLİĞİ İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN MYANMAR´IN ARAKAN EYALETİNDE YAŞAYANLARIN İNSANİ İHTİYAÇLARININ KARŞILANABİLMESİ İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILMIŞ OLDUĞU BİLDİRİLMİŞ OLUP , KAMPANYAYA Aİ...

...

10 KASIM MESAJI

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat  10 Kasım Atatürk’ü anma günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Tokat Mesajında şu ifadelere yer verdi.
MİNİKLER KENDİ ÇİÇEKLERİNİ YETİŞTİRECEK.

SİNAN MEYDAN MİLAS’LILARLA BULUŞTU

Tarihçi-Yazar Sinan Meydan Milas’ta söyleşiye katıldı.
DEVECİLER BAŞKAN TOKAT'A TEŞEKKÜR ETTİ.

 Selimiye  Deveciler Derneği ,Başkan Tokat’ı makamında ziyaret etti.

KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI

KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI
SİNAN MEYDAN SÖYLEŞİSİ

Tarihçi ve yazar Sinan Meydan, Milas’ta söyleşi düzenleyecek.
İLÇE HIFZISSIHHA KURULU KARARLARI

KASIM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI

Milas Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısı 6 Kasım Pazartesi günü yapılacak.
BAŞKAN TOKAT ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından İlçe genelinde başlatılan caddelerin yol ve kaldırım yenileme çalışmalarını yerinde inceledi.


12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273