» Habeler  » Haberler
Kan

  

KENT KONSEYİNDEN BAŞKANA ZİYARET
 
Milas Kent Konseyi Yürütme kurulu üyeleri Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti.
Bugün yapılacak Milas Kent Konseyi Genel Kurulu öncesi, Genel Sekreter Zeynep Mat ve Meliha Tekin, Coşkun Efendioğlu, Mehmet Nergiz, Kazım Bayındır, Özay Sabancı ve Mehmet Gürcan Yavuz isimlerinden oluşan yürütme kurulu üyeleri ile Başkan Tokat’ı ziyaret eden Kent Konseyi Başkanı Mehmet Günlük, yaptıkları çalışmalar ve genel kurul hakkında bilgiler aktardı.
Günlük yaptığı açıklamada, “yarınki genel kurulumuzda  Milas’ın en temel sorunu olan hava kirliliği, Milas’a doğal gaz getirilmesi, Milas Çevre yolu, Tırların yol üzerine park etmesi, Şehir içine giren kamyonların belli saatler arasında giriş çıkış yapması, Bazı bölgelerde Kentsel Dönüşüm çalışmasının başlatılması, Geri dönüşümün iyileştirilmesi, Milas’ın deprem haritasının çıkartılması ve Muğla Milletvekillerimizle görüşülerek bu çalışmalarımız için destek isteme gibi girişimlerimiz olacak. Bu konuları yarın dile getirmeden önce sizinle de paylaşmak ve görüşlerinizi almak istedik” dedi.
Ziyaret için Milas Kent Konseyi Yürütme kurulu üyelerine teşekkür eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Genel Kurul öncesi kendilerine başarı diledi.
 Milas Kent Konseyi’nin Milas için önemli farkındalık projelerine imza  attığını belirten Başkan Tokat bu anlamda da Kent Konseyi Başkanı Günlük ve Yürütme kurulu üyelerine teşekkür etti.
Milas’ın Türkiye’de hava kirliliği anlamında ikinci sırada olduğunu ve gün geçtikçe de durumun daha kötüye gittiğini belirten  Başkan Tokat Milas’a bir an önce doğal gazın gelmesi gerektiğini Doğal gazın da gelmesi süreci içerisinde başka önlemlerin alınması gerektiğini ve bunun için de acil eylem planı oluşturulmasının gerektiğini söyledi. Tokat ayrıca, Aydın-Karpuzlu sınırında Doğal gaz vanasının bulunduğunu, ancak Botaş Genel Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma sonucunda sadece Milas’a Doğal gaz getirilmesinin firmayı zarara uğratacağı, bunun için de Bodrum ile birlikte doğal gazın getirilmesi mümkün dendiği için ve geçmişte yasada bazı sınırlamalar olduğundan, bu iş gerçekleşmemişti. Şimdi bu engeller kalktı.  Ayrıca Organize Sanayi bölgemiz için  de Doğal gaz ihtiyacı olacak ve OSB’lere doğalgaz getirilmesi gereklilik. Bu anlamda biz de OSB çalışmalarımızı hızlandırdık ve Doğal Gaz konusunda gerekli çalışmalarımızı sürdürüyoruz dedi.
Didim Kavşağından Beçin kavşağına kadar olan Milas Çevre yolu ihalesinin tamamlandığını, yüklenici firmanın çalışmalarına başladığını da dile getiren Tokat; Mevcut projede Çevre yolu  çift şerit gidiş geliş olarak görünüyor ancak bu yol problemi ortadan kaldırmayacak. Yüklenici firmanın orta refüjü ve kaldırımları daraltarak bir üçüncü yan yol oluşturma projesi var. Bunu Kara Yolları  Bölge Müdürlüğüne sunup onay almaya çalışacaklarını belirtti.
 Başkan Tokat diğer konular içinse Milas  Kent Konseyinin çalışma başlatmasına Milas Belediyesi olarak destek olacaklarını söyledi ve Genel Kurul Öncesi Mehmet Günlük ve yürütme kurulu üyelerine başarı diledi.
 


Haber Tarihi: 04.12.2017

HaberlerMİLOBDER Başkan Tokat’a Ziyarette bulundu.

Milas´ta kısa adı MİLOBDER olan Milas Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Derneği, kuruluş işlemlerini tamamlayarak Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti.
MİŞTİ 28. YILINI KUTLUYOR.

Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu (MİŞTİ) 28. kuruluş yılını Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda düzenlenecek tören ile kutlayacak.
CHP İLÇE YÖNETİMİNDEN BAŞKANA ZİYARET

MİLASLI GAZİLER AYLA FİLMİNİ İZLEDİ

Sosyal Belediyecilik anlamında yaptığı çalışmalar ve geliştirdiği projeler ile adından sıkça söz ettiren Milas Belediyesi şimdi de Milas’lı gazilerle sinema etkinliğinde bir araya geldi.
THM KOROSU ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR.

Milas Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu çalışmalarını devam ettiriyor.
BAŞKAN TOKAT ÖZEL BİREYLERLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat  M.Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon  Merkezi öğrencileri ile  3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle kahvaltıda bir araya geldi.
2017 YILININ SON MECLİSİ TAMAMLANDI

MİLAS BELEDİYESİ CAMİ VE OKULLARI'DA UNUTMUYOR

OLAĞAN SEÇİMSİZ GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ

 Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 5 Aralık Kadına Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin 83. yılı  dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
KENT KONSEYİNDEN BAŞKANA ZİYARET

Milas Kent Konseyi Yürütme kurulu üyeleri Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti.
ŞAMPİYON DEVELER GÜLLÜK ARENA’DA BOY GÖSTERDİ.

Ege,Marmara ve  Akdeniz bölgesinden katılan şampiyon develerin güreşleri nefes kesti.
CADDE VE SOKAKLARIN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR.

ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI

Milas Belediye Meclisi 6 Aralık Çarşamba  günü toplanıyor.
BAŞKANDAN VOLEYBOL TAKIMINA MORAL ZİYARETİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Milas Belediyespor Voleybol takımını ziyaret ederek oyunculara baklava ikramında bulundu.


123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475