» Habeler  » Haberler
Kan

  

KENT KONSEYİNDEN BAŞKANA ZİYARET
 
Milas Kent Konseyi Yürütme kurulu üyeleri Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti.
Bugün yapılacak Milas Kent Konseyi Genel Kurulu öncesi, Genel Sekreter Zeynep Mat ve Meliha Tekin, Coşkun Efendioğlu, Mehmet Nergiz, Kazım Bayındır, Özay Sabancı ve Mehmet Gürcan Yavuz isimlerinden oluşan yürütme kurulu üyeleri ile Başkan Tokat’ı ziyaret eden Kent Konseyi Başkanı Mehmet Günlük, yaptıkları çalışmalar ve genel kurul hakkında bilgiler aktardı.
Günlük yaptığı açıklamada, “yarınki genel kurulumuzda  Milas’ın en temel sorunu olan hava kirliliği, Milas’a doğal gaz getirilmesi, Milas Çevre yolu, Tırların yol üzerine park etmesi, Şehir içine giren kamyonların belli saatler arasında giriş çıkış yapması, Bazı bölgelerde Kentsel Dönüşüm çalışmasının başlatılması, Geri dönüşümün iyileştirilmesi, Milas’ın deprem haritasının çıkartılması ve Muğla Milletvekillerimizle görüşülerek bu çalışmalarımız için destek isteme gibi girişimlerimiz olacak. Bu konuları yarın dile getirmeden önce sizinle de paylaşmak ve görüşlerinizi almak istedik” dedi.
Ziyaret için Milas Kent Konseyi Yürütme kurulu üyelerine teşekkür eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Genel Kurul öncesi kendilerine başarı diledi.
 Milas Kent Konseyi’nin Milas için önemli farkındalık projelerine imza  attığını belirten Başkan Tokat bu anlamda da Kent Konseyi Başkanı Günlük ve Yürütme kurulu üyelerine teşekkür etti.
Milas’ın Türkiye’de hava kirliliği anlamında ikinci sırada olduğunu ve gün geçtikçe de durumun daha kötüye gittiğini belirten  Başkan Tokat Milas’a bir an önce doğal gazın gelmesi gerektiğini Doğal gazın da gelmesi süreci içerisinde başka önlemlerin alınması gerektiğini ve bunun için de acil eylem planı oluşturulmasının gerektiğini söyledi. Tokat ayrıca, Aydın-Karpuzlu sınırında Doğal gaz vanasının bulunduğunu, ancak Botaş Genel Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma sonucunda sadece Milas’a Doğal gaz getirilmesinin firmayı zarara uğratacağı, bunun için de Bodrum ile birlikte doğal gazın getirilmesi mümkün dendiği için ve geçmişte yasada bazı sınırlamalar olduğundan, bu iş gerçekleşmemişti. Şimdi bu engeller kalktı.  Ayrıca Organize Sanayi bölgemiz için  de Doğal gaz ihtiyacı olacak ve OSB’lere doğalgaz getirilmesi gereklilik. Bu anlamda biz de OSB çalışmalarımızı hızlandırdık ve Doğal Gaz konusunda gerekli çalışmalarımızı sürdürüyoruz dedi.
Didim Kavşağından Beçin kavşağına kadar olan Milas Çevre yolu ihalesinin tamamlandığını, yüklenici firmanın çalışmalarına başladığını da dile getiren Tokat; Mevcut projede Çevre yolu  çift şerit gidiş geliş olarak görünüyor ancak bu yol problemi ortadan kaldırmayacak. Yüklenici firmanın orta refüjü ve kaldırımları daraltarak bir üçüncü yan yol oluşturma projesi var. Bunu Kara Yolları  Bölge Müdürlüğüne sunup onay almaya çalışacaklarını belirtti.
 Başkan Tokat diğer konular içinse Milas  Kent Konseyinin çalışma başlatmasına Milas Belediyesi olarak destek olacaklarını söyledi ve Genel Kurul Öncesi Mehmet Günlük ve yürütme kurulu üyelerine başarı diledi.
 


Haber Tarihi: 04.12.2017

Haberler7143 SAYILI YAPILANDIRMA BAŞVURULARI BAŞLADI.

 7143 SAYILI YAPILANDIRMA BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.

TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU LİGLERDEN SORUMLU ASBAŞKANI AHMET GÖKSU’DAN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET

 TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU LİGLERDEN SORUMLU ASBAŞKANI AHMET GÖKSU’DAN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET

MİLAS FENERBAHÇELİLER GRUBUNDAN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET…

 MİLAS FENERBAHÇELİLER GRUBUNDAN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET…

GÜLLÜK’TE YENİ HANIMELİ PAZARI.

 GÜLLÜK’TE YENİ HANIMELİ PAZARI

Milas Bel...

KAMOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR…

 KAMOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR…

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

DİBEKLİHAN’DA MİLAS TANITILDI

 DİBEKLİHAN’DA MİLAS TANITILDI

10-14 Temmuz 2018 tarihlerinde Muğla Günleri kapsamında düzenlenen Milas Gecesi bu akşam saat:20.45'te Bodrum Dibeklihan'da yapılacaktır.

...

YENİ MİLASPOR KULÜBÜ YENİ YÖNETİMDEN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET

 YENİ MİLASPOR KULÜBÜ YENİ YÖNETİMDEN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET

TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI.

 TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI.

Milas Belediyesi Temmuz ayı ola...

Milas Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı 6 Temmuz Cuma günü gerçekleştirilecek.

 

Milas Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı 6 Temmuz Cuma g&...

DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI GÜLLÜK'TE KUTLANDI.

 Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Güllük’te kutlandı

Denizcilik ve Kabotaj Bayramının 92. yıldönümü dolayısıyla Güllük’te renkli kutlama etkinlikleri düzenlendi. 
Milas Belediyespor voleybol takımından yeni transferler.

Bu yıl Türkiye Voleybol 1. Ligine yükselen Milas Belediyespor, altı yeni ismi transfer etti.
3 MAHALLEYE YENİ PARK

Milas’ta yeşil alan ve yeni çocuk parkları çalışmalarını sürdüren Milas Belediyesi, Kandak,Yoğunoluk ve Burgaz mahallelerine yeni parklar kazandırdı.
DEMOKRASİYE ENGEL YOK12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788