» Habeler  » Haberler
Kan

  

ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI
 
ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI
Milas Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi. Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda 6 Şubat Salı günü saat 14’de başlayan toplantıda 14 ana 2 de ek gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı.
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat meclis açılış konuşmasında Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Operasyonunda hayatını kaybeden Mehmetçiklere Allahtan rahmet dileyip sınırlarımızı tehdit eden terör unsurlarına karşı yürütülen operasyonu desteklediğini belirtti.Başkan Tokat ayrıca 27 Ocak gününden beri kayıp olan Mustafa Ali Yorulmaz’ın cansız bedenine ulaşıldığını bununda kendisini üzdüğünü belirterek Allahtan rahmet diledi.Açılış konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.
Gündemin ilk sırasında yer alan madde red edilirken  ikinci sırada yer alan Beyciler mahallesinde bulunan taşınmazların süs bitki yetiştiriciliği amaçlı on yıllığına kiraya verilmesi maddesi kabul edildi.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğü Milas Veteriner Fakültesi Dekanlığına tahsis edilen  Mutluca (Beçin) Mahallesinde 2002, 2003 ve 2004 parseller  arasında kalan 9233,60 m2 miktarındaki park ile üniversite yerleşkesi olan 1262 parsel bitişiğindeki kent parkının batısında bulunan 4.597,56 m2 miktarındaki park alanının 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu gereğince tahsis işleminin iptal edilmesi hususunun görüşülmesinde Başkan Tokat Veteriner Fakültesinin ilçeye kazandırılması adına büyük destek verdiğini bu amaçla taşınmazların Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğü Milas Veteriner Fakültesi Dekanlığına tahsis edildiğini ancak 5018 sayılı kanun gereği bu tahsisin yapılamayacağını belirterek daha önceki meclis kararırın iptal edilmesini istedi.Tokat son olarak bu yerin yine Üniversite tarafından yeşil alan ve park olarak kullanılacağını belirtti.
Gündemin diğer maddelerindeki konuların bazıları meclis tarafından kabul edilirken bazıları ise red edildi.
Muhtarlar taleplerini daha kolay iletecek.
Kamu hizmetlerinin etkin,  verimli ve güvenli bir şekilde sunulması, sorunların en kısa sürede yetkili makamlara iletilmesi, muhtarların etkinlik ve işlevlerinin artırılarak taleplerinin sonuçlandırılması amacıyla İçişleri Bakanlığınca oluşturulan yeni bir sistem ile ilgili olarak 2015/8 Sayılı Genelgenin 6/c maddesi gereğince ilçe belediyelerinde Muhtarlıklar Müdürlüğü kurulması ile ilgili kadro ihdas cetvelinin görüşülmesi sonucunda ise gündem maddesi kabul edildi
Milas Belediyesi  tam zamanlı olarak bir  Avukat ve Veteriner alacak.
Milas Belediyesi bünyesinde  Veteriner ve Avukat  kadrosu karşılık gösterilerek Tam zamanlı sözleşmeli personel olarak çalıştırılması ve birer adet Veterinere ve Avukat’a verilecek ücretin görüşülmesi sonunda Avukat ve Veteriner çalıştırılması konusu meclis tarafından kabul edilerek Veteriner’e bin dört yüz elli bir TL Avukat’a ise bin sekiz yüz TL net maaş verilmesine karar verildi.
Gündemin 14. Maddesinde bulunan İmar Komisyon Raporlarının okunması sonrası kimi maddeler kabul kimi maddeler ise red edildi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ile protokol imzalanacak.
Ek gündem maddesinin ilk  sırasında bulunan ; Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından 2018 yılı içerisinde içme suyu,kanalizasyon ve yağmur suyu hat arıza ve yapımından sonra tahrip edilen yol,kaldırım ve meydan zemin kaplamalarının tamiratının yapımı ile ilgili olarak MUSKİ ile Milas Belediyesi arasında protokol imzalanması konusu görüşüldü.
 Konuya dair açıklama yapan Başkan Tokat ; MUSKİ tarafından yapılan arıza çalışmaları sonucunda bozulan alanlar kendi ekipleri tarafından tamir ediliyordu. Ancak sağlam malzeme kullanılmadığı için bu alanlarda yağmur sonrası bazı çökmeler oluştu.Bu durumda da Milas Belediyesi suçlandı. Bunun önüne geçmek adına arıza sonrası oluşan bozuklukların Milas Belediyemizce tamiratının yapılması, oluşacak masrafın  MUSKİ Genel müdürlüğünden alınması konusunda görüşmelerimiz oldu ve bu konuda  protokol imzalamamız gerekiyor dedi. Başkan Tokat’ın açılmasının ardından ise protokol imzalanması oy birliği ile kabul edildi.
Ek Hizmet Binasında bulunan Teknik Müdürlüklerde yeni oluşuma gidildi.
Milas Önder Gazetesi sahibi Gazeteci Coşkun Efendioğlu tarafından dile getirilen ; Milas Belediyesi Ek Hizmet binası içerisinde bulunan Teknik Müdürlüklerde  başlatılan yeni uygulamanın bazı serzenişlere yol açtığı konusuna açıklık getiren Tokat ; “Uygulamanın 2018 yılı içerisinde başladı, zamanla bu serzenişlerin ortadan kalkacaktır.Eski sistemde Teknik Müdürlüklerde Mimar ve Mühendis arkadaşlar rahat çalışamıyordu. Bir yandan plan proje incelerken diğer yandan odaya gelen şahıslarla muhatap oluyorlardı. Buda işlerin yavaşlamasına sebep oluyordu.Şimdiki sistem de ise Müracaat bankoları oluşturduk. Vatandaşlar taleplerini buradaki çalışanlara iletip oluşturduğumuz bekleme odasında bekleyecekler. Teknik ekibimiz rahat bir şekilde gerekli incelemeleri yaparak en hızlı şekilde iş üretmiş olacaklar.Bazı eksiklikler ve uygulamada yanlışlar olabilir. Bunu zaman içinde düzelteceğiz” dedi.
Şubat ayı meclis toplantısı görüş ve taleplerin dinlenmesinin ardından sona erdi.
 


Haber Tarihi: 06.02.2018

HaberlerMİLAS’TA FENER ALAYI COŞKUSU

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen Fener Alayı yürüyüşünde tam anlamıyla coşku yaşandı.
SEFERİ RAMAZAN BEY AYAKTA ALKIŞLANDI

ÖREN MAHALLESİNDE KANO ŞENLİĞİ

 Ören Doğa Sporları Derneği (ÖRDOST) tarafından 19 - 20 Mayıs 2018 tarihlerinde Ören Ortaokulu Okul Aile Birliği ve Milas Belediyesi katkıları ile Ören Mahallesi’nde ‘ÖRDOST Çocuklar ile El Ele Kano...

2. İFTAR SOFRASI HACIAPTİ-GÜNEŞ MAHALLERİNE KURULDU

Milas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen ve ilçenin 13 farklı mahallesinde kurulması planlanan iftar sofralarının ikincisi  Hacıapti-Güneş mahallerindeydi
19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

19 MAYIS KUTLAMASI

MİLAS BELEDİYESİNDEN DAR GELİRLİ AİLELERE YARDIM ELİ.

9. NEBİ USLU TİYATRO ŞENLİKLERİ 4. GÜNÜNDE

Fethiye Belediyesi Tiyatro Topluluğu Turgut Özakman´ın en popüler oyunlarından ´Resimli Osmanlı Tarihi´ oyununu sahneye taşıdı.
İLK İFTAR YEMEĞİ BURGAZ MAHALLESİNDEYDİ

Milas Belediye Başkanlığı geleneksel hale getirdiği iftar yemeklerine bu yıl Burgaz Mahallesi sakinlerine verilen yemekle başladı. 
ŞENLİKLERİN ÜÇÜNCÜ GÜNÜNDE SALON KAHKAHAYA BOĞULDU

9. Nebi Uslu Tiyatro Şenliklerinin üçüncü gününde sahne alan Menteşe Belediyesi Tiyatro Topluluğu tiyatro severleri kahkahaya boğdu.
AĞAOĞLU'NDAN 10 BİN FİDAN

8. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışmasında kazananlar belli oldu.

Milas Belediyesi tarafından Milas doğumlu ünlü karikatürist Turhan Selçuk anısına düzenlenen karikatür yarışmasında ödül almaya hak kazanan karikatüristler belirlendi.
9. NEBİ USLU TİYATRO ŞENLİĞİ DEVAM EDİYOR

Milas Belediyesi tarafından düzenlenen 9. Nebi Uslu Tiyatro Şenliğinin ikinci gününde   sahnelenen “Yaşamın İçinden” adlı oyun beğeni topladı.
 
RAMAZAN AYI MESAJI

9. NEBİ USLU TİYATRO ŞENLİKLERİ BAŞLADI1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586