» Habeler  » Haberler
Kan

  

BAŞKAN TOKAT ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR..
 
BAŞKAN TOKAT ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR..
 
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde, partisinden meclis üyesi aday adayı olan isimler, önceki gün başlattıkları ziyaret trafiğini dün de sürdürdü. Şoförler Odası, Esnaf Odası ile Gıda Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odası’nı ziyaretleri sırasında Başkan Tokat, ortak akıl çerçevesinde ilçemizdeki tüm STK’ların tutumu için teşekkür etti.
 
Dünkü ziyaret programına, Milas Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Nurol Paskal ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek başlayan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve ekibini karşılayan Oda Başkanı Paskal, gerçekleşen ziyaret için teşekkür ederek şunları söyledi:
“Büyükşehir Yasası ile birlikte başlayan ‘Ulaşımda Dönüşüm’ projesi, üyelerimizi, özellikle de kırsal mahallelerdeki üyelerimizi gerçekten çok zor bir duruma düşürdü. Zaten ekonomik anlamda zor bir süreçten geçen şoför esnafı, proje kapsamında yeniden borçlanmak zorunda bırakıldı. Kısa bir sürede tamamlanmak istenilen proje düşüncesinin yanlış olacağını, bunun zamana yayılması gerektiğini söyledik ancak teklifimiz kabul görmedi. Bu konudaki mağduriyetimiz ne yazık ki sürüyor.İşte bu noktada sizlerden destek bekliyoruz. Milas Belediyesi olarak şoför esnafının yanında olmanızı, sorunlarımızı Büyükşehir Belediyesi’ne iletme noktasında bizlere yardımcı olmanızı bekliyoruz.”
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise, önceki gün gerçekleştirilen ziyaretlerde de belirttiği gibi, ilçemizin modern bir kent kimliğine kavuşması noktasında tüm sivil toplum kuruluşlarının ortak akıl ve işbirliği çerçevesinde hareket ettiğine bir kez daha dikkat çekerek; “Bu anlamda gerçekten tüm sivil toplum kuruluşlarımızın yöneticilerine teşekkür ediyoruz. Her konuda ellerini taşın altına koymaktan geri durmadılar. Ne zaman Milas Belediyesi olarak elimizi uzatsak, tutmaktan kaçınmadılar. Milas Belediyesi olarak biz de, onların taleplerini öncelik sırası ve olanaklarımız ölçüsünde karşılamaya çalıştık. Milas Şoförler ve Otomobilciler Odası da, bu anlamda her zaman öne çıkan bir sivil toplum kuruluşu olmuştur. Göreve geldiğimiz 2009 yılından bu yana sergiledikleri bu tutum için kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki dönemde de aynı anlayışla hareket edeceğimizden kuşkumuz yok. Bize iletmiş olduğunuzu sorunların çözümü ve Büyükşehir Belediyesi’ne iletilecek konuların iletilmesi noktasında da üzerimize düşeni yapmaya hazırız ” diyerek, misafirperverlikleri için Oda Başkanı Paskal ve arkadaşlarına teşekkür etti.
“Her düşünceye eşit mesafede duruyoruz”
Milas Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın ardından Başkan Tokat ve arkadaşları bu kez, Milas Esnaf Odası Başkanı Celal Devrim ve yönetimini ziyaret etti.
Oda Başkanı Celal Devrim; “2005 yılında aldığımız bir kararla, siyaseti bir kenara bıraktık. Dolayısıyla o günden bu güne, her düşünceye eşit mesafede duruyoruz. Her seçim döneminde birilerinden teklifler geliyor ancak biz nazikçe geri çeviriyoruz. ‘onu destekliyor, bunu destekliyor’ sözüne de kimsenin itibar etmemesini istiyoruz. Görev yaptığımız süreçte Milas Belediyesi ve Muhammet Başkan ile son derece düzeyli, saygı çerçevesinde ve işbirliği içerisinde hareket ettik. Bu uyum nedeniyle bir kez daha şahsım, yönetimim ve üyelerim adına teşekkür ediyorum” dedi.
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise, Esnaf Odası Başkanı ve Yönetimi tarafından kendilerine iletilen her isteği imkânlar ölçüsünde yerine getirmeye gayret ettiklerini belirterek, şöyle devam etti:
“Bu süreçte kimi zaman birbirimizi eleştirdik ancak hiçbir zaman nezaketi, saygıyı elden bırakmadık. Her zaman uyum içerisinde, işbirliğinden yana bir tavır sergiledik. Özellikle sanayide yaptığımız, eleştirilere maruz kaldığımız dönemde bile Celal Başkan ile iletişimi koparmadan çalışmaların tamamlanmasını sağladık. Milas Belediyesi olarak önceki dönemde altyapıya 80 milyon harcadık. Üstyapıya ise bugüne kadar 100 milyonun üzerinde bir harcama yaptık. Hayalimizdeki kenti yaratma adına yapılan bu çalışmalara ilçemizdeki tüm sivil toplum kuruluşları da olumlu katkılar sundu. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz.”
Günün son ziyareti, Gıda Maddeleri Odası’na…
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve ekibi tarafından gerçekleştirilen ziyaret programının son durağı, Milas Gıda Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odası Başkanı Mustafa Sezgin ve yönetim kurulu üyeleri oldu. 
Ziyaret nedeniyle Başkan Tokat ve arkadaşlarına teşekkür eden Oda Başkanı Sezgin; “Yıllardır birlikte çalışmaktan, ilçemize ve halkımıza birçok konuda hizmet etmekten son derece mutluyuz. Milas Belediyesi olarak, Odamız üyelerine her zaman kolaylık sağlayan bir anlayışta oldunuz. Yasal çerçevede yapılması gereken her şeyi yaptınız. Bu anlamda üyelerim adına teşekkür ediyorum” dedi.
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise, geçmişte meclis üyeliği yapması nedeniyle Başkan Mustafa Sezgin’in, belediyenin bugün içinde bulunduğu durumu en iyi anlayacak biri olduğunu belirterek; “Hükümet olarak, ilçe belediyelerinin en önemli geliri olan suyu, Büyükşehir’e verdiniz, emlak gelirine de muafiyet getirdiniz. Önce bu süre 5 yıldı, sonra bunu 2023’e kadar uzattınız. Bir anlamda bizleri borçlanmaya ve satışa zorladınız. Sonra da ‘Neden belediyeye ait yerleri satıyorsunuz’ diye soruyorsunuz. Bütçe açısından dibe vurduğumuz bu dönemde, ilçe merkezi ve kırsala birçok hizmeti götürdük. İlçeler arasında en fazla mahalle sayısına sahip, geniş bir coğrafyada bulunan Milas’a hizmet etmek ve aynı anda her yere ulaşmak mümkün değildir. Her şeye rağmen bu eksikliği giderdiğimizi düşünüyorum.
Bir sivil toplum kuruluşu olarak sizler de bu süreçte bizlere hep anlayışla yaklaştınız, elinizden geldiğinde ilçemiz için yapılacak hizmetlere katkıda bulundunuz. Bu anlamda teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıllarda da aynı düşünce ile devam edeceğimizi de bir kez daha belirtmek istiyorum” dedi.
Gerçekleşen ziyaretler, günün anısına çekilen toplu fotoğraflarla son buldu.
 


Haber Tarihi: 10.01.2019

Haberler  Konu: İHALE İLANI

Mülkiyetleri Belediyemize ait olup, aşağıda bilgileri yazılı olan belediyemiz taşınmazları; 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45´nci ma...  Konu: 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANILDI

  Konu: Çanakkale Zaferi'nin 104. yıl dönümünü

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Çanakkale Zaferi´nin 104. yıl dönümünü dolayısıyla mesaj yayımladı.
...  Konu: MUSİKİ DERNEĞİNDEN 91. KONSER

 Milas Belediyesi’nin katkılarıyla, Milas Türk Musikisi Derneği’nin 91.’sini düzenlediği Türk Sanat Müzi...  Konu: TIP BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

“İnsan hayatının daha sağlıklı olmasını ilke edinen, İnsanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı amaç edinen saygın ve onurlu mesleğ...  Konu: MİLAS VE BODRUM MASTERLERİNDEN BAŞKANA ZİYARET

  Konu: “HAYAT KİME GÜZEL” SEYİRCİDEN TAM NOT ALDI

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından kültür etkinliği kapsamında ilçemizde tiyatro oyunu düzenlendi.


  Konu: REGAİP KANDİLİ MESAJI

 “İslam alemi için önemli gün ve gecelerin bir arada bulunduğu üç ayların müjdecisi Mübarek Regai...  Konu: MART AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI

Milas Belediye Meclisi 2014-2019 çalışma döneminin son toplantısını gerçekleştirdi.
  Konu: PROJE TASARIM YARIŞMASININ KAZANANLARI BELLİ OLDU

 
 
PROJE TASARIM YARIŞMASININ KAZANANLARI BELLİ OLDU
 
  Konu: 2019 MART AYI MECLİS TOPLANTISI

  Konu: MESLEKİ PROTOKOL İMZALANDI

Milas Belediyesi ile TMMOB bağlı mesleki oda temsilcileri ile mesleki protokol imzalandı.
  Konu: MİŞTİ PERDELERİNİ AÇTI

Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu ( MİŞTİ )  yeni sezon için perdelerini açtı.
  Konu: KIRSAL MAHALLE OKULLARINA KİTAP BAĞIŞI

  Konu: MİŞTİ SEYİRCİ KARŞISINA ÇIKIYOR.

Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu ( MİŞTİ) 26 Şubat’ta tiyatro severlerin karşısına çıkıyor.


1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889909192939495969798