» Habeler  » Haberler
Kan

  

DENİZCİLİK VE KAOTAJ BAYRAMI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
 
Denizcilik ve Kabotaj Bayramının 93. yılı kutlama etkinlikleri başladı.
Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 10’da Güllük Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ile İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.  Günün anlam ve önemini belirten konuşma ve deniz şehitlerimiz anısına denize çelenk bırakılması ile ilk günkü etkinlikler sona erdi.
Güllük mahalle Atatürk anıtı önünde düzenlenen törene Milas Kaymakamı Eren Arslan,Garnizon Komutanı Albay Emel Demiryakan,Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat,Cumhuriyet Başsavcısı Adem Efe,İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan,Güllük Liman Başkanı Can Sayın,Mahalle muhtarı Ali Polat,Belediye Meclis Üyeleri ve Vatandaşlar katıldı.
Sagyı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Liman Başkanı Can Sayın yaptı.Kurtuluş savaşının denizlerdeki zaferi olarak nitelenen Kabotaj kanununun yürürlüğe girmesiyle,yabancıların deniz ticaretindeki hakimiyeti sona ermiş ve kara sularımızdaki egemenliğimizin tescil edildiğini belirten Sayın konuşmasına şöyle devan etti.
”Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk Denizcilik sadece ulaştırma işi değil,iktisadi iş olarak anlaşılacak,tersaneler,gemiler,limanlar ve iskeleler inşa edilecek,deniz sporları kulüpleri kurulacak ve korunup geliştirilecektir.Çünkü topraklarının ucu deniz olan bir ulusun sınırını,halkın kudret ve yeteneğinin hududu çizer sözleri bizim için her zaman ışık olacak ve bu yolda Atamızın izinde devam edeceğiz.Bu duygu ve düşüncelerle Denizcilik ve Kabotaj Bayramının 93. Yılını kutluyor, başta bizlerden desteğini esirgemeyen Milas Belediyesine,Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesine ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum.Pruvanız neta olsun”dedi.
Güllük Liman Başkanı Can Sayın’ın konuşmasının ardından Deniz Şehitleri adına denize çelenk Milas Kaymakamı Eren Arslan,Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat,Milas Garnizon Komutanı Albay Emel Demiryakan ve Cumhuriyet Başsavcısı Adem Efe tarafından bırakıldı.Çelenk bırakılmasının ardından Denizcilik ve Kabotaj Bayramının 1. gün etkinlikleri sona erdi.
 Haber Tarihi: 01.07.2019

HaberlerKonu:Vergi Ödemeleri

e-Belediye ile Ödem...Konu:BAŞKAN TOKAT ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ

Başkan Tokat şehit ailelerini ziyaret etti

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, bu bayramda da şehit ailelerini yalnız bırakmadı.

Konu:HER MEZARA BİR KARANFİL

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle mezarlık ziyareti yapamayan vatandaşlar adına Milas Şehir Mezarlığı’nı z...Konu:BAŞKAN TOKAT ŞEHİT MEZARLARINI ZİYARET ETTİ

 Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Milas Asri Mezarlığında yatan şehit asker ve polislerin mezarlarını ziyaret etti.

Konu:CENAZEYE BAŞKAN TOKAT SAHİP ÇIKTI

Konu:BELEDİYEDEN LOKUM İKRAMI

Milas Belediyesi tarafından yakınlarını ziyarete gelen vatandaşlara mezarlıkta lokum,maske ve kolonya dağıtımı yapıldı.

Yarın başlanacak( 23 Mayıs Cumartesi) sokağa &cce...Konu:YILGÖR KADIK ANISINA RESİM YARIŞMASI

YILGÖR KADIK ANISINA RESİM YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Konu:KOCAKIŞLA MEVKİİNDE YOL SORUNU ÇÖZÜLDÜ

 Güllük mahallesi Kocakışla mevkiinde uzun yıllardır süren yol sorunu çözüldü.Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü...Konu:19 MAYIS KUTLAMA MESAJI

Milas Belediye Baskanı Muhammet Tokat, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını dolayısıyla mesaj yayınladı..
 

Konu:BELEDİYE MECLİSİ OLAĞAN ÜSTÜ TOPLANDI

Konu:ÇOCUKLARA NUTUK HEDİYE EDİLİYOR

Milas  Belediyesi’nden çocuklara Nutuk hediyesi

Konu:BAŞKAN TOKAT ECZACILAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Başkan Tokat 14 Mayıs Eczacılık Günü´nü kutladı.

Konu:BAŞKAN TOKAT ÇOCUKLARA HEDİYE DAĞITTI

www.youtube.com/watchKoronovirüs ile mücadele kapsamında 20 yaş altına uygulanan sokağa çıkma yasağı...Konu:MECLİS OLAĞANÜSTÜ TOPLANIYOR

Milas Belediyesi meclisi 15 Mayıs Cuma günü...Konu:SEMT PAZARLARI AYNI GÜN VE YERLERİNCE KURULACAK

Semt pazarları aynı gün ve yerlerinde kurulacak


1234567891011121314151617