» Habeler  » Haberler
Kan

  

AKADEMİK ZEYBEK KAMPI’NDA TOLGA ÇANDAR RÜZGARI.
 
AKADEMİK ZEYBEK KAMPI’NDA TOLGA ÇANDAR RÜZGARI.
Boğaziçi Üniversitesi Zeybek Ekibi tarafından 14-18 Ağustos tarihleri arası Milas’a bağlı Narhisar mahallesinde düzenlenen “5. Akademik Zeybek Kampı” renkli etkinliklerle devam ediyor.
Kampın ikinci günü sahne alan Ege türkülerinin sevilen ismi Tolga Çandar söylediği türkülerle Narhisarlılara unutulmaz geçe yaşattı.Çandar konser öncesi yaptığı konuşmada Bu gençlerle ne kadar gurur duysak azdır. Kendi yaşıtları tatilde,plajlarda gezerken bu gençlerimiz buralara kadar gelerek bir kültüre sahip çıkıyor,onu gelecek kuşaklara aktarma adına güzel çalışmalar yapıyor.İşte Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençlik bunlar”dedi.
60 genç akademisyen folklorcunun katıldığı Zeybek Kampı etkinliği Milas Belediyesi desteği ve Kılavuz, Göldere, Kayabükü, Kayabaşı, İkiztaş ve Konak mahalleleri muhtarlıklarının katılımıyla 14 Ağustos 2019 Çarşamba günü Narhisar Mahallesi’nde başladı. Zeybek kültürünün yeni nesillere tanıtma adına yapılan Akademik Zeybek Kampı etkinliğinin ikinci günü düzenlenen Tolga Çandar konserine Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Suat Özcan,Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat,Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çöllüoğlu,Belediye Meclis Üyeleri,Mahalle Muhtarları, Narhisar ve yakın mahalle vatandaşları katıldı.
Konser öncesi kısa bir konuşma yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; “Öncelikle çok hoş ve iyi düşünülmüş,bir çok güzel kavramın bir araya getirilmiş bir etkinliği organize ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyoruz.Narhisar ve civarındaki mahalleler ,Boğaziçi Üniversitesi,Zeybek,Akademi ve Tolga Çandar. O kadar çok güzel şey bir araya gelmiş ki bizlerde buna destek vermekten son derece mutluyuz.Bu Kültür yaşamalı,işlenmeli ve gelecek nesillere  aktarılmalı.Çünkü zeybek kültürü bu gün beklide ülkemizde eksikliğini hissettiğimiz bir çok kavramlar bünyesinde barındırıyor. Mertliği,dürüstlüğü,merhameti barındırıyor.Cumhuriyete ve Atatürk’e bağlılık konusunda Zeybeklerin eline kimse  su dökemez. Bir  hafta boyunca burada değişik sanatçılarımızla değişik organizasyonlarla bu kültürü akademik akışla, gençliğin coşku ve ruhuyla birleştirerek yaşacağız.Emeği geçen herkese yürekten teşekkürlerimi sunuyorum”dedi.
Başkan Tokat’ın konuşması sonrası sahneye çıkan Çandar söylediği bir birinden güzel türküler ile geceye katılanlara unutulmaz anlar yaşattı.Çandar’ın türkülerine Boğaziçi zeybek ekibi de oyunlarıyla eşlik etti.
Konserin ardından söz alan CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan ; Tolga Çandar çok önemli bir kimlik. Çünkü müziğimizi,geleneğimizi,sanatımızı,kültürümüzü tüm dünyaya bizim adımıza duyuruyor.Kendisine bu anlamda ve verdiği harika konser için teşekkür ediyorum.Bir teşekkürde  Milas Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a.Milas Belediye Başkanı seçilmeden öncede,seçildikten sonrada kültüre, sanata,sanatçıya hep sahip çıkıp destek verdi.Asıl teşekkürü siz gençlerimiz hak ediyorsunuz.Böylesine önemli bir organizasyona imza attığınız için sizleri kutluyorum”dedi.
Konser sonrası Boğaziçi Üniversitesi tarafından;Darülaceze’de birer çocuk okutmak için,Başkan Muhammet Tokat,Tolga Çandar ve Narhisar muhtarı Fatih Can adlarına yapılan bağış makbuzları Boğaziçi Zeybek Ekibi tarafından kendilerine takdim edildi.
Etkinlik çekilen toplu fotoğraf sonrası sona erdi.
 Haber Tarihi: 16.08.2019

HaberlerKonu:KORONAVİRÜS'E KARŞI KARARLI MÜCADELE

Konu:BAŞKAN TOKAT SALI PAZARINI İNCELEDİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlem paketlerini açıklamasının ardından ilk salı paza...Konu:İŞÇİ ALIMI SINAVININ İPTALİNE İLİŞKİN İLANDIR

MİLAS BELEDİYESİ EMEK ...Konu:BİZ BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; Biz bu işin üstesinden geleceğiz….

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat  so...Konu:Milas Belediyesi'nden Coronavirüs Tedbirleri

Koronavirüs salgının önlenmesi amacıyla alınan çok sayıda tedbirler konusunda sosyal medyadan canlı yayınla detaylı açıklama...Konu:MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS KARARI

 Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi 13.02.2020 tarih 25 sayılı kararı;

Muğla İli, Milas İlçesi, Akyol Mahallesi, 124 ada 84 parsel için Muğla...Konu:BAŞKAN TOKAT'TAN KIRSAL MAHALLELERE ZİYARET

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; Önemli olan güveni boşa çıkartmamak..

Konu:İL KADIN KOLLARI BAŞKAN ADAYINDAN ZİYARET

 Aysun Korkut ; Cumhuriyet Halk Partisini iktidara yürüyüşünde çalışmak  için adayım.

Konu:FATİH PORTAKAL'A YOĞUN İLGİ

Konu:8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Konu:MİLAS'IN DEĞİL O'NUN SON FUARI

Konu:MART AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI

Konu:PAZARLIK İLANI

 MİLAS BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

 PAZARLIK İLANIDIR.
 

Konu:SENDİKA BAŞKANLARINDAN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET

Konu:GÜLLÜK'TE ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

Yaz aylarında yerli ve yabancı turistleri ağırlayan ve Milas’ın en büyük mahalleleri arasında bulunan Güllük yaz sezonuna hazırlanıyor.


1234567891011121314151617