» Habeler  » Haberler
Kan

  

1963 YILINDAN BERİ BÖYLESİ YAŞANMADI
 
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas’ta etkili olan ve metrekareye 115.6 kilogram olarak düşen yağmurlar ve sonrasında yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulunarak, Milas genelinde büyük sıkıntıların yaşanmadığını ifade etti. Yağan yağmur miktarına dikkat çeken Başkan Tokat, “1963 yılından beri ilk kez Milas’a bu kadar kısa sürede ve bu kadar miktarda yağmur düştü” dedi. 
Milas ve çevresinde dün gece etkili olan yağmur, Milas’ta bazı noktalarda baskınlara neden olmuştu. Basın mensuplarıyla makam odasında bir araya gelerek, yağan yağmur ve sonrasında yaşanan sıkıntılarla ilgili bir değerlendirme yaparak açıklamalarda bulunan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Salı günü yapılan yağış uyarısının ardından gece hem rüzgar hem de yağmur olarak olağan üstü bir gece yaşadık. Büyük bir bölümü 2 saatlik gibi kısa sürede yağdı. Öncelikle ben bütün hemşehrilerimize geçmiş olsun diyorum. Meteorolojiden aldığımız bilgilere göre ilçemize metrekareye 115.6 kilogram, hava alanında ise metrekareye 98.4 kilogram civarında yağmur düşmüş. 1963 yılından itibaren bir günde Milas’a düşen en yüksek yağmur miktarı bu. İlk defada Balavca Deresi taştı. Ciddi bir yağış ve fırtına ile karşı karşıya kaldığımızı ifade edebiliriz” dedi. 
SİSTEM KISA SÜREDE SUYU TAHLİYE ETTİ
Milas Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin etkin olarak gece boyunca çalışma yürüttüğünü de dile getiren Başkan Tokat, “Rögarlar yağmurlardan önce zaten temizlenmişti. Gerekli yerlere gerekli müdahaleler en kısa süre içerisinde yapıldı. Emek gösteren tüm personellere yürekten teşekkür ediyorum. Balavca Deresi’nin taşması gibi olağanüstü görüntülere rağmen yaşanılanları normal karışlamak ve buna da şükür demek gerekiyor. Alt yapıdan kaynaklanan çok ciddi sıkıntımız yok. Sistem kısa sürede suyu tahliye etti. Ağaç kırılmaları meydana geldi. Ayrıca bazı bina ve işyerlerinin su basması yönünde şikayetler geldi” dedi. 
GÜLLÜK, KEMİKLER, ÇOMAKDAĞ’DA DA SIKINTILAR YAŞANDI
Üçyol mevkii ve çevre yolunda yaşanan sorunlara da değinen Başkan Tokat, “Özellikle karayollarının alt yapısının halen daha yapılmamasından dolayı sorunlar yaşanıyor. Bu bölgelerdeki bazı binaların birinci katlarına ya da depo bölümlerine sular dolmuş. 
Biran önce karayollarının da alt yapısı yapılarak şehir altyapısına entegre edilmesi gerekiyor. Çevre yolunda sıkıntılar var. Bunların dışında ciddi bir zarar ziyanımız yok. Milas dışında özellikle Güllük, Kemikler, Çomakdağ gibi bölgelerden de sıkıntı ve şikayetler geldi. Buralara da gerekli müdahaleler yapıldı. Sabahleyin Baharlı Sanayi Sitesinde de incelemelerde bulunduk. Özellikle buradaki alt tarafta yer alan dükkanlara da su ve çamur girdiğini gördük. Baharlı Kavşağında devam eden çalışmalardan dolayı sürüklenmeler olmuş. Karayollarının da bir kısmı oyulmuş.  İncelemeler ve tespitlerin ardından gerekli raporlar düzenlenecek. İlgili kurum ve kuruluşlara da teslim edilecek” dedi. 
Başkan Tokat, yaşanan afet sonrası ilçede çok ciddi sıkıntıların oluşmadığını bir kez daha dile getirerek, “Çok ciddi bir zararımız olmadan böylesine ani ve şiddetli bir yağışı atlatmamız tamamen alt yapımızın sağlam olmasını gösteren bir konudur” dedi. 
 
 Kaynak : www.gunaydinmilas.comHaber Tarihi: 25.09.2019

HaberlerKonu:İHALE İLANI

 Mülkiyeti Belediyemize ait olan İlçemiz muhtelif mahallerin...Konu:SEMİH İĞDİGÜL SOKAK HAYVANLARI İÇİN ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Konu:BÜYÜKŞLEHİR ENCÜMEN ÜYELERİNDEN ZİYARET

Muğla Büyükşehir Belediyesi Encümen Üyeleri Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Konu:BAŞKAN TOKAT GAZİLERİMİZİ TEBRİK ETTİ

Konu:10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Tokat mesajında şu ifadelere yer verdi:
...Konu:MİLAS BELEDİYESİ YILIN SON MECLİS TOPLANTISINI TAMAMLADI

Konu:KERAMOS’LU KADINLARDAN BAŞKAN TOKAT’A TEŞEKKÜR

Konu:BAŞKAN TOKAT MÜHENDİSLERLE BİR ARAYA GELDİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat “5 Aralık Dünya Mühendisler Günü” dolayısıyla Milas’ta faaliyet gösteren Mühendislerle bir ...Konu:İHALE İLANI

Toplama ve değerlendirme hakkı Milas Belediyesine ait olan Milas Belediyesi hizmet alanı sınırları içerisinde meydana gelen ambalaj atıklarının mevzuat hükümler...Konu:BAŞKAN TOKAT ZİYARETLERİ KABUL ETTİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat makamında ziyaretleri kabul etti.

Konu:MİLAS BELEDİYESİ ENGELLİLERİ UNUTMADI

Konu:2019 ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI

Konu:3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

Konu:GÖRME ENGELLİLER BİSİKLET TURU DÜZENLEDİ

Konu:Milas Belediyesinden İhtiyaç Sahiplerini Isıtan Yardım

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla çalışmalarına devam eden Milas Belediyesi kış ayı için yapılan sosyal yardımlarıyla da vatandaşının yanında yer alıyor.
<...

1234567891011121314151617