» Habeler  » Haberler
Kan

  

KASIM AYI 2. OTURUMU TAMAMLANDI
 

 KASIM AYI 2. OTURUMU TAMAMLANDI

Milas Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumunu tamamladı. 08 Kasım Cuma günü saat 10.00’da Milas Belediyesi Toplantı ve düğün salonunda yapılan toplantıya; Cenk Şimşek, Kadir Karagülle ve Durmuş Özdemir mazeretli olarak katılmadı.

Gündem maddelerine geçmeden önce açıklama yapan Başkan Tokat:02-08 Kasım Lösemili Çocuklar haftası kapsamında “Farkındalık” adına ülkemizin her yerinde değişik etkinlikler yapılmakta. Belediyemiz bu kampanyaya katılarak maskelerimizi taktık ve lösemiyle mücadeleye destek açıklamalarımızı yaptık. Bugünde Belediye Meclisi olarak ta bu kampanyaya katılmak ve bu kahraman çocuklarımıza desteğimizi belirtmek adına gündeme geçmeden önce bizde maskelerimizi takalım ve desteğimizi gösterelim. Lösemi savaşarak yenilebilecek bir hastalıktır. Bu çocuklarımızın desteğe ihtiyacı var. Lösemi değil sevgi bulaşır ve Yaşasın Lösemili Çocuklar sloganıyla maskemizi takalım, farkındalık yaratalım ve gerek bu çocuklarımıza gerekse bu hastalıkla mücadele eden vatandaşlarımız olmak üzere maddi ve manevi destek vermek adına sizlerle beraber bu kampanya katılmış bulunuyoruz. bu hassasiyetiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bu çocuklarımızın bir an önce sağlığına kavuşması ve mücadeleyi asla bırakmamasını onların yanınsa olduğumuzu belirterek bu haftamızı da bu vesileyle farkındalık yaratarak değerlendirmiş oluyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum. Aynı zamanda bugün mevlid kandilimiz hem sizlerin hem de hemşerilerimizin mevlid kandilini kutluyorum hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Kasım ayı meclis ikinci oturumunda; Evsel Katı Atık Ücret tarifeleri ile ilgili Komisyon raporu AKP VE MHP’li üyelerin red oylarına karşın oy çokluğu ile kabul edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan başkan Tokat; Bu yasanın 2010 yılında mecliste onaylandığını daha sonra uyum süresi getirildiği ve her yılın son günlerinde uygulamanın 1’er yıl daha ertelendiğini söyledi.

Plan ve Bütçe Komsiyonu tarafından hazırlanan tarifelerde ilk olrak Milas Belediyesinin katı atık toplama maliyeti hesapları paylaşıldı.Belediyenin 216 bin 700 hektarlık alanda hizmet verdiği belirtilen raporda 242 personel 57 araçta yaklaşık 4 bin 950 çöp bidonu ile hizmet verildiği kaydedildi.Beldiyenin toplam sistem maliyeti 22 milyon 769 bin 425 lira toplam net sistem maliyeti ise 21 milyon 11 bin 100 lira olarak ölçüldü.

Gündemin ikinci maddesinde Bafa gölünde avcılık yapan gemi,deniz ve içsu araçlarının ruhsat,tonalito belgesi ve vize işlemleri için fiyat tarifesi ile ilgili komisyon raporu görüşüldü.

Milas Belediye Meclisi ruhsat, tonalito belgesi ve vize işlemlerinde evrak basımı için metre başına 25 lira alınmasını uygun gördü ve kabul etti.

Oturum dilek ve temennilerin dinlenmesinin ardından sona erdi.

 
Haber Tarihi: 08.11.2019

HaberlerKonu:Vergi Ödemeleri

e-Belediye ile Ödem...Konu:YENİ DEVLET HASTANESİ YOLUNDA ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Konu:CAMİLERDE DEZENFEKTAN ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Milas Belediyesi pandemi sürecinde bir süredir kapalı olan ve 29 Mayıs’ta ibadete açılacak camilerde hem ilaçlama yaparak dezenfe...Konu:TANAL'DAN BAŞKAN TOKAT'A ZİYARET

Milletvekili Tanal ; CHP’li Belediyelerimizin çalışmalarını gururla takip ediyoruz..

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Mi...Konu:BAŞKAN TOKAT ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ

Başkan Tokat şehit ailelerini ziyaret etti

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, bu bayramda da şehit ailelerini yalnız bırakmadı.

Konu:HER MEZARA BİR KARANFİL

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle mezarlık ziyareti yapamayan vatandaşlar adına Milas Şehir Mezarlığı’nı z...Konu:BAŞKAN TOKAT ŞEHİT MEZARLARINI ZİYARET ETTİ

 Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Milas Asri Mezarlığında yatan şehit asker ve polislerin mezarlarını ziyaret etti.

Konu:CENAZEYE BAŞKAN TOKAT SAHİP ÇIKTI

Konu:BELEDİYEDEN LOKUM İKRAMI

Milas Belediyesi tarafından yakınlarını ziyarete gelen vatandaşlara mezarlıkta lokum,maske ve kolonya dağıtımı yapıldı.

Yarın başlanacak( 23 Mayıs Cumartesi) sokağa &cce...Konu:YILGÖR KADIK ANISINA RESİM YARIŞMASI

YILGÖR KADIK ANISINA RESİM YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Konu:KOCAKIŞLA MEVKİİNDE YOL SORUNU ÇÖZÜLDÜ

 Güllük mahallesi Kocakışla mevkiinde uzun yıllardır süren yol sorunu çözüldü.Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü...Konu:19 MAYIS KUTLAMA MESAJI

Milas Belediye Baskanı Muhammet Tokat, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını dolayısıyla mesaj yayınladı..
 

Konu:BELEDİYE MECLİSİ OLAĞAN ÜSTÜ TOPLANDI

Konu:ÇOCUKLARA NUTUK HEDİYE EDİLİYOR

Milas  Belediyesi’nden çocuklara Nutuk hediyesi

Konu:BAŞKAN TOKAT ECZACILAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Başkan Tokat 14 Mayıs Eczacılık Günü´nü kutladı.


1234567891011121314151617