» Habeler  » Haberler
Kan

  

MİLAS BELEDİYESİ ÖĞRETMENLERLE YEMEKTE BULUŞTU
 
MİLAS BELEDİYESİ ÖĞRETMENLERLE YEMEKTE BULUŞTU
Milas Belediyesi bu yıl ilkini düzenlediği “24 Kasım Öğretmenler Günü” yemeği ile ilçede görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi.
27 Kasım Çarşamba günü Havuzbaşı Düğün Salonunda gerçekleşen yemeğe, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat,Başkan yardımcıları Hüseyin Çöllüoğlu,Mehmet Çayırlı,Belediye Meclis Üyeleri,CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe,İyi Parti İlçe Başkanı Ahmet Yanıkoğlu ve ilçede görev yapan 600 öğretmen katıldı.Öğretmenleri kapıda karşılayan ve daha sonra masaları tek tek dolaşarak yemeğe katılımlarından dolayı teşekkür eden Başkan Tokat ,24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.
Gecenin açılış konuşmasını emekli öğretmen ve aynı zamanda Milas Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Ateş yaptı. Mehmet Ateş, okuduğu öğretmen şiirin sonrası katılan tüm öğretmenlere teşekkür ederek sözü Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a bıraktı.
Köy öğretmeni Şefik Sınığ’ın yazdığı “Dünyanın Bütün Çiçeklerini Getirin Bana” şiiri ile konuşmasına başlayan Başkan Tokat kendi öğrencilik yıllarına ait anekdotlar paylaştı. Edebiyat öğretmeni olmayı çok arzuladığını dile getiren Başkan Tokat şartların kendisini Avukat olmaya zorladığını söyledi.
Öğretmenlerin yaşadığı sorunlara da değinen Başkan Tokat ; “Size ve sizin şahsınızda tüm öğretmenlerimize gösterdikleri sabır,paylaştıkları sevgi ve harladıkları emek için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Öğretmenlerin en büyük eseri insandır.Bu eşiz eseri yetiştirmek dünyanın en zor işlerinden biridir.Millet mekteplerinin açıldığı gün 24 Kasım 1928’de Mustafa Kemal Atatürk’e baş öğretmenlik unvanı da verildi.Eğitim devrimi Atatürk’ün kara tahta önünde yen, harfleri tanıttığı bir fotoğrafla simgeleşti.Hafızalarımızda yer alan bu fotoğraf sıradan bir fotoğraf değildir. Genç Türkiye Cumhuriyetinin eğitim devrimi fotoğrafıdır.O günden bu güne çok yol aldık.Az gittik uz gittik.Ama bugünlerdeki gibi hiç tersine gitmedik. Bugün hem öğretmenlerimiz,hem de eğitim sistemimiz çok büyük krizde.Hep birlikte laik,parasız,karma,planlı,bilimsel,demokratik ve uygulamalı eğitimi savunuyoruz” dedi
Milas Belediyesi olarak Eğitimin içerisinde daha çok olacağız.
Bu dönemde belediye olarak eğitimin içerisinde daha fazla bulunacaklarını,öğretmenler ve eğitim camiası ile fikir alış verişinde bulunacaklarını dile getiren Tokat ; “ Eğitim alanında bazı sorumluluklar yüklenmek istiyoruz.Bu anlamda sizlerden gelecek her türlü öneriye açığız.Bu vesile ile öğretmenle ve sendikalarımızın toplu sözleşme ve verdikleri mücadeleyi destekliyoruz.Öğretmen meslek yasasının çıkartılmasını bekliyoruz.3600 ek göstergenin bir an önce verilmesini talep ediyoruz.Atanamayan öğretmenlerin atanmasını,öğretmene şiddetin önlenmesini diliyoruz.Bu gün burada öğretmenlerimle beraberim. Bu gün burada Köy Enstitülü elleri öpülesi öğretmenlerimle beraberim.Bu güzel tablo daha öncelerden beri görmeyi arzu ettiğimiz bir tablodur. Bundan sonra öğretmenlerimiz ve bu camia ile daha samimi ilişkiler içerisinde olacağız,bu tür organizasyonları daha sık gerçekleştireceğiz” dedi.
Öğretmenlerin sorunlarının çözüldüğü günün gerçek öğretmenler günü olacağını dile getiren Başkan Tokat  sözlerini ; “Geleceğimizi avuçlarına bıraktığımız eğitim neferi öğretmenlerimiz. Öğretmen yalvarmaz,öğretmen boyun eğmez,öğretmen el açmaz, öğretmen sadece ders verir.Öğretmenlerin sorunlarının çözüldüğü gün gerçek öğretmenler günüdür,gününüz kutlu olsun” diyerek bitirdi. 
Başkan Tokat’ın ardından birer konuşma gerçekleştiren Eğitim Sen,Eğitim Bir Sen,Türk Eğitim Sen ve Eğitim İş Sendikaları Milas Şube Başkanları yemeğin düzenlenmesinde emeği geçen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a tüm öğretmenler adına teşekkür ettiler.
Konuşmaların sonrasında 2019 yılı içerisinde emekliye ayrılan ve Köy Enstitüleri mezunu öğretmenlere  Başkan Tokat tarafından günü anısına birer plaket takdim edildi.Gece çalınan müzik eşliğinde öğretmenlerin gönlünce eğlenmesi ile sona erdi.
 Haber Tarihi: 28.11.2019

HaberlerKonu:Vergi Ödemeleri

e-Belediye ile Ödem...Konu:BAŞKAN TOKAT ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ

Başkan Tokat şehit ailelerini ziyaret etti

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, bu bayramda da şehit ailelerini yalnız bırakmadı.

Konu:HER MEZARA BİR KARANFİL

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle mezarlık ziyareti yapamayan vatandaşlar adına Milas Şehir Mezarlığı’nı z...Konu:BAŞKAN TOKAT ŞEHİT MEZARLARINI ZİYARET ETTİ

 Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Milas Asri Mezarlığında yatan şehit asker ve polislerin mezarlarını ziyaret etti.

Konu:CENAZEYE BAŞKAN TOKAT SAHİP ÇIKTI

Konu:BELEDİYEDEN LOKUM İKRAMI

Milas Belediyesi tarafından yakınlarını ziyarete gelen vatandaşlara mezarlıkta lokum,maske ve kolonya dağıtımı yapıldı.

Yarın başlanacak( 23 Mayıs Cumartesi) sokağa &cce...Konu:YILGÖR KADIK ANISINA RESİM YARIŞMASI

YILGÖR KADIK ANISINA RESİM YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Konu:KOCAKIŞLA MEVKİİNDE YOL SORUNU ÇÖZÜLDÜ

 Güllük mahallesi Kocakışla mevkiinde uzun yıllardır süren yol sorunu çözüldü.Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü...Konu:19 MAYIS KUTLAMA MESAJI

Milas Belediye Baskanı Muhammet Tokat, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını dolayısıyla mesaj yayınladı..
 

Konu:BELEDİYE MECLİSİ OLAĞAN ÜSTÜ TOPLANDI

Konu:ÇOCUKLARA NUTUK HEDİYE EDİLİYOR

Milas  Belediyesi’nden çocuklara Nutuk hediyesi

Konu:BAŞKAN TOKAT ECZACILAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Başkan Tokat 14 Mayıs Eczacılık Günü´nü kutladı.

Konu:BAŞKAN TOKAT ÇOCUKLARA HEDİYE DAĞITTI

www.youtube.com/watchKoronovirüs ile mücadele kapsamında 20 yaş altına uygulanan sokağa çıkma yasağı...Konu:MECLİS OLAĞANÜSTÜ TOPLANIYOR

Milas Belediyesi meclisi 15 Mayıs Cuma günü...Konu:SEMT PAZARLARI AYNI GÜN VE YERLERİNCE KURULACAK

Semt pazarları aynı gün ve yerlerinde kurulacak


1234567891011121314151617