» Habeler  » Haberler
Kan

  

GÖRME ENGELLİLER BİSİKLET TURU DÜZENLEDİ
 
Görme Engelliler Derneği Muğla Şubesi’nin Milaslı üyeleri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Atapark Meydanı’nda bir araya geldi. Görme engelliler, Eşpedal Derneği üyelerinin iki kişilik bisiklet olan tandemleriyle tur attı. Etkinliğe Milas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı da katıldı.
Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şubesi Başkanı Mehmet Özdemir, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün Birleşmiş Milletler’in 1992 yılında almış olduğu karar doğrultusunda, ‘Engelliler sorunlarını uluslar arası platformlarda aktarabilsin’ denilerek belirlendiğini hatırlatarak, “Bu anlamda biz de belediyeler, dernekler vb. kuruluşlar bir şemsiye altında etkinlikler yapmaktayız.” dedi.
Milas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı ise, “Her birey, her vatandaş birer engelli adayı. Bu yüzden engelli vatandaşlara sahip çıkmak adına, Milas Belediyesi olarak elimizden geldiğince katkı veriyoruz, yardım ediyoruz. Yaşam, kentin oluşturulması anlamında engellilerimizin daha rahat yürüyebileceği, yaşamlarını sağlayabileceği yerler oluşturmaya çalışıyoruz. Toplumumuzun fertleri olarak, hepimizin bir engelli adayı olduğunu unutmadan birbirimize sahip çıkmak durumundayız. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlu olsun.” dedi.
Etkinlik sonrası Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret eden Şube Başkanı Mehmet Özdemir   Milas’ta 150 görme engelli birey olduğunu ifade ederek, engellilerin sosyal yaşama kazandırılması için gerekli çalışmaların yapılmasını talep etti.
 Haber Tarihi: 02.12.2019

HaberlerKonu:BAŞKAN TOKAT SİYASİ PARTİLERE ZİYARET ETTİ

Konu:BAŞKAN TOKAT KIRSAL MAHALLELERDE YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Konu:UĞUR MUMCU TÖRENLE ANILDI

Konu:Milas Belediyespor Hentbol takımı Türkiye Şampiyonasında

Konu:MUHTARLAR FEDERASYONUNDAN BAŞKANA ZİYARET

Konu:DİSK GENEL-İŞ İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Milas Belediyesi, DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası ile yüzde 15’e varan yevmiye artışını kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzaladı.

Konu:BAŞKAN TOKAT YATAĞAN'DA ZİYARETLERDE BULUNDU

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Yatağan CHP İlçe Başkanlığı ve Maden-İş Sendikası Yatağan ve Havalisi Şube Başkanlıklarını ziyaret etti.

Konu:İYİ PARTİYE ZİYARET

İYİ Parti’de delege seçimleri yapıldı

Konu:GÜRER DEMİRCİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI.

Konu:Milas Belediyespor Satranç Şampiyonası için Antalya'ya gidiyor

Konu:EĞİTİM-SEN ESKİ YÖNETİMİNDEN BAŞKAN TOKAT’A VEDA ZİYARETİ

Eğitim-Sen Milas Şubesi eski yöneticileri Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret ederek verdiği destek için teşekkür ettiler.
...Konu:MİLAS BELEDİYESİ YANGIN MAĞDURU AİLEYE YARDIM ELİ UZATTI

 Milas’a bağlı Menteş Mahallesi’nde meydana gelen yangında evsiz kalan Gezgin ailesini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunan Milas Belediye Ba...Konu:2020 OCAK AYI MECLİS TOPLANTISI KOMİSYON RAPORLARI

Milas Belediyesi 2020 yılı Ocak ayı Meclis toplantısında görüşülen ve komisyonlara havale edilen konularla ilgili komisyon raporları ektedir.

Konu:MİLAS'IN KEDİLERİ "EV"LENDİ

Konu:Arı ve Bal Çalıştayı düzenlendi.1234567891011121314151617