» Habeler  » Haberler
Kan

  

LABRANDA SU FABRİKASI İÇİN İMZALAR ATILDI
 
Milas Belediyesi’ne bağlı Labranda Su İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’nde; combatik sistem pet şişirme, dolum, kapatma, etiketleme, paketleme, streçleme makinesi kurulumunda, bardak su üretim makinesi kurulumu, kompresör ve boru hattının yenilenmesi için başlatılan çalışma kapsamında EKTAM Firması ile ihale sözleşmesi imzalandı. Fabrika 11 milyon 400 bin lira harcanarak yenilenecek. Yapılan yenilenme ile bardak su üretimi de yapılacak. 
 
Labranda Su Şişeleme Fabrikası’nın yenilenmesi amacıyla Milas Belediyesi ile EKTAM Firması arasında düzenlenen törenle sözleşme imzalandı. 
 
YERLİ BİR FİRMA İLE ANLAŞTIK
 
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ile EKTAM Firma Yetkilisi Ali Kara ile Milas Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Çayırlı, Hüseyin Çöllüoğlu, belediye meclis üyelerinin katılımıyla Milas Belediyesi Ek Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda gerçekleşen törende ihale süreci ile ilgili bilgi aktaran Milas Belediye Başkanı Tokat, “Bugün ilçemiz ve belediyemiz açısından önemli bir sözleşmeyi imzalayacağız. Labranda Şişeleme Fabrikasında teknolojik olarak değişim için bir çalışma yapacağız. İhale sürecindeyiz. EKTAM firmasının yöneticilerinin yatırım çalışmasıyla ilgili tutumları bizleri çok memnun etti. Yerli bir firma ile anlaştık. Göğsümüzü kabartacak bir teknolojiye sahip. İhalemizi yerli bir firmamızın alması bizleri çok mutlu etti” dedi. 
 
SİSTEMİMİZDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA KARAR VERDİK
 
Labranda Su Şişeleme Fabrikası’nda yapılacak olan çalışmanın Milas’ın tarihi itibariyle bir kalemde yapılan en önemli yatırımlarından biri olduğuna dikkat çeken Başkan Tokat, “Labranda bizim için çok önemli bir marka. Milas’ın sembollerinden. Hem su kalitesi hem de tarihi varlığı dikkat çekiyor. Labranda İşletme Müdürlüğümüz pet su ve damacana üretimi yapıyor. 4 kaynaktan gelen suyumuz var. Yağmurlarla birlikte su debisinde değişiklik gösteriyor. 3 adet pet su depomuz 1 adet ise damacana depomuz mevcut. Şuanda 0,5’lik pet su şişeleme yapıyoruz. Saatte 3 bin 500 adet üretim yapıyoruz. Debimizi göz önüne aldığımızda ne kadar üretim yapabileceğimizi hesapladık. Ama bizim aslında saatte 21 binlik üretim yapma kapasitemiz var. Bu kapasiteye uygun olarak biz makina sistemimizde değişiklik yapılmasına karar verdik. Üretimimizi en az 6 kat artırma kapasitesine ulaşacağız” dedi. 
 
İHALE BEDELİ 11 MİLYON 400 BİN TL
 
20 Ocak’ta ihalenin yapıldığını ve en uygun teklifi EKTAM firmasının verdiğini de sözlerine ekleyen Başkan Tokat, “İhalemizi EKTAM firması 11 milyon 400 bin lira bedelle kazandı.Firma pet su ve camsu üretim üzerine çalışan 43 yıllık yerli bir firmadır. Yerli firma olması bizler için de çok önemli bir fırsat. 160 günlük bir süremiz var. Bu süre içerisinde yeni sisteme geçilecek. Kaynakların yüzde yüzü kullanılabilecek. Büyük bir pazar payına sahip olmamızı sağlayacak.Bu makine sistemi ile daha az insan gücü ile daha fazla üretim yapma imkanımız olacak. Yüzde 50 enerjiden tasarruf edeceğiz. Ayrıca bardak su için de teknik şartnamemizi de hazırladık. Bardak su ile de pazara giriş yapacağız. 
Bütün bu çalışma süresince fabrikanın fiziki şartlarında da değişiklik yapılacak. Petsu saklama depolarımız elden geçirilecek ve ek depolar yapılacak. İki adet daha fortlift alınacak. Su depolarımıza yeni ilaveler yapmamız gerekecek” dedi. 
 
MUTLUYUZ VE GURURLUYUZ
 
Yapılan yatırımla üretim kapasitesinin % 600 artacağını da ifade eden Başkan Tokat, “Üretim kapasitemizin yüzde 600 artmasıyla birlikte daha geniş pazarlara ulaşacağız. Bu da yeni yapılanma ihtiyacı doğruyor. Belediyemiz için ilçemiz için çok çok önemli bir yatırım olması itibariyle bugün bu sözleşmeyi imzalamaktan son derece mutluyuz ve gururluyuz. Her hangi bir aksaklık olmaz ise sezona yeni fabrikamız ile girmeyi planlıyoruz. Sözleşmenin ilçemize, belediyemize ve EKTAM firmasına hayırlı olsun” dedi. 
 
AMACIMIZ TÜRK KALİTESİNİ TÜM DÜNYAYA YAYMAK
 
Başkan Tokat’ın ardından söz alan EKTAM Firma Yetkilisi Ali Kara ise, “şirketimiz EKTAM makine İzmir’de kurulu bir firma. Yani en kötü şartlarda iki saatte hizmet verme olanağımız var. 43 yıllık firmayız. Biz bir Türk firmasıyız. Amacımız Türk kalitesini tüm dünyaya yaymak. Bizim aklımıza Milas deyince Labranda, Labranda deyince Milas geliyor. İnşallah alnımızın akıyla bir çalışma yaparak teslim edeceğiz. Bizlerle çalışmayı tercih ettikleri için de teşekkür ediyorum.Günümüzde maliyetler çok önem kazandı. Yatırım maliyetleri çok önemli. Maliyetleri düşürerek, fazla ürün üretip karlı bir şekilde satmak önemli. Su çok önemli bir ürün. Su kaynakları çok önemli. Böyle bir yatırım yapıyorsunuz. Bölge halkı için de hayırlısı olur inşallah” dedi. 
Yapılan konuşmaların ardından ihale sözleşmesi Başkan Tokat ve firma yetkilisi Kara tarafından imzalandı. 
 Haber Tarihi: 06.02.2020

HaberlerKonu:BAŞKAN TOKAT YENİ KARARLARI AÇIKLADI

Başkan Tokat yeni kararları açıkladı..

Konu:KORONAVİRÜS'E KARŞI KARARLI MÜCADELE

Konu:BAŞKAN TOKAT SALI PAZARINI İNCELEDİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlem paketlerini açıklamasının ardından ilk salı paza...Konu:İŞÇİ ALIMI SINAVININ İPTALİNE İLİŞKİN İLANDIR

MİLAS BELEDİYESİ EMEK ...Konu:BİZ BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; Biz bu işin üstesinden geleceğiz….

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat  so...Konu:Milas Belediyesi'nden Coronavirüs Tedbirleri

Koronavirüs salgının önlenmesi amacıyla alınan çok sayıda tedbirler konusunda sosyal medyadan canlı yayınla detaylı açıklama...Konu:MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS KARARI

 Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi 13.02.2020 tarih 25 sayılı kararı;

Muğla İli, Milas İlçesi, Akyol Mahallesi, 124 ada 84 parsel için Muğla...Konu:BAŞKAN TOKAT'TAN KIRSAL MAHALLELERE ZİYARET

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; Önemli olan güveni boşa çıkartmamak..

Konu:İL KADIN KOLLARI BAŞKAN ADAYINDAN ZİYARET

 Aysun Korkut ; Cumhuriyet Halk Partisini iktidara yürüyüşünde çalışmak  için adayım.

Konu:FATİH PORTAKAL'A YOĞUN İLGİ

Konu:8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Konu:MİLAS'IN DEĞİL O'NUN SON FUARI

Konu:MART AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI

Konu:PAZARLIK İLANI

 MİLAS BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

 PAZARLIK İLANIDIR.
 

Konu:SENDİKA BAŞKANLARINDAN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET1234567891011121314151617