» Habeler  » Haberler
Kan

  

KENT KONSEYİ GENEL KURULU TAMAMLANDI
 
Milas Kent Konseyi’nin olağanüstü genel kurul toplantısı Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı’nın yanı sıra konsey üyeleri katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesinin ardından açılış konuşmasını yapmak üzere mikrofona Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat geldi.
ÖRNEK GÖSTERİLEN KONSEYLER ARASINDA
Kent konseylerinin demokrasimiz açısından, insanlarımızın, toplumumuzun ve özellikle sivil toplum örgütlerinin yönetime katılmalarından dolayı çok önemli oluşum olduğunu ifade eden Başkan Tokat, “Milas Kent Konseyi ülkemizdeki kent konseyleri içerisinde örnek gösterilen konseylerden biridir. Yakın zaman içerisinde bir genel kurul yaşadık. Genel kurul sırasında ve daha sonraki süreçte kent konseyi başkanımızın görevinden ayrılması vesilesiyle bir sürümcemeli durum oldu. Yeni bir seçimli genel kurul yapılması ihtiyacı duyuldu. İlginize teşekkür ediyoruz” dedi.
İYİ BİR DANIŞMA MECLİSİ
Kent Konseyi’nin ağırlığı ve işlevini bilmek gerektiğini de belirten Başkan Tokat, “Hem devletimizi, hem sivil toplum örgütlerini temsil eden bir kitlemiz var. Kanaat önderi olabilecek, düşünce üretebilecek ve bunu ilgili kurum ve kuruluşlara halkın talepleri olarak iletecek bir görev alanı var. Milas Kent Konseyi bu alanda yelpazeyi oluşturmuş durumda. Üyelerimiz; dünya görüşü, siyasi görüşü ne olursa olsun Milas Kent Konseyi’nin çalışmalarına katkıda bulunmaya çalışıyor. Belediye olarak kent konseyinin yeniden hayata geçirilmesi için yapıcı bir yaklaşım içerisinde olduk. Kent konseyleri bütçesi olmayan belediye bütçesi içerisinde kurulmuş bir oluşum. Ama biz bu konseyi belediyenin bir birimi olarak görmüyoruz. Şöyle ki bize gelen talep ve istekleri bu yönde değerlendiriyoruz. Toplumda belediyeye bağlıymış gibi algılar var. Ama kent konseyinin ayrı kararları talepleri oluyor. Biz bunları değerlendirip hayata geçirmeye çalışıyoruz. Kent konseyi bizler için iyi bir danışma meclisi. Kent konseyi şimdiye kadar bu görevini iyi şekilde yerine getirdi” dedi.
KATKI VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Milas Kent Konseyi’nden gelen bazı taleplerin mevzuat gereği, bazı taleplerin belediyenin yapısı gereği veya başka kurumlardan dolayı yapılmamış olabileceğine de dikkat çeken Başkan Tokat, “Bu alınan kararların değersiz olduğunu akıllara getirmesin. Mümkün olduğu kadar kararların hayata geçirilmesi için çalışma yapıldı. Diğer kent konseyleri ile de iyi bir dayanışma var. Gittiğimiz her yerde olumlu görüşler bizlere ifade ediliyor. Kent konseyi ile diğer il ve ilçelerden önemli dostluklar da edindik. Güzel bir dayanışma ve işbirliği yaşanıyor. Bundan sonraki süreçte görev alacak olan arkadaşlarımızın daha azimli ve kararlı çalışmalarını bekliyoruz. Belediye olarak biz de katkımızı daha da geliştirerek bu katkıyı vermeye çalışacağız. Genel kurulumuzun Milasımıza ve kent konseyimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Başkan Tokat’ın yaptığı açılış konuşmasının ardından genel kurul divan başkanlığına Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, üyeliklerine ise Ozan Güngör ile Kemal Kaşkar seçildi.
Divanın yerini almasının ardından konuşma yapmak isteyen üyeler söz verildi. Kürsüye gelen üyeler, Milas Kent Konseyi yeni yönetiminin doğal gaz, yerel tohumlar, deprem, geri dönüşüm ile ilgili çalışmalar yapılması gerektiğine dikkat çekildi.
ÜÇPINAR YENİ BAŞKAN OLDU
Daha sonra ise Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı ve Üyelerinin seçimi gerçekleştirildi.
Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanlığı’na Çağlayan Üçpınar aday oldu ve açık oylamayla yeni başkan seçildi.
Seçilmesinin ardından konuşma yapan Üçpınar, “elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Çalışma gruplarımız üzerinden dile getirilen konulara mutlaka ilgi göstereceğiz” dedi. Ve öz geçmişi hakkında bilgi verdi.
YENİ YÖNETİM BELİRLENDİ
Daha sonra ise Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin seçimi yapıldı. Yürütme kuruluna, Cemil Zeybek, Serap Türker, Ali Avcı, Aydın Can, Sevgi Akyol, Cihan Uyanık, Metin Polat, Metin Şahin, Mehmet Nergiz, Coşkun Efendioğlu, Ayşegül Turhan Gezgin, Murat Yıldırım, Ali Gökten, Berkan Cengiz aday oldu.
Yapılan oylamada 89 oy kullanıldı. Ali Avcı 78, Serap Türker 69, Cihan Uyanık 58, Cemil Zeybek 54, Aydın Can 49, Mehmet Nergiz 48, Sevgi Akyol 47 oy alarak asil üye, Coşkun Efendioğlu 41, Metin Polat 39, Ayşegül Turhan Gezgin 34, Metin Şahin 29, Ali Gökten 20, Murat Yıldırım 13, Berkan Cengiz 11 oy alarak yedek üye seçildiler.
 Haber Tarihi: 11.02.2020

HaberlerKonu:BAŞKAN TOKAT YENİ KARARLARI AÇIKLADI

Başkan Tokat yeni kararları açıkladı..

Konu:KORONAVİRÜS'E KARŞI KARARLI MÜCADELE

Konu:BAŞKAN TOKAT SALI PAZARINI İNCELEDİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlem paketlerini açıklamasının ardından ilk salı paza...Konu:İŞÇİ ALIMI SINAVININ İPTALİNE İLİŞKİN İLANDIR

MİLAS BELEDİYESİ EMEK ...Konu:BİZ BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; Biz bu işin üstesinden geleceğiz….

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat  so...Konu:Milas Belediyesi'nden Coronavirüs Tedbirleri

Koronavirüs salgının önlenmesi amacıyla alınan çok sayıda tedbirler konusunda sosyal medyadan canlı yayınla detaylı açıklama...Konu:MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS KARARI

 Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi 13.02.2020 tarih 25 sayılı kararı;

Muğla İli, Milas İlçesi, Akyol Mahallesi, 124 ada 84 parsel için Muğla...Konu:BAŞKAN TOKAT'TAN KIRSAL MAHALLELERE ZİYARET

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; Önemli olan güveni boşa çıkartmamak..

Konu:İL KADIN KOLLARI BAŞKAN ADAYINDAN ZİYARET

 Aysun Korkut ; Cumhuriyet Halk Partisini iktidara yürüyüşünde çalışmak  için adayım.

Konu:FATİH PORTAKAL'A YOĞUN İLGİ

Konu:8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Konu:MİLAS'IN DEĞİL O'NUN SON FUARI

Konu:MART AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI

Konu:PAZARLIK İLANI

 MİLAS BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

 PAZARLIK İLANIDIR.
 

Konu:SENDİKA BAŞKANLARINDAN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET1234567891011121314151617