» Habeler  » Haberler
Kan

  

MİLAS'IN DEĞİL O'NUN SON FUARI
 
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Perşembe günü açılışı gerçekleşen 11. Uluslararası Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na destek vermemesi konusuna açıklamalarda bulundu. Expolink Fuarcılık yöneticisi Zeki Erdoğan’ın açılış günü , “Bugün burada açılışını yaptığımız son fuarımız. Bu alan bundan sonraki süreçte bizlere tahsis edilmeyecek” sözlerine atıfta bulunarak “Milas’ın değil, O’nun son fuarı” dedi…
 
MHP Milas Belediye Meclis Üyesi Mevlüt Kiriş, Mart ayı belediye meclis toplantısının gündem dışı bölümünde söz alarak Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a, 11. Uluslararası Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na neden destek verilmediğini sordu.
“Milasımız için önem arz eden Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın 11’incisi kapılarını açtı. Açılış töreni sırasında fuar yetkilileri bu son fuarımız ifadelerini kullandı” diyerek konuşmasını sürdüren Kiriş, “2018 yılı Mart ayı meclisinde yeni bir fuar alanına ihtiyaç duyulduğu, en uygun yerin ise Milas Bodrum Havalimanı’na da yakın olmasından dolayı Koru yolu üzerindeki mülkiyeti Milas Belediyesi’ne ait olan yaklaşık 27 dönümlük arazinin olduğu belirtilmiş, bir firma ile GEKA projesi olarak hazırlanması için şimdilik tahsisi için uygun olduğu meclisçe oy birliğiyle kabul edilmişti. O dönemin meclis üyesi Enver Tuna daha geniş bir alana ihtiyaç duyulduğunu ifade ederken ben mesafenin sorun olabileceğini söylemiştim. Siz ise başka alanlara da bakılabileceğini ama şimdilik GEKA projesi ile Koru yolundaki arazi için karar alalım bu iş yürüsün. Çünkü diğer ilçelerinde talepleri var demiştiniz. Yaşanan gelişmeler ve alanla ilgili kamuoyunu bilgilendirir misiniz” diye sordu.
 
BU FUARIN EV SAHİBİ VE DÜZENLEYİCİSİYDİK
 
Kiriş’in sorusuna “Fuara katılmadık, destekte vermedik” cümlelerini kullanarak açıklamasına başlayan Başkan Tokat, “Aylar öncesinde fuara herhangi bir desteğimizin olmayacağını deklere ettik. Bu fuarı düzenleyenlerle ilgili bir konu. İlk başta bu fuarın ev sahibi ve düzenleyicisiydik. Kurum ve birey olarak çok katkımız oldu. Tariş’i de unutmamak lazım. Eğer Muhammet Tokat, Tariş’in eski yöneticileri ve başkanları olmasaydı Milas’ta fuar olmazdı. Çünkü Tariş yetkilileri Muhammet Tokat bu işte var ise biz bu yeri veririz demişti. Tariş yönetimindekilerin kaygılarını gidermek için Muhammet Tokat vardı” dedi.
 
KENDİ ORGANİZASYONUMUZDA MİSAFİR KONUMUNA DÜŞTÜK
 
İlk başlarda başarılı organizasyonlar yaptıklarını ifade eden Başkan Tokat, “birkaç yıl sonra fuarı düzenleyen arkadaşın tamamen ticari amaçlı davrandığını gördük. Bir önceki fuarın afiş ve reklamlarını bile bize ödetmeye çalıştı. Zaman içerisinde diktiğimiz fidan yeşerip tuttukça artık belediyeye de ihtiyaç kalmadı düşüncesi, ekonomik ve menfaatime göre davranacağım dedi ve kendi organizasyonumuzda misafir konumuna düştük. Beni en çok rencide eden afişimin astırılmamasına alındığım ve konuşma yapmadığım konusunda ego yaptığım ifadeleri oldu. Son Zeytin Hasat Şenliği hariç hiçbir fuarda benim konuşmam elimden alınmadı. Sadece ben konuşma yapmak istemedim. Madem bu etkinlik vatandaşın ticari faaliyeti öyle olsun dedik ve katkı yapmama kararı aldık. Milas Belediyesinin imkanlarını onlara kullandırmak zorunda değiliz. Kimseyi de suçlamadık” dedi.
 
BİZLER BU İŞİN İÇİNDE YOKUZ
 
Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın ortak akıl ile ortaya çıktığını belirterek konuşmasını sürdüren Başkan Tokat, “Geçen süreç içerisinde iş başka mecralara gitti. Ve geçen yıl açılış seçim propagandasına döndü. Firma yetkilileri Tariş ile yapmış olduğu 3 yıllık anlaşmaya güvenerek bize belki sırtını döndü. Ama bu sözleşmede bitti. 2 aydan beri görüşmek istiyor görüşmüyorum. Fuarda yaşanan aksaklıklar nedeniyle bizleri kötüleyen sözler var. Bizler bu işin içinde yokuz. Kendisi son fuar diyorsa kendi bilir. Milas’ın değil, O’nun son fuarı. Milas fuarsız kalmaz. Milas mutlaka fuarını yapar” dedi.
 
BİZİM YAPICI TAVRIMIZ DEVAM EDİYOR
 
Fuar alanıyla ilgili de kısa bilgi aktaran Başkan Tokat, “Bizim gerçekten acilen modern bir fuar alanına ihtiyacımız var. 27 dönüm arazimizi önerdik. Milas Belediyesi olarak biz bu alan uygun dedik. Ama bizden şimdi proje istiyorlar. Uzun bir süreç. Tahsisi yapılacak mı bilmiyoruz bile. Belki bize 10 dönüm gelecek. Alan bile belli değil. Milas Belediyesinden kaynaklanan bir şey yok. Havaalanına uzak olması belki fuarın niteliğini etkiler. Ama biz aynı noktadayız. Bizde istiyoruz. Bizim yapıcı tavrımız devam ediyor. İnşallah en kısa sürede Milasımıza bu fuar alanını kazandırırız” dedi.
 Haber Tarihi: 06.03.2020

HaberlerKonu:BAŞKAN TOKAT HALKA ANONS YAPTI

Başkan Tokat Belediye Hoparlöründen halka seslendi

Konu:MİLAS BELEDİYESİNDEN DRONE’LU ÖNLEM

Milas Belediyesi Salı pazarında termal kameralı drone ile alışveriş yapan vatandaşların ateşini ölçerken bir yandan da uyarıcı anonslar yaptı.

Konu:BAŞKAN TOKAT YENİ KARARLARI AÇIKLADI

Başkan Tokat yeni kararları açıkladı..

Konu:KORONAVİRÜS'E KARŞI KARARLI MÜCADELE

Konu:BAŞKAN TOKAT SALI PAZARINI İNCELEDİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlem paketlerini açıklamasının ardından ilk salı paza...Konu:İŞÇİ ALIMI SINAVININ İPTALİNE İLİŞKİN İLANDIR

MİLAS BELEDİYESİ EMEK ...Konu:BİZ BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; Biz bu işin üstesinden geleceğiz….

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat  so...Konu:Milas Belediyesi'nden Coronavirüs Tedbirleri

Koronavirüs salgının önlenmesi amacıyla alınan çok sayıda tedbirler konusunda sosyal medyadan canlı yayınla detaylı açıklama...Konu:MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS KARARI

 Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi 13.02.2020 tarih 25 sayılı kararı;

Muğla İli, Milas İlçesi, Akyol Mahallesi, 124 ada 84 parsel için Muğla...Konu:BAŞKAN TOKAT'TAN KIRSAL MAHALLELERE ZİYARET

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; Önemli olan güveni boşa çıkartmamak..

Konu:İL KADIN KOLLARI BAŞKAN ADAYINDAN ZİYARET

 Aysun Korkut ; Cumhuriyet Halk Partisini iktidara yürüyüşünde çalışmak  için adayım.

Konu:FATİH PORTAKAL'A YOĞUN İLGİ

Konu:8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Konu:MİLAS'IN DEĞİL O'NUN SON FUARI

Konu:MART AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI1234567891011121314151617