» Habeler  » Haberler
Kan

  

BİZ BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ
 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; Biz bu işin üstesinden geleceğiz….

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat  sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı canlı yayınlarla halkı bilgilendirmeye devam ediyor.

Tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Koronavirüs salgını Türkiye’de hızla yayılmaya başladı. Hasta sayısının  bin 236 ölüm sayısının ise 30’a çıktığı şu günlerde tüm Belediyeler de önlemlerini arttırdı.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ta Milas Belediyesi olarak ilçe genelinde yapılan çalışmalar ve alınan önlemlerle ilgili sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı canlı yayınlarla halkı bilgilendirmeye devam ediyor.

 Başkan Tokat ,Milas Gıda Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Oda Başkanı Mustafa Sezgin ve Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı ile beraber bugün yaptığı açıklamalarda önemli konulara değindi.65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşların dışarıya çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunan Başkan Tokat ilçede kurulan semt pazarları ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Daha önce alınan kararlar doğrultusunda Milas Merkezde Salı ve Cumartesi pazarları,Güllük,Ören,Selimiye,Beçin, Bafa ve Boğaziçi semt pazarlarının açık olacağını belirten Başkan Tokat gelişecek duruma göre yeni kararlarda alınabilineceğini söyledi.65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşların hem satıcı hem de alıcı olarak pazarlara alınmayacağının altını çizen Başkan Tokat; “Pazarlarımızda sıkı denetim uygulanacak.65 yaş üstü satıcı ve alıcı vatandaşlarımızın pazara girişlerini engelleyeceğiz. Pazarcı esnafımız ürünlerini yerlerde ve tezgahlarda açıkta satamayacak, tüm ürünler poşet içerisinde olacak.Giriş ve çıkışlarda vatandaşlarımız dijital ateş ölçerlerde denetlenecek.Ayrıca Pazar girişlerinde vatandaşlarımız maske,eldiven ve dezenfektan dağıtılacak.Ayrıca ilçemizde faaliyet gösteren Fırıncı esnafımızın ekmekleri poşet içinde satmalarını istiyoruz. Fırıncı esnafımız gibi diğer esnaflarımızın da hijyen kurallarına uymalarını istiyoruz. Bu anlamda ekiplerimizi çoğalttık ve sıkı denetimler uygulayacağız.

Kronik hastalığı bulunan ve 65 yaş üstündeki pazarcı esnafımıza tezgahlarını açmadığı süre içerisinde işgaliye ücreti uygulanmayacak.Her ne kadar daha önce alınan kararlar doğrultusunda faaliyetleri durdurulan Belediye kiracılarımızın kira ertelemeleri için meclis kararı gerekiyor dediysek de Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın aldığı karar doğrultusunda artık meclis kararına gerek kalmaksızın bu kiracılarımıza kolaylık sağlanacak.Buralardan katı atık tahsilatı da yapılmayacak.Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile de esnek çalışma sistemi getirildi.Personelimizde kısıtlamaya gidiyoruz.İşlerin aksamayacağı şekilde idari izinli sayılacaklar.

Çok kritik bir haftaya girildiğini belirten Başkan Tokat tüm vatandaşların hassasiyetlerin en üst seviyeye çıkarmalarını istedi.Alınan kararların vatandaşların sağlığı adına olduğuna değinen Tokat mümkün olduğu kadar istişareler ve ortak akıl ile kararlar alıyoruz.Gidişatın durumuna göre kararlar tekrar gözden geçirilebilir. Yarın kurulacak Salı pazarının durumuna göre ortaya çıkacak tablo doğrultusunda yeni kararlar alabiliriz dedi.

Vatandaşların evlerinde kalması konusunda hassas davranmalarını isteyen Başkan Tokat; Dün bazı sıkıntılar bazı uygunsuzluklar yaşadık,eminim ki uygulama derinleştikçe dışarı çıkmama durumu oto kontrol sistemiyle sağlanacaktır.65 yaş üzeri  ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın özellikle dışarı çıkmamasını rica ediyoruz. Kaymakamlığımız bünyesinde oluşturulan Sosyal Vefa Grubu gelen talepleri en iyi şekilde değerlendirip ihtiyaçları en kısa sürede yerlerine ulaştıracak.Paniğe gerek yok sistemi ve tedbirleri uyguladığımız sürece biz bu işin üstesinden geleceğiz”dedi.
Haber Tarihi: 23.03.2020

HaberlerKonu:BAŞKAN TOKAT HALKA ANONS YAPTI

Başkan Tokat Belediye Hoparlöründen halka seslendi

Konu:MİLAS BELEDİYESİNDEN DRONE’LU ÖNLEM

Milas Belediyesi Salı pazarında termal kameralı drone ile alışveriş yapan vatandaşların ateşini ölçerken bir yandan da uyarıcı anonslar yaptı.

Konu:BAŞKAN TOKAT YENİ KARARLARI AÇIKLADI

Başkan Tokat yeni kararları açıkladı..

Konu:KORONAVİRÜS'E KARŞI KARARLI MÜCADELE

Konu:BAŞKAN TOKAT SALI PAZARINI İNCELEDİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlem paketlerini açıklamasının ardından ilk salı paza...Konu:İŞÇİ ALIMI SINAVININ İPTALİNE İLİŞKİN İLANDIR

MİLAS BELEDİYESİ EMEK ...Konu:BİZ BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; Biz bu işin üstesinden geleceğiz….

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat  so...Konu:Milas Belediyesi'nden Coronavirüs Tedbirleri

Koronavirüs salgının önlenmesi amacıyla alınan çok sayıda tedbirler konusunda sosyal medyadan canlı yayınla detaylı açıklama...Konu:MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS KARARI

 Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi 13.02.2020 tarih 25 sayılı kararı;

Muğla İli, Milas İlçesi, Akyol Mahallesi, 124 ada 84 parsel için Muğla...Konu:BAŞKAN TOKAT'TAN KIRSAL MAHALLELERE ZİYARET

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; Önemli olan güveni boşa çıkartmamak..

Konu:İL KADIN KOLLARI BAŞKAN ADAYINDAN ZİYARET

 Aysun Korkut ; Cumhuriyet Halk Partisini iktidara yürüyüşünde çalışmak  için adayım.

Konu:FATİH PORTAKAL'A YOĞUN İLGİ

Konu:8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Konu:MİLAS'IN DEĞİL O'NUN SON FUARI

Konu:MART AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI1234567891011121314151617