» Habeler  » Haberler
Kan

  

BAŞKAN TOKAT SALI PAZARINI İNCELEDİ
 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlem paketlerini açıklamasının ardından ilk salı pazarı kuruldu. Beklentilere rağmen az sayıda vatandaşın katıldığı pazar yerine gelen Tokat, incelemelerde bulundu.

Milas’ta Koronavirüs tedbirleri gölgesindeki ilk pazar kuruldu. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın açıkladığı tedbirler kapsamında günün ilk saatlerinden itibaren pazaryerinde çok sayıda önlem alındı. Pazaryeri girişine ‘hijyen noktası’ adı verilen dezenfektanlar kurulurken, zabıta ekipleri hem vatandaşların ateşini ölçtü, hem de bilgilendirici broşürler dağıttı. Talep eden vatandaşlara maske ve eldiven hediye edildi, 65 yaş üstü vatandaşlar ve esnaflar pazara alınmadı. Talimat doğrultusunda ürünlerin poşetle satılması kararına da genel oranda uyuldu.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise öğle saatlerinde pazaryerinde denetlemeye çıktı. Maskesi ve eldivenini takmayı ihmal etmeyen Tokat; vatandaşlarla sohbet etti, esnafların sorunlarını dinledi.

Burada pazar alışverişini de gerçekleştiren Tokat, incelemelerinin ardından bir açıklama yaptı. Başkan Tokat, “Zabıtamızın almış olduğu bazı önlem ve tedbirler var. Bu önlemleri yerinde inceledik. Şu an itibariyle esnafımızda da vatandaşımızda da gerekli hassasiyet var. Vatandaşımız alışverişini yapıyor ve fazla zaman kaybetmiyor. Satıcılarımız ve alıcılarımızdan 65 yaşın üzerindekiler pazara alınmıyor. Pazaryerinin girişinde ateş ölçüyor, dezenfektan veriyoruz. Maske ve eldiven vererek yardımcı oluyoruz. Poşetlerle satış yaptırıyoruz. Esnafımız kurallara uyuyor. Şu anda pazaryerinde bir sorun yok. Pazaryerindeki personel sayımızı artırdık. Gördüğümüz kadarıyla halkımızın duyarlılığı takdire şayan devam ediyor. Bu şekilde davrandığımız sürece biz bunu hep beraber atlatacağız. Bu hafta çok kritik bir hafta. Mesafeyi koruyalım, önümüzdeki hafta muhtemelen hava soğuyacak. Bu haftayı güvenli şekilde devam ettireceğiz. Buradan 65 yaş üzeri vatandaşımızı ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızı evden çıkmamaları konusunda tekrar uyarıyorum. Bu vatandaşlarımız gerek yakınları vasıtasıyla gerekse de marketlerle diyalog kurarak ihtiyaçlarını evden çıkmadan sağlasınlar. Kimsesi olmayan ya da muhtaç durumda olan vatandaşlarımız var ise 112, 155 ve 156’yı arayarak ihtiyaçlarını karşılayabilirler.” dedi.

 
Haber Tarihi: 24.03.2020

HaberlerKonu:BAŞKAN TOKAT HALKA ANONS YAPTI

Başkan Tokat Belediye Hoparlöründen halka seslendi

Konu:MİLAS BELEDİYESİNDEN DRONE’LU ÖNLEM

Milas Belediyesi Salı pazarında termal kameralı drone ile alışveriş yapan vatandaşların ateşini ölçerken bir yandan da uyarıcı anonslar yaptı.

Konu:BAŞKAN TOKAT YENİ KARARLARI AÇIKLADI

Başkan Tokat yeni kararları açıkladı..

Konu:KORONAVİRÜS'E KARŞI KARARLI MÜCADELE

Konu:BAŞKAN TOKAT SALI PAZARINI İNCELEDİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlem paketlerini açıklamasının ardından ilk salı paza...Konu:İŞÇİ ALIMI SINAVININ İPTALİNE İLİŞKİN İLANDIR

MİLAS BELEDİYESİ EMEK ...Konu:BİZ BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; Biz bu işin üstesinden geleceğiz….

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat  so...Konu:Milas Belediyesi'nden Coronavirüs Tedbirleri

Koronavirüs salgının önlenmesi amacıyla alınan çok sayıda tedbirler konusunda sosyal medyadan canlı yayınla detaylı açıklama...Konu:MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS KARARI

 Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi 13.02.2020 tarih 25 sayılı kararı;

Muğla İli, Milas İlçesi, Akyol Mahallesi, 124 ada 84 parsel için Muğla...Konu:BAŞKAN TOKAT'TAN KIRSAL MAHALLELERE ZİYARET

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; Önemli olan güveni boşa çıkartmamak..

Konu:İL KADIN KOLLARI BAŞKAN ADAYINDAN ZİYARET

 Aysun Korkut ; Cumhuriyet Halk Partisini iktidara yürüyüşünde çalışmak  için adayım.

Konu:FATİH PORTAKAL'A YOĞUN İLGİ

Konu:8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Konu:MİLAS'IN DEĞİL O'NUN SON FUARI

Konu:MART AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI1234567891011121314151617