» Habeler  » Haberler
Kan

  

NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI
 
Milas Belediyesi Nisan ayı olağan Meclis Toplantısı 6 Nisan Cuma günü Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda gerçekleştirildi.
12 ana 2 ek gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıya mazeret bildiren Mehmet Öztaş ve Melih Aslangiray katılmadı
Meclis toplantısı öncesi  Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat  ;Taşeron işçilerin Belediye şirketlerine geçiş süreci hakkında açıklama yaptı ve 10 Nisan tarihinde saat 14 ‘de Toplantı ve düğün salonunda yapılacak halk bilgilendirme toplantısı ve 14 Nisan tarihindeki Milas Belediyespor genel kuruluna tüm meclis üyelerini davet etti.
 Başkan Tokat’ın açıklamasının ardından gündem maddelerinin 2,3 ve 4. maddelerinde yazılı 5393 sayılı yasanın 33/a maddesi ve 5393 sayılı yasanın 24. maddeleri gereği 1 yıl süre ile görev yapacak Encümen ,Plan Bütçe ve İmar Komisyon üyelerinin görüşülmesine geçildi.
Yapılan oylama sonucunda ; Encümen üyeliklerine  Ece Gülen, Halil Kocabaşoğlu,İlknur Ören
Plan ve Bütçe Komisyon üyeliğine ; Abdullah Ülgen,Halil Ilbıra,Şeref Çağırkan
İmar Komisyonu üyeliğine ; Ahmet Kılbey, Aysun Yıldırım ve Enver Tuna seçildi.
Gündemin 5. Maddesinde yer alan 2017 Mali yılı Faaliyet Raporu’nun okunması sonrası yapılan oylamada 24 kabul 6 red oya karşı kabul edildi. 6. Maddede yer alan 2017 Mali Yılı Denetim Raporu komisyon başkanı Ece Gülen tarafından meclis üyelerine okundu.
7. madde imar komisyonuna havale edilirken 8. Maddede bulunan Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün; Ören Mahallesinde bulunan Mülga Ören Belediyesince Belediye Hizmet Binası olarak kullanılan binanın boş odalarından birkaçının mahalle sakinlerine yönelik kurslarda kullanılmak üzere Halk Eğitim Müdürlüğüne tahsis edilmesi talebinin görüşülmesinde İlgili yerin tahsis olarak değil Kurs zamanlarında Kullanım izni verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
9. maddede yer alan Mavi Yol Su San Ve Tic.A.Ş.nin; Mülkiyeti Belediyeye ait tapunun 79 Ada 294 parselinden 1227 m2 lik alanında 1/5000 ve 1/1000 Ölçekli plan değişikliğinin yapılarak Ambalaj Atıkları Geri Kazanım ve Dönüşüm  Tesis Alanına ilave edilmesi talebinin görüşülmesi sonucunda konunun İmar Komisyonunca incelenip gerekli hazırlıkların yapıldıktan sonra meclise gönderilmesine karar verildi.10 . madde kabul edilirken 11. Maddede bulunan konu İmar Komisyonuna havale edildi. Gündemin 12. maddede bulunan 3 adet İmar Komisyon raporu için 1 ay ek süre talebi oy birliği ile kabul edildi.
Belediye bünyesine alınan ozalit makinesi ile vatandaşlara hizmet verilmesi düşünüldüğünden hizmete esas ücret tarifesinin belirlenmesi ile ilgili hazırlanan Plan Ve Bütçe Komisyon Raporunun görüşülmesi sonucunda 60 cm kağıt için metre kare başına KDV hariç 2,50TL , 90 cm kağıt için merte kare başına  KDV dahil 3,00TL taranan evrakların dijital ortamlarda istenmesi durumunda ise Proje başına KDV dahil 50 TL ücret alınmasına oy birliği ile karar verildi.Ek gündem maddesinde bulunan 2 konu ise İmar Komisyonuna havale edildi.
Başkan Tokat meclis toplantısı sonunda son günlerde sosyal medya ve bazı yayın organlarında çıkan Milas Belediyesi tarafından başı boş  köpeklerin zorla toplatılıp itlaf edildiği iddialarına açıklık getirdi. 
Başkan Tokat yaptığı açıklamada ; Sosyal medya ve farklı yönlerden gelen ve iddia edildiği gibi hayvanları uygunsuz toplamamız ve uyutmamız söz konusu değil. Yakın zaman içerisinde gönüllü hayvan severler Belediyemize müracaatta bulunup  maddi kaynağını biz sağlayalım ve Belediyemizin de katkı vermesi ile ortaklaşa bir kısırlaştırma projesi başlatalım dediler. Bizde bu projeyi uygun gördük.Yani olay Gönüllülerin Belediyemize bu konuda talepte bulunmaları ve bizimde destek vermemizden ibarettir.Bu anlamda Hayvan severlerin talepleri,bölgedeki ilgili sitelerin talepleri doğrultusunda kısırlaştırma çalışmalarına başladık. Ancak Boğaziçi mahallemizden bir kişi bu konuyu Türkiye gündemine taşıdı ve Belediyemizin köpekleri alıp götürüp öldürdüğü izlenimi yarattı. Aynı şahız kendisinin 60 adet köpeğinin alındığını da iddia ediyor.İddia edildiği gibi bir durum söz konusu değildir Gönüllü hayvan severler ve Belediyemizce ortaklaşa yürütülen bir çalışma sonucu toplanan köpek 6 sayısı civarında.Söylendiği gibi bu çalışma  evde sahipli ve kulak küpeli köpeklere karşı değil sadece başı boş ve kulak küpesiz köpeklere karşı yürütülen bir çalışmadır.Kaldı ki bu çalışma Belediyemizin değil Hayvan severlerin bir çalışmasıdır. Milas Belediyesi olarak biz bu çalışmaya sadece destek verdik.
Bu iddialara karşı Milas Belediyesi olarak gerekli açıklamaları yaptık.Hayvan sever arkadaşlarımızda gerekli açıklamaları yaparak ilgili yerlere ilettiler.Meclis üyesi arkadaşlarımızın  ve tüm vatandaşlarımızın gönülleri rahat olsun. Bizlerde herkes gibi hayvan severiz.Milas Belediyesi her zaman hayvan sever bir belediyedir ve hep öyle kalacaktır.Geçici hayvan barınağımızın kapasitesi doğrultusunda başı boş hayvanlar toplanıyor gerekli tedavileri, kısırlaştırmaları,aşıları ve kulak küpeleri takılarak 10 gün içerisinde doğal ortamlarına geri bırakılıyor”dedi.
Başkan Tokat’ın açıklamaları sonrası Nisan ayı meclis toplantısı öneri ve dileklerin dinlenmesinin ardından son buldu.
 


Haber Tarihi: 06.04.2018

Haberler



MELİH CEVDET ANDAY EDEBİYAT ÖDÜLÜ KAZANANI BELLİ OLDU.

MİLAS’TA EKOLOJİK TURİZM ALANLARI BELİRLENİYOR

MİLAS’TA EKOLOJİK TURİZM ALANLARI BELİRLENİYOR.
Milas Belediyesi Milas Kent Konseyi ve İstanbul Kartal Kent Konseyi tarafından ortaklaşa hazırlanan proje kapsamında Milas’ta Ekolojik Turizm alanları belirleniyor.
<...

BAYRAM ÖNCESİ CADDE VE SOKAKLAR TEMİZLENİYOR

BAŞKAN TOKAT VOLEYBOLCULARLA TANIŞTI

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat bu yıl Türkiye Voleybol Federasyonu 1. Lig’inde Milas’ı temsil edecek Milas Belediyespor Voleybol takımı tarafından yeni transfer edilen oyuncularla bir araya geldi.
AĞUSTOS AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI

AĞUSTOS AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI
Milas Belediyesi Ağustos ayı Meclis toplantısı tamamlandı.
2018 AĞUSTOS AYI MECLİS GÜNDEMİ

            BAŞSAVCI BİLAL GÜMÜŞ’TEN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET

7143 SAYILI YAPILANDIRMA BAŞVURULARI BAŞLADI.

 7143 SAYILI YAPILANDIRMA BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.

MİLAS BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN DUYURULUR

 7143 SAYILI YAPILANDIRMA BAŞVUR...

BAŞKAN TOKAT BASIN BAYRAMINI KUTLADI.

 BAŞKAN TOKAT BASIN BAYRAMINI KUTLADI.

PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ’NDEN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET

PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ’NDEN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET

MESLEK ODALARI TEMSİLCİLERİNDEN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET

Önder, Jeoloji Mühendisleri Odası Temsilcisi Azmi Peker, Elektrik Mühendisleri Odası Temsilcisi Emrullah Tuna ve İnşaat Mühendisleri Odası Temcileri Murathan Karadeniz ve Özcan Özer katıldı.

BELEDİYE BAŞKANI MUHAMMET TOKAT LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASININ 95. YILI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYINLADI:

 Yayınladığı kutlama mesajında; Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı büyük bir azim,...

...

TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU LİGLERDEN SORUMLU ASBAŞKANI AHMET GÖKSU’DAN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET

 TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU LİGLERDEN SORUMLU ASBAŞKANI AHMET GÖKSU’DAN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET



1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586878889