» Habeler  » Haberler
Kan

  

YANIKÖMEROĞLU’NDAN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET
 

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti,ziyarette Yanıkömeroğlu’na İyi Parti İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ ve İlçe örgütü de eşlik etti.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu İyi Parti Milas İlçe örgütünü ziyaret amacıyla geldiği Milas’ta Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a da ziyaret gerçekleştirdi. Yanıkömeroğlu’nu kapıda karşılayan ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tokat hem Milas’a hem Belediyemize hoş geldiniz dedi.

İyi Parti İlçe Başkanı Ahmet Yanıkoğlu ve İlçe örgütü,Milas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı’nın da eşlik ettiği ziyarette, Yanıkömeroğlu Başkan Tokat’a görevinde başarılar dileyerek, kadınların desteklenmesi ve Kadın Kooperatifleri kurulması yönünde yardım istedi.

Kendisinin bir iş kadını olduğunu Ankara’da İnşaat sektörü üzerine firması bulunduğunu belirten Yanıkömeroğlu; “Artık bizimde bir şeyler yapmamız gerektiği için Siyasete girdim.Şikayetle olmuyor,bu ülke için bir şeyler yapma anlamında siyasete atıldım.Siyasete girdiğimden beri 3 seçim geçirdik.Tüm teşkilatlarımızla çok çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.

Kadın cinayetleri ve şiddet olaylarına dikkat çeken Yanıkömeroğlu ; “Son günlerde yaşanan kadına karşı yapılan şiddet ortada.Onlara yardımcı olmak ekonomik güçlerini arttırmak adına bir şeyler yapılmalı.Yöreniz çok zenginliklere sahip.Kadınların evlerinde yetiştirdiği ürünlerini satabileceği pazarlar kurulabilir.Bizimde bu konuda çalışmalarımız başladı.Belediyelerimizde bu konuda bizlere destek olursa seviniriz.Özellikle kooperatifleşme anlamında çalışmalar yapılmalı”dedi.

Geçmişte Kadınların el emeği göz nuru ürünlerini satmaları,aile bütçelerine katkı sağlamaları amacıyla Hanımeli Pazarı kurduğunu dile getiren Başkan Tokat “İlk etapta Hanımeli pazarlarımız amacı doğrultusunda işlese de daha sonraları amacı dışına çıktı.Tüm uyarılarımıza rağmen ne yazık ki Hanım eli pazarımızda bir düzelme olmadı ve bizde kaldırmak durumda kaldık.Önümüzdeki Mecliste konuyu gündemimizde görüşeceğiz. Belediyemizin teşkilat yapısında değişikliğe gidiyoruz.Özellikle kooperatif,üretici,kadın emeği noktalarında önceliği olan bir teşkilat yapısı oluşturuyoruz.Geçmişte de Belediyemiz olarak özellikle de kadınlarımıza yönelik çeşitli yardımlarımız oldu.Bundan sonrada bu yardımlarımız sürecek”dedi.

Sohbet havasında gerçekleşen ziyaret toplu fotoğraf çekimi ardından sona erdi.

 
Haber Tarihi: 03.09.2019

HaberlerKonu:Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği protokolü imzalandı

Konu:ISITICI, KURU GIDA, ÇOCUK GİYİM, ERKEK KADIN İÇ ÇAMAŞIRI, TEMİZLİK MALZEMESİ

“Binalarla ilgili bir sorunumuzun olduğunu da kabul etmemiz lazım” 

Konu:ORTAK AKLA ZARAR VERİR

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; Ortak akla zarar verir…

Konu:BAŞKAN TOKAT SİYASİ PARTİLERİ ZİYARET ETTİ

Konu:BAŞKAN TOKAT KIRSAL MAHALLELERDE YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Konu:UĞUR MUMCU TÖRENLE ANILDI

Konu:Milas Belediyespor Hentbol takımı Türkiye Şampiyonasında

Konu:MUHTARLAR FEDERASYONUNDAN BAŞKANA ZİYARET

Konu:DİSK GENEL-İŞ İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Milas Belediyesi, DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası ile yüzde 15’e varan yevmiye artışını kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzaladı.

Konu:BAŞKAN TOKAT YATAĞAN'DA ZİYARETLERDE BULUNDU

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Yatağan CHP İlçe Başkanlığı ve Maden-İş Sendikası Yatağan ve Havalisi Şube Başkanlıklarını ziyaret etti.

Konu:İYİ PARTİYE ZİYARET

İYİ Parti’de delege seçimleri yapıldı

Konu:GÜRER DEMİRCİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI.

Konu:Milas Belediyespor Satranç Şampiyonası için Antalya'ya gidiyor

Konu:EĞİTİM-SEN ESKİ YÖNETİMİNDEN BAŞKAN TOKAT’A VEDA ZİYARETİ

Eğitim-Sen Milas Şubesi eski yöneticileri Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret ederek verdiği destek için teşekkür ettiler.
...Konu:MİLAS BELEDİYESİ YANGIN MAĞDURU AİLEYE YARDIM ELİ UZATTI

 Milas’a bağlı Menteş Mahallesi’nde meydana gelen yangında evsiz kalan Gezgin ailesini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunan Milas Belediye Ba...

1234567891011121314151617