» Habeler  » Haberler
Kan

  

5.Uluslararası Zurnazen Festivali başladı
 

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 5´incisi düzenlenen ve zurna üstatlarını bir araya getiren Uluslararası Zurnazen Festivali Milas’tan başladı.

 Hacıilyas Meydanından Kortej yürüyüşü ile  başlayan festival için Atapark Meydanı´nda düzenlenen açılışta bir konuşma yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Uluslararası Zurnazen Festivali´nin dünyada ilk ve tek olduğunu söyledi.

Milas ilçesinde çok değerli zurna sanatçılarının yetiştiğini ifade eden Gürün, "Zurnayı düşündüğünüzde dünyada en geniş alanda çalınan enstrümandır. Zurnanın sesini duyan orada yaşayan insanlar başka bir duyguya sahip oluyor ve herkese kendi enstrümanı olarak geliyor." dedi.

Osman Gürün, Milas´taki festivalin, uluslararası boyutta yapılan ilk ve tek zurna festivali olduğunu kaydetti.Zurna sanatçılarıyla ünlü Milas´ın Dibekdere Mahallesi´nden bir grup çocuk zurnacının gösterisiyle başlayan festival, daha sonra zurna sanatçılarının performanslarıyla devam etti.

Türkiye´nin farklı illerinden 7 zurna ustasının sahne aldığı festivalde, Bulgaristan, Tayvan, Azerbaycan ve Makedonya´dan 6 yabancı sanatçı da eserlerini seslendirdi.Adeta müzik ziyafeti sunan ve sahnede renkli görüntüler sergileyen zurna ustaları, izleyenlerin beğenisini kazandı.

3 Eylül Salı Marmaris´teki 19 Mayıs Gençlik Meydanı´nda, 4 Eylül Çarşamba günü Menteşe´de Prof. Dr. Şadan Gökovalı Açık Hava Tiyatrosu´nda gerçekleştirilecek festival, 5 Eylül Perşembe günü Fethiye´de Beşkaza Meydanı´nda sunulacak performanslarla sona erecek.
Haber Tarihi: 03.09.2019

HaberlerKonu:Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği protokolü imzalandı

Konu:ISITICI, KURU GIDA, ÇOCUK GİYİM, ERKEK KADIN İÇ ÇAMAŞIRI, TEMİZLİK MALZEMESİ

“Binalarla ilgili bir sorunumuzun olduğunu da kabul etmemiz lazım” 

Konu:ORTAK AKLA ZARAR VERİR

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; Ortak akla zarar verir…

Konu:BAŞKAN TOKAT SİYASİ PARTİLERİ ZİYARET ETTİ

Konu:BAŞKAN TOKAT KIRSAL MAHALLELERDE YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Konu:UĞUR MUMCU TÖRENLE ANILDI

Konu:Milas Belediyespor Hentbol takımı Türkiye Şampiyonasında

Konu:MUHTARLAR FEDERASYONUNDAN BAŞKANA ZİYARET

Konu:DİSK GENEL-İŞ İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Milas Belediyesi, DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası ile yüzde 15’e varan yevmiye artışını kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzaladı.

Konu:BAŞKAN TOKAT YATAĞAN'DA ZİYARETLERDE BULUNDU

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Yatağan CHP İlçe Başkanlığı ve Maden-İş Sendikası Yatağan ve Havalisi Şube Başkanlıklarını ziyaret etti.

Konu:İYİ PARTİYE ZİYARET

İYİ Parti’de delege seçimleri yapıldı

Konu:GÜRER DEMİRCİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI.

Konu:Milas Belediyespor Satranç Şampiyonası için Antalya'ya gidiyor

Konu:EĞİTİM-SEN ESKİ YÖNETİMİNDEN BAŞKAN TOKAT’A VEDA ZİYARETİ

Eğitim-Sen Milas Şubesi eski yöneticileri Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret ederek verdiği destek için teşekkür ettiler.
...Konu:MİLAS BELEDİYESİ YANGIN MAĞDURU AİLEYE YARDIM ELİ UZATTI

 Milas’a bağlı Menteş Mahallesi’nde meydana gelen yangında evsiz kalan Gezgin ailesini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunan Milas Belediye Ba...

1234567891011121314151617