» Habeler  » Haberler
Kan

  

AKADEMİSYENLERDEN BAŞKANA ZİYARET
 
Milas Belediyesi tarafından bu yıl 10.’su düzenlenen Sanat Edebiyat günleri çerçevesinde düzenlenen sempozyum için Milas’a gelen akademisyenler Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti.
Milas Belediyesince Milas doğumlu usta sanatçılar adına her yıl geleneksel olarak düzenlenen Sanat Edebiyat Günleri konusu bu sene usta bestekar Zeki Duygulu. 20-21 Eylül tarihleri arasında Prof.Dr.Aşkıdil Akarca Sahnesinde “Lirik Sözün Bestecisi Zeki Duygulu” adlı sempozyuma katılmak için Milas’a gelen akademisyenler Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret ederek sempozyum hakkında bilgi aktardı.
Araştırmacı yazar Halim Şafak Şanlıdağ moderatörlüğünde düzenlenecek sempozyuma Şirvan Güneri,Hakan Cevher,Zeki Çoşkun,Abdullah Akat, Cengiz Kılıç,Özgün Arda Nural,Selçuk Küpçük,Hasan Özgen gibi kendi alanlarında usta isimler konuşmacı olarak katılıyor.
Ziyarette  Başkan Tokat’a ,usta bestekar Zeki Duygulu’nun bilinmeyen besteleri,hayatı gibi konuların konuşulacağı sempozyum hakkında bilgiler aktaran Halim Şafak Şanlıdağ ; “Bu yıl Zeki Duygulu’yu anıyoruz.Bir birinden değerli akademisyenlerimiz de bizleri kırmayarak sempozyumumuza katıldılar ve bildirilerini okuyacaklar. Her yıl Milas doğumlu usta sanatçılarımızı anmaktan son derece mutluyuz.Gelecek yıl ki sempozyum konumuz yine Milas doğumlu karikatür dünyasının usta çizeri Turhan Selçuk olacak”dedi. 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tokat sempozyuma katılan tüm akademisyenlere teşekkür etti.10 yıl gibi uzun süredir böylesine önemli bir etkinliği sürdürmenin gururu içerisinde olduğunu belirten başkan Tokat ; Milas’ta doğmuş ve Milas adını yaptıkları sanat ile dünyaya duyurmuş hemşehrilerimizi bu etkinliklerle anmak bizlerin vefa borcu.Gelecek yıl yine Milas doğumlu dünyaca ünlü karikatüristimiz Turhan Selçuk’u anacağız.Bu topraklardan daha bir çok sanatçı yetişti.Umuyorum ki bu etkinliğimiz daha uzun yıllar devam edecektir”dedi.
 Haber Tarihi: 20.09.2019

HaberlerKonu:DAHA GÜZEL MİLAS İÇİN

Konu:YENİ HASTANE YOLU TAMAMLANDI

Milas’ta yaklaşık 1 ay içerisinde açılacak ve Pandemi Hastanesi...Konu:KARİKATÜR YARIŞMASINA KATILIM SÜRESİ UZATILDI

2020 Uluslararası Milas Turhan Selçuk Karikatür Yarışmasına katılım tarihi uzatıldı.

Konu:BERBERLER VE KUAFÖRLER DEZENFEKTE EDİLİYOR.

Kuaför, berber ve güzellik salonları dezenfekte edildi

Konu:ÜNLÜ SUNUCUDAN BAŞKANA ZİYARET

Konu:MASKE DAĞITIMI SÜRÜYOR

Milas Belediyesi vatandaşına ücretsiz maske dağıtıyor.

Konu:YENİ OKUL YOLUNA SICAK ASFALT

Okullar bölgesi tamam,sıra yeni hastane yolunda

Konu:VATANDAŞA 220 BİN ÜCRETSİZ MASKE

 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; Bu güne kada...Konu:SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YEMEK İKRAMI

BELEDİYEDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YEMEK İKRAMI

Konu:VATANDAŞA DAVUL ZURNALI MORAL

Milas Belediyesi, sokak ve caddelerde davul zurna çaldırarak, koronavirüs sürecinde uygulanan sokağa çıkma yasağında evlerinde olan vat...Konu:BAŞKANDAN ANLAMLI ZİYARET

Başkan Tokat işçilerle bir araya geldi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet ...Konu:1 MAYIS KUTLU OLSUN

Konu:SANAYİ ESNAFINA MASKE

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat  Sanayi Sitesi esnafına maske dağıttı. 

Konu:MİLAS BALKONLARA SIĞMADI

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Milas’ta da vatandaşlar, saat 21.00 itibariyle tek yürek oldu ve hep bir ağızdan İstiklal Marşımızı okudu...Konu:DÜZENLENEN KORTEJ MİLAS HALKINA MORAL OLDU

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Milas’ta polis ve jandarma ekiplerince kortej düzenlendi. İlçe genelini siren &...

1234567891011121314151617