» Habeler  » Haberler
Kan

  

1963 YILINDAN BERİ BÖYLESİ YAŞANMADI
 
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas’ta etkili olan ve metrekareye 115.6 kilogram olarak düşen yağmurlar ve sonrasında yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulunarak, Milas genelinde büyük sıkıntıların yaşanmadığını ifade etti. Yağan yağmur miktarına dikkat çeken Başkan Tokat, “1963 yılından beri ilk kez Milas’a bu kadar kısa sürede ve bu kadar miktarda yağmur düştü” dedi. 
Milas ve çevresinde dün gece etkili olan yağmur, Milas’ta bazı noktalarda baskınlara neden olmuştu. Basın mensuplarıyla makam odasında bir araya gelerek, yağan yağmur ve sonrasında yaşanan sıkıntılarla ilgili bir değerlendirme yaparak açıklamalarda bulunan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Salı günü yapılan yağış uyarısının ardından gece hem rüzgar hem de yağmur olarak olağan üstü bir gece yaşadık. Büyük bir bölümü 2 saatlik gibi kısa sürede yağdı. Öncelikle ben bütün hemşehrilerimize geçmiş olsun diyorum. Meteorolojiden aldığımız bilgilere göre ilçemize metrekareye 115.6 kilogram, hava alanında ise metrekareye 98.4 kilogram civarında yağmur düşmüş. 1963 yılından itibaren bir günde Milas’a düşen en yüksek yağmur miktarı bu. İlk defada Balavca Deresi taştı. Ciddi bir yağış ve fırtına ile karşı karşıya kaldığımızı ifade edebiliriz” dedi. 
SİSTEM KISA SÜREDE SUYU TAHLİYE ETTİ
Milas Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin etkin olarak gece boyunca çalışma yürüttüğünü de dile getiren Başkan Tokat, “Rögarlar yağmurlardan önce zaten temizlenmişti. Gerekli yerlere gerekli müdahaleler en kısa süre içerisinde yapıldı. Emek gösteren tüm personellere yürekten teşekkür ediyorum. Balavca Deresi’nin taşması gibi olağanüstü görüntülere rağmen yaşanılanları normal karışlamak ve buna da şükür demek gerekiyor. Alt yapıdan kaynaklanan çok ciddi sıkıntımız yok. Sistem kısa sürede suyu tahliye etti. Ağaç kırılmaları meydana geldi. Ayrıca bazı bina ve işyerlerinin su basması yönünde şikayetler geldi” dedi. 
GÜLLÜK, KEMİKLER, ÇOMAKDAĞ’DA DA SIKINTILAR YAŞANDI
Üçyol mevkii ve çevre yolunda yaşanan sorunlara da değinen Başkan Tokat, “Özellikle karayollarının alt yapısının halen daha yapılmamasından dolayı sorunlar yaşanıyor. Bu bölgelerdeki bazı binaların birinci katlarına ya da depo bölümlerine sular dolmuş. 
Biran önce karayollarının da alt yapısı yapılarak şehir altyapısına entegre edilmesi gerekiyor. Çevre yolunda sıkıntılar var. Bunların dışında ciddi bir zarar ziyanımız yok. Milas dışında özellikle Güllük, Kemikler, Çomakdağ gibi bölgelerden de sıkıntı ve şikayetler geldi. Buralara da gerekli müdahaleler yapıldı. Sabahleyin Baharlı Sanayi Sitesinde de incelemelerde bulunduk. Özellikle buradaki alt tarafta yer alan dükkanlara da su ve çamur girdiğini gördük. Baharlı Kavşağında devam eden çalışmalardan dolayı sürüklenmeler olmuş. Karayollarının da bir kısmı oyulmuş.  İncelemeler ve tespitlerin ardından gerekli raporlar düzenlenecek. İlgili kurum ve kuruluşlara da teslim edilecek” dedi. 
Başkan Tokat, yaşanan afet sonrası ilçede çok ciddi sıkıntıların oluşmadığını bir kez daha dile getirerek, “Çok ciddi bir zararımız olmadan böylesine ani ve şiddetli bir yağışı atlatmamız tamamen alt yapımızın sağlam olmasını gösteren bir konudur” dedi. 
 
 Kaynak : www.gunaydinmilas.comHaber Tarihi: 25.09.2019

HaberlerKonu:Vergi Ödemeleri

e-Belediye ile Ödem...Konu:BAŞKAN TOKAT ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ

Başkan Tokat şehit ailelerini ziyaret etti

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, bu bayramda da şehit ailelerini yalnız bırakmadı.

Konu:HER MEZARA BİR KARANFİL

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle mezarlık ziyareti yapamayan vatandaşlar adına Milas Şehir Mezarlığı’nı z...Konu:BAŞKAN TOKAT ŞEHİT MEZARLARINI ZİYARET ETTİ

 Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Milas Asri Mezarlığında yatan şehit asker ve polislerin mezarlarını ziyaret etti.

Konu:CENAZEYE BAŞKAN TOKAT SAHİP ÇIKTI

Konu:BELEDİYEDEN LOKUM İKRAMI

Milas Belediyesi tarafından yakınlarını ziyarete gelen vatandaşlara mezarlıkta lokum,maske ve kolonya dağıtımı yapıldı.

Yarın başlanacak( 23 Mayıs Cumartesi) sokağa &cce...Konu:YILGÖR KADIK ANISINA RESİM YARIŞMASI

YILGÖR KADIK ANISINA RESİM YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Konu:KOCAKIŞLA MEVKİİNDE YOL SORUNU ÇÖZÜLDÜ

 Güllük mahallesi Kocakışla mevkiinde uzun yıllardır süren yol sorunu çözüldü.Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü...Konu:19 MAYIS KUTLAMA MESAJI

Milas Belediye Baskanı Muhammet Tokat, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını dolayısıyla mesaj yayınladı..
 

Konu:BELEDİYE MECLİSİ OLAĞAN ÜSTÜ TOPLANDI

Konu:ÇOCUKLARA NUTUK HEDİYE EDİLİYOR

Milas  Belediyesi’nden çocuklara Nutuk hediyesi

Konu:BAŞKAN TOKAT ECZACILAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Başkan Tokat 14 Mayıs Eczacılık Günü´nü kutladı.

Konu:BAŞKAN TOKAT ÇOCUKLARA HEDİYE DAĞITTI

www.youtube.com/watchKoronovirüs ile mücadele kapsamında 20 yaş altına uygulanan sokağa çıkma yasağı...Konu:MECLİS OLAĞANÜSTÜ TOPLANIYOR

Milas Belediyesi meclisi 15 Mayıs Cuma günü...Konu:SEMT PAZARLARI AYNI GÜN VE YERLERİNCE KURULACAK

Semt pazarları aynı gün ve yerlerinde kurulacak


1234567891011121314151617