» Habeler  » Haberler
Kan

  

BEN BU GÖREVİ KABUL ETMİYORUM
 
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Basın mensuplarının Yeni Milasspor ile ilgili sorularını yanıtladı.
 
 “Ben bu görevi kabul etmiyorum” diyen Başkan Tokat:  “Sosyal medya hesaplarından şov yapanlar bu kulübün bu hale gelmesine sebep olanlardır” dedi.
 
Yeni Milasspor Kulübü’nün gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda başkan adayı ve yönetim kurulu üye listesinin çıkmaması üzerine toplantıya katılan üyeler tarafından oluşturulan bir listede asil üye olarak yazılmasına ve Kulüp Başkanı olarak gösterilmesine tepki gösteren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Ben bu görevi kabul etmiyorum. Bir belediye başkanına emri vaki ile hatta tepkisi olduğunu bile bile bu şekilde görev verilmez” dedi. Kulübün geçmiş dönemlerinde yaşananları da eleştiren Başkan Tokat, “bu kulüp yüzünden dilenci oldum” dedi. 
Geçtiğimiz hafta Cuma günü gerçekleştirilen Yeni Milasspor Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda yeni yönetimi oluşturacak adayın ve listenin çıkmaması üzerine, toplantıya katılan üyeler tarafından bir liste yapılarak Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da asil üyelerin ilk sırasına yazılmış, kulüp başkanı olarak açıklanmıştı. 
Yaşananlar üzerine Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat açıklamalarda bulunarak, yaşanan sürece tepki gösterdi.  
YÖNETİCİLER HEP BİZİM VERDİĞİMİZ PARALARI HARCAMAKLA YÜKÜMLÜ OLDU
Daha önce genel kurula katılmayacağını ifade ettiğini belirten Başkan Tokat, “bizim yokluğumuzda bizi oraya, tekrar listeye yazmışlar. Ben bu görevi kabul etmiyorum. Bir belediye başkanına emri vaki ile hatta tepkisi olduğunu bile bile bu şekilde görev verilmez. 
O genel kurula katılmayan bir tek belediye başkanı değil. Kentin ileri gelenleri iş adamları da yoktu. Ama herkes belediye başkanı üzerinden konuşuyor. Daha belediye başkanı olmadan önce bile ben bu kulübe elimden geldiğince destek veriyordum. 11 yıldan beri de  bu kulübün ekonomik yükünü ben çekiyorum. Yöneticiler hep bizim verdiğimiz paraları harcamakla yükümlü oldu” dedi. 
BU KULÜP YÜZÜNDEN DİLENCİ OLDUM
Her genel kurul öncesinde camiada yaşanan sıkıntılardan dolayı başarının elde edilemeyeceğini ifade ettiğini de söyleyen Başkan Tokat, “Ben her genel kurulda çıkıp bu camiadan bir şey olmayacağını, böyle bir sistemde başarı olmayacağını söyledim.Bunu söylerkende kulübe karşı her türlü yükümlülüğümü yerine getirdim. Kurumsal ve kişisel olarak maddi anlamda destek verdim.Maaşımı zarfın içine koydum götürdüm verdim. 
Bu kulüp yüzünden dilenci oldum. Benim dilendiğim paralarla bu kulüp var oldu. Bütün organizasyonların gelirlerinin de kulübekalması için de çaba gösterdik” dedi. 
BUNLAR HERKESİ KULÜBE KÜSTÜRDÜ
Kulüplerin yönetimlerinin oluşmasında da emeği olduğunu fakat daha sonraki gelişmelerle hataların sürdürüldüğünü belirten Başkan Tokat, “Birçok arkadaş bizim getirdiğimiz yönetimleri yıkmak için uğraştı. Şimdi nerdeyse onlar kulübü düşünen bizler düşünmeyen insanlar olduk. Bu kulübe en çok zarar verenler, sosyal medya üzerinden kulüpçülük yapanlardır. Bunlar herkesi kulübe küstürdü. Bu kulübü taşıyanları yüceltmeleri gerekirken küstürdüler. Bir yönetim getiriyoruz hemen yönetimle uğraşıyorlar. O başkanın karşısına başka başkan çıkarıyorlar, sonra onunla uğraşıyorlar. Bu kulübe başkanlık edecek 20 kişi var. Hocalık edecek yetenekli insanlar var. Ama bir kişi olacaktır. Geri kalanlar seçilmediği takdirde maça gelmiyor. Daha önce de söyledim yeni bir sayfa açalım güçlü bir yönetim oluşturalım. Ama herkes birbiriyle kavgalı, birbirinin ayağından çekiyor. Ben bu kulübün ekonomik yükünü çekmeye başladığımda daha belediye başkanı değildim. Ben kendi çabalarımla kulübü ligden çekilmeden kurtardım. Halen daha kulübün yanındayım. 
Ama çok laf edip, polemik yaratanlar, sosyal medya üzerinden şov yapanlar bu kulübü bu hale getirdiler” dedi. 
EN BAŞARILI BAŞKAN ÖZMEN’Dİ
Yakın dönem içerisinden kulüpte görev yapan isimlerin başında Hasan Özmen’in geldiğini dile getirerek açıklamalarını sürdüren Başkan Tokat, “O’nu yıkmak için ellerinden geleni yaptılar. Şimdi yalvarıyorlar geldiye.Ahmet Karabıyık seçildiği genel kurulda da konuşma yaptım ve uyardım. Daha önce destek olduğumu söyledim ve artık benim de zorda olduğumu söyledim. Eğer bu camia büyükse sahiplenilmesi lazım. Bu şartlarda bu şekilde oy bilekullanmayacağımı söyledim ve oy kullanmadan gittim. Geçen süre içerisinde hiçbir şey değişmedi ve herşey daha kötü oldu. Ve en sonunda adaysız, evrakların sunulamadığı bir kulüp haline geldi. Bunu ben düşünmeyeceğim. Kulübü bu hale getirenler düşünecek. Ben bu kulübü bu hale getirmedim. İlk defa hayattımda kulüp oyuncuları beddua ederek ayrıldılar. Bu bana çok ağır geldi” dedi. 
BEN TEPKİLİYİM, KIRGINIM
Kulüp yönetimine aday olanların genel kurul öncesindeki tavırlarını da eleştiren Başkan Tokat, “aday olmak isteyenler bangır bangır bağırıyorlar. Bizim üzerimizden laf üretiyorlar. 11 yıl futbola destek oldum. 11 yıl unutuldu, 1 yıl voleybolda başarılı olduk bu bile sıkıntı oldu. 
 
Benim üzerimden prim yapmanın, tartışma yaratmanın, bana yüklenmek kime ne kazandırır, kulübe ne kazandırır. Ben katılmayacağımı söyledim. Ahmet Karabıyık’ada çok söyledik bırak diye. Oda bırakmayacağını söyledi. Hocalar futbolcular geldi, başkanım Ahmet Karabıyık’a söyleyin bıraksın. Bende benim yetkim olmadığını genel kurulla seçildiğini söyledim. İmza toplayın dedim onu bile toplayamadılar. Ben tepkiliyim. Kırgınım. Genel kurulda bir belediye başkanına böyle saygısızlık yapılmaz, emri vaki yapılmaz. Ben bu görevi kabul etmiyorum. İmkanlar dahilinde yine kulübün yanında olurum. Ama bunu insanları kırarak, şevkini kırarak yapılmaz” dedi. 
Başkan Tokat, konuşmasını “Bu kulüpte bir sinerjiye ihtiyaç var. Sadece belediye başkanının verdiğiyle olmaz bu iş” diyerek sonlandırdı. 
 Kaynak : www.gunaydinmilas.comHaber Tarihi: 25.09.2019

HaberlerKonu:Vergi Ödemeleri

e-Belediye ile Ödem...Konu:BAŞKAN TOKAT ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ

Başkan Tokat şehit ailelerini ziyaret etti

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, bu bayramda da şehit ailelerini yalnız bırakmadı.

Konu:HER MEZARA BİR KARANFİL

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle mezarlık ziyareti yapamayan vatandaşlar adına Milas Şehir Mezarlığı’nı z...Konu:BAŞKAN TOKAT ŞEHİT MEZARLARINI ZİYARET ETTİ

 Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Milas Asri Mezarlığında yatan şehit asker ve polislerin mezarlarını ziyaret etti.

Konu:CENAZEYE BAŞKAN TOKAT SAHİP ÇIKTI

Konu:BELEDİYEDEN LOKUM İKRAMI

Milas Belediyesi tarafından yakınlarını ziyarete gelen vatandaşlara mezarlıkta lokum,maske ve kolonya dağıtımı yapıldı.

Yarın başlanacak( 23 Mayıs Cumartesi) sokağa &cce...Konu:YILGÖR KADIK ANISINA RESİM YARIŞMASI

YILGÖR KADIK ANISINA RESİM YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Konu:KOCAKIŞLA MEVKİİNDE YOL SORUNU ÇÖZÜLDÜ

 Güllük mahallesi Kocakışla mevkiinde uzun yıllardır süren yol sorunu çözüldü.Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü...Konu:19 MAYIS KUTLAMA MESAJI

Milas Belediye Baskanı Muhammet Tokat, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını dolayısıyla mesaj yayınladı..
 

Konu:BELEDİYE MECLİSİ OLAĞAN ÜSTÜ TOPLANDI

Konu:ÇOCUKLARA NUTUK HEDİYE EDİLİYOR

Milas  Belediyesi’nden çocuklara Nutuk hediyesi

Konu:BAŞKAN TOKAT ECZACILAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Başkan Tokat 14 Mayıs Eczacılık Günü´nü kutladı.

Konu:BAŞKAN TOKAT ÇOCUKLARA HEDİYE DAĞITTI

www.youtube.com/watchKoronovirüs ile mücadele kapsamında 20 yaş altına uygulanan sokağa çıkma yasağı...Konu:MECLİS OLAĞANÜSTÜ TOPLANIYOR

Milas Belediyesi meclisi 15 Mayıs Cuma günü...Konu:SEMT PAZARLARI AYNI GÜN VE YERLERİNCE KURULACAK

Semt pazarları aynı gün ve yerlerinde kurulacak


1234567891011121314151617