» Habeler  » Haberler
Kan

  

BEN BU GÖREVİ KABUL ETMİYORUM
 
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Basın mensuplarının Yeni Milasspor ile ilgili sorularını yanıtladı.
 
 “Ben bu görevi kabul etmiyorum” diyen Başkan Tokat:  “Sosyal medya hesaplarından şov yapanlar bu kulübün bu hale gelmesine sebep olanlardır” dedi.
 
Yeni Milasspor Kulübü’nün gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda başkan adayı ve yönetim kurulu üye listesinin çıkmaması üzerine toplantıya katılan üyeler tarafından oluşturulan bir listede asil üye olarak yazılmasına ve Kulüp Başkanı olarak gösterilmesine tepki gösteren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Ben bu görevi kabul etmiyorum. Bir belediye başkanına emri vaki ile hatta tepkisi olduğunu bile bile bu şekilde görev verilmez” dedi. Kulübün geçmiş dönemlerinde yaşananları da eleştiren Başkan Tokat, “bu kulüp yüzünden dilenci oldum” dedi. 
Geçtiğimiz hafta Cuma günü gerçekleştirilen Yeni Milasspor Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda yeni yönetimi oluşturacak adayın ve listenin çıkmaması üzerine, toplantıya katılan üyeler tarafından bir liste yapılarak Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da asil üyelerin ilk sırasına yazılmış, kulüp başkanı olarak açıklanmıştı. 
Yaşananlar üzerine Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat açıklamalarda bulunarak, yaşanan sürece tepki gösterdi.  
YÖNETİCİLER HEP BİZİM VERDİĞİMİZ PARALARI HARCAMAKLA YÜKÜMLÜ OLDU
Daha önce genel kurula katılmayacağını ifade ettiğini belirten Başkan Tokat, “bizim yokluğumuzda bizi oraya, tekrar listeye yazmışlar. Ben bu görevi kabul etmiyorum. Bir belediye başkanına emri vaki ile hatta tepkisi olduğunu bile bile bu şekilde görev verilmez. 
O genel kurula katılmayan bir tek belediye başkanı değil. Kentin ileri gelenleri iş adamları da yoktu. Ama herkes belediye başkanı üzerinden konuşuyor. Daha belediye başkanı olmadan önce bile ben bu kulübe elimden geldiğince destek veriyordum. 11 yıldan beri de  bu kulübün ekonomik yükünü ben çekiyorum. Yöneticiler hep bizim verdiğimiz paraları harcamakla yükümlü oldu” dedi. 
BU KULÜP YÜZÜNDEN DİLENCİ OLDUM
Her genel kurul öncesinde camiada yaşanan sıkıntılardan dolayı başarının elde edilemeyeceğini ifade ettiğini de söyleyen Başkan Tokat, “Ben her genel kurulda çıkıp bu camiadan bir şey olmayacağını, böyle bir sistemde başarı olmayacağını söyledim.Bunu söylerkende kulübe karşı her türlü yükümlülüğümü yerine getirdim. Kurumsal ve kişisel olarak maddi anlamda destek verdim.Maaşımı zarfın içine koydum götürdüm verdim. 
Bu kulüp yüzünden dilenci oldum. Benim dilendiğim paralarla bu kulüp var oldu. Bütün organizasyonların gelirlerinin de kulübekalması için de çaba gösterdik” dedi. 
BUNLAR HERKESİ KULÜBE KÜSTÜRDÜ
Kulüplerin yönetimlerinin oluşmasında da emeği olduğunu fakat daha sonraki gelişmelerle hataların sürdürüldüğünü belirten Başkan Tokat, “Birçok arkadaş bizim getirdiğimiz yönetimleri yıkmak için uğraştı. Şimdi nerdeyse onlar kulübü düşünen bizler düşünmeyen insanlar olduk. Bu kulübe en çok zarar verenler, sosyal medya üzerinden kulüpçülük yapanlardır. Bunlar herkesi kulübe küstürdü. Bu kulübü taşıyanları yüceltmeleri gerekirken küstürdüler. Bir yönetim getiriyoruz hemen yönetimle uğraşıyorlar. O başkanın karşısına başka başkan çıkarıyorlar, sonra onunla uğraşıyorlar. Bu kulübe başkanlık edecek 20 kişi var. Hocalık edecek yetenekli insanlar var. Ama bir kişi olacaktır. Geri kalanlar seçilmediği takdirde maça gelmiyor. Daha önce de söyledim yeni bir sayfa açalım güçlü bir yönetim oluşturalım. Ama herkes birbiriyle kavgalı, birbirinin ayağından çekiyor. Ben bu kulübün ekonomik yükünü çekmeye başladığımda daha belediye başkanı değildim. Ben kendi çabalarımla kulübü ligden çekilmeden kurtardım. Halen daha kulübün yanındayım. 
Ama çok laf edip, polemik yaratanlar, sosyal medya üzerinden şov yapanlar bu kulübü bu hale getirdiler” dedi. 
EN BAŞARILI BAŞKAN ÖZMEN’Dİ
Yakın dönem içerisinden kulüpte görev yapan isimlerin başında Hasan Özmen’in geldiğini dile getirerek açıklamalarını sürdüren Başkan Tokat, “O’nu yıkmak için ellerinden geleni yaptılar. Şimdi yalvarıyorlar geldiye.Ahmet Karabıyık seçildiği genel kurulda da konuşma yaptım ve uyardım. Daha önce destek olduğumu söyledim ve artık benim de zorda olduğumu söyledim. Eğer bu camia büyükse sahiplenilmesi lazım. Bu şartlarda bu şekilde oy bilekullanmayacağımı söyledim ve oy kullanmadan gittim. Geçen süre içerisinde hiçbir şey değişmedi ve herşey daha kötü oldu. Ve en sonunda adaysız, evrakların sunulamadığı bir kulüp haline geldi. Bunu ben düşünmeyeceğim. Kulübü bu hale getirenler düşünecek. Ben bu kulübü bu hale getirmedim. İlk defa hayattımda kulüp oyuncuları beddua ederek ayrıldılar. Bu bana çok ağır geldi” dedi. 
BEN TEPKİLİYİM, KIRGINIM
Kulüp yönetimine aday olanların genel kurul öncesindeki tavırlarını da eleştiren Başkan Tokat, “aday olmak isteyenler bangır bangır bağırıyorlar. Bizim üzerimizden laf üretiyorlar. 11 yıl futbola destek oldum. 11 yıl unutuldu, 1 yıl voleybolda başarılı olduk bu bile sıkıntı oldu. 
 
Benim üzerimden prim yapmanın, tartışma yaratmanın, bana yüklenmek kime ne kazandırır, kulübe ne kazandırır. Ben katılmayacağımı söyledim. Ahmet Karabıyık’ada çok söyledik bırak diye. Oda bırakmayacağını söyledi. Hocalar futbolcular geldi, başkanım Ahmet Karabıyık’a söyleyin bıraksın. Bende benim yetkim olmadığını genel kurulla seçildiğini söyledim. İmza toplayın dedim onu bile toplayamadılar. Ben tepkiliyim. Kırgınım. Genel kurulda bir belediye başkanına böyle saygısızlık yapılmaz, emri vaki yapılmaz. Ben bu görevi kabul etmiyorum. İmkanlar dahilinde yine kulübün yanında olurum. Ama bunu insanları kırarak, şevkini kırarak yapılmaz” dedi. 
Başkan Tokat, konuşmasını “Bu kulüpte bir sinerjiye ihtiyaç var. Sadece belediye başkanının verdiğiyle olmaz bu iş” diyerek sonlandırdı. 
 Kaynak : www.gunaydinmilas.com


Haber Tarihi: 25.09.2019

Haberler  Konu: İHALE İLANI

Toplama ve değerlendirme ...  Konu: Milas Belediyesi vatandaşın ayağına gidiyor

  Konu: KAZIKLI MAHALLESİ ZEYTİN FESTİVALİ İLE ŞENLENDİ

  Konu: BOĞALAR ÖREN SPOR YARARINA GÜREŞTİ

  Konu: BAŞKAN TOKAT TABAKHANE CADDESİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU

  Konu: İLÇE MERKEZİNDEKİ ZEYTİNLER TOPLANMAYA BAŞLANDI

  Konu: İYİ PARTİLİ KADINLARDAN BAŞKANA ZİYARET

  Konu: İHALE İLANI

Mülkiyeti Belediyemizde olan ilçemiz muhtelif mahallerinde bulunan zeytin ağaçları ve çam ağaçlarında bulunan zeyt...  Konu: CKD ÜYELERİNDEN BAŞKAN TOKAT’A TEŞEKKÜR

  Konu: ATAMIZI SAYGI, ÖZLEM VE MİNNETLE ANDIK…

  Konu: MİLAS BELEDİYE BAŞKANI MUHAMMET TOKAT’IN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA MESAJ

 MİLA...  Konu: CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YILDIRIM KAYA’DAN BAŞK

 CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞ...  Konu: MUĞLA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASINDAN BAŞKAN TOKAT’A ZİY

MUĞLA SE...  Konu: KASIM AYI 2. OTURUMU TAMAMLANDI

 KASIM AYI 2. OTURUMU TAMAMLANDI

  Konu: İL KÜLTÜR TURİZM MÜDÜRÜNDEN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET

123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112