» Habeler  » Haberler
Kan

  

EKİM AYI 2. OTURUMU TAMAMLANDI
 

 EKİM AYI 2. OTURUMU TAMAMLANDI

Milas Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumunu tamamladı. Oturum sonunda Milas Belediyesinin 2019 yılı bütçesi 180 milyon olarak belirlendi.

25 Ekim Cuma günü saat 10.00’da Milas Belediyesi Toplantı ve düğün salonunda yapılan toplantıya; İlhan şimşek ve Uğur Bıçakçı mazeretli olarak katılmadı.

Gündem maddelerine geçmeden önce açıklama yapan Başkan Tokat: “Ordumuzun Mehmetçiğimizin sınır ötesinde gerçekleştirdiği bu başarılı hareket sebebiyle Milas Belediye Meclisi olarak harekâtın arkasında olduğumuzu, ordumuzun yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Hareket sırasında hayatını kaybetmiş Mehmetçiklerimize Allahtan rahmet diliyoruz yaralı askerlerimize ailelerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Aynı zamanda başarılı şekilde oradaki görevini yerine getirmiş ve halen aynı bölgede görevini şanla şerefle yerine getirmeye çalışan tüm Mehmetçiklerimize buradan şükran duygularımı gönderiyorum. İnşallah en kısa zamanda hiç kimsenin burnu kanamadan görevini tamamlamış olarak ülkemize dönmelerini bekliyoruz.

Yine Toplantının akabinde bir kaç gün sonra En büyük bayramımız Cumhuriyet Bayramını kutlayacağız. Sizlerin ve halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını içtenlikle kutluyorum. Anı zamanda Cumhuriyet bayramı akşamı yapılacak kortej yürüyüşüne tüm meclis üyelerimizin ve halkımızın katılımını bekliyorum.”dedi

Ekim ayı meclis ikinci oturumunda; Plan ve Bütçe Komisyon Raporu,2020 Performans Raporu,2020 yılı Bütçesi ve takip eden iki yılın bütçe tasarısı,2020 Mali yılı Bütçe Kararnamesi,2020 yılı Gider Bütçesi,2020 yılı Gelir Bütçesi, 2020 yılı Bütçesine ait Finansmanın Ekonomik sınıflandırılması, 2020 Mali yılını izleyen iki yılın (2021-2022) Bütçe tasarısının görüşülmesi,2020 yılına ait ayrıntılı harcama programı ve Finans programı ve 2020 yılı içinde hizmet karşılığı alınacak ücret tarifeleri görüşüldü.

Meclis üyesi Murat Yazar tarafından okunan raporlar meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

Ekim ayı meclis ikinci oturumu sonunda Milas Belediyesinin 2020 yılı bütçesinin 180 milyon olmasına ve Hizmet karşılığı alınacak ücretlerin %15 oranında arttırılmasına karar verildi.

Defin hizmetleri ücretsiz hale getirildi. Sağlığında defin isteyen vatandaşlardan 500 TL alınacak. Labranda su ücret fiyatları yüzde 2 ile yüzde 4 arasında arttırıldı. Sadece 5 litrelik damaca su üzerinde yüzde 8’lik zam yapıldı. Bunun dışında belirlenen gelir tarifelerinde %15 i geçmeyecek şekilde artırılmasına karar verildi.

Oturum dilek ve temennilerin dinlenmesinin ardından sona erdi.

 
Haber Tarihi: 25.10.2019

HaberlerKonu:DOLANDIRICILIK UYARISI

“Kimliği belirsiz kişilerce telefonla aranmak sureti ile ‘Milas Belediye Başkanı da yanımda, muhtaç öğrencilere yardım topluyoruz’ şeklinde beyanda...Konu:KURUMLAR ARASI İŞ BİRLİĞİ DEVAM EDECEK

Konu:MİLAS BELEDİYESİ DİŞ HEKİMLERİNİ UNUTMADI

Konu:DUYURU

Kimliği belirsiz kişilerce telefonla aranmak sureti ile "Milas belediye Başkanı da yanımda, muhtaç öğrencilere yardım topluyoruz" şeklinde beyanda bulunmak...Konu:DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ KUTLU OLSUN

Sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle bugüne anlam katan çocuklarımızın "Dünya Çocuk Hakları Günü"nü en kalbi ...Konu:CUMHURİYET MAHALLESİ PAZAR YERİNİN ÜSTÜ KAPATILIYOR.

 Cumhuriyet mahalle muhtarı ve mahalle sakinlerinin talebi doğrultusunda Milas Belediyesi tarafından  Şehir stadı arkasında oluşturulan semt pazarının üstü k...Konu:Milas Belediyesi vatandaşın ayağına gidiyor

Konu:KAZIKLI MAHALLESİ ZEYTİN FESTİVALİ İLE ŞENLENDİ

Konu:BOĞALAR ÖREN SPOR YARARINA GÜREŞTİ

Konu:BAŞKAN TOKAT TABAKHANE CADDESİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Konu:İLÇE MERKEZİNDEKİ ZEYTİNLER TOPLANMAYA BAŞLANDI

Milas Belediyesi, ilçe merkezinde mülkiyeti belediyeye ait olan taşınmazlar üzerindeki zeytin ağaçlarının mahsullerini toplamaya başladı.

Konu:İYİ PARTİLİ KADINLARDAN BAŞKANA ZİYARET

Konu:İHALE İLANI

Mülkiyeti Belediyemizde olan ilçemiz muhtelif mahallerinde bulunan zeytin ağaçları ve çam ağaçlarında bulunan zeytin mahsulleri ve çam ağ...Konu:CKD ÜYELERİNDEN BAŞKAN TOKAT’A TEŞEKKÜR

Konu:ATAMIZI SAYGI, ÖZLEM VE MİNNETLE ANDIK…1234567891011121314151617