» Habeler  » Haberler
Kan

  

 

 Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıl dönümü, Milas’ta coşkuyla ve yoğun bir katılımla düzenlenen resmi törenle kutlandı.

Cumhuriyet Bayramı, Milas’ta düzenlenen resmi törenle coşku ve yoğun bir katılımla kutlandı. Milas Kaymakamı Eren Arslan, CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Garnizon Komutanı Albay Emel Demiryakan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Adem Efe, gazilerimiz, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, Muğla Barosu Milas Temsilcisi Avukat Ozan Güngör, STK ve oda başkanları ile çok sayıda vatandaşın katıldığı tören programı, Milas Kaymakamlığı’nda tebriklerin kabulü ile başladı.

Buradaki bayramlaşmanın ardından tören, Türk bayraklarıyla donatılan Atapark’taki saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması, protokol tarafından öğrenci ve halkın bayramının kutlanması ile devam etti.

Günün anlam ve önemine ilişkin bir açıklama yapan Milas Kaymakamı Eren Arslan, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Türk Milletinin Karakterine ve Geleneklerine En Uygun İdare’ olarak ifade ettiği geleceğimizin teminatı, dirilişin sembolü Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yılını kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.” diyerek, büyük bir umut ve emin adımlarla birlik, beraberlik içerisinde yürüdüklerini ifade etti.

Konuşmasında cumhuriyetin önemine vurgu yapan Kaymakam Arslan, “Cumhuriyet, aziz milletimizin tabiatına ve geleneklerine en uygun, yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan, erdemli, faziletli insanlar yetiştiren, yeni ve sağlam esaslarıyla Türk milletini istikbal yolunda hızla ilerleten, halkın gelişimini ve yükselişini sağlayan, birlik ve beraberlikten, bağımsızlık ve hürriyetten asla taviz vermeyen, çağdaş dünyada hak ettiği onurlu yeri alma kararlılığını tüm dünyaya gösteren çağdaş bir yönetim şekli olmuştur. Ulu Önder Atatürk’ün ifadesiyle: ‘0 Türk ulusunun yaratılışına en uygun olan yönetim cumhuriyettir.’ İnanıyorum ki aziz milletimizin her bir ferdi, milletimizin küllerinden yeniden doğduğu bu özel günü büyük bir coşku ile idrak etmekte; en samimi duygularla kutlamaktadır.” dedi.
Kaymakam Arslan’ın konuşmasının ardından öğrencilerin şiirleri dinlendi, Cumhuriyet temalı yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi, halk oyunları gösterileri düzenlendi ve tören geçişi gerçekleştirildi. Ellerinde bayraklarla tören geçişinde renkli görüntüler sergileyen öğrenciler ve öğretmenler, gazilerimiz, askerler, bando takımı, motosiklet grubu ile Turkish Classic Car Murat 124’ün kurucusu İbrahim Çelik’in, Murat 124’ü de vatandaşlardan ilgi gördü. Milas halkının yoğun katılımıyla ve coşkuyla gerçekleştirilen tören, geçişin ardından sona erdi.
Haber Tarihi: 30.10.2019

HaberlerKonu:DOLANDIRICILIK UYARISI

“Kimliği belirsiz kişilerce telefonla aranmak sureti ile ‘Milas Belediye Başkanı da yanımda, muhtaç öğrencilere yardım topluyoruz’ şeklinde beyanda...Konu:KURUMLAR ARASI İŞ BİRLİĞİ DEVAM EDECEK

Konu:MİLAS BELEDİYESİ DİŞ HEKİMLERİNİ UNUTMADI

Konu:DUYURU

Kimliği belirsiz kişilerce telefonla aranmak sureti ile "Milas belediye Başkanı da yanımda, muhtaç öğrencilere yardım topluyoruz" şeklinde beyanda bulunmak...Konu:DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ KUTLU OLSUN

Sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle bugüne anlam katan çocuklarımızın "Dünya Çocuk Hakları Günü"nü en kalbi ...Konu:CUMHURİYET MAHALLESİ PAZAR YERİNİN ÜSTÜ KAPATILIYOR.

 Cumhuriyet mahalle muhtarı ve mahalle sakinlerinin talebi doğrultusunda Milas Belediyesi tarafından  Şehir stadı arkasında oluşturulan semt pazarının üstü k...Konu:Milas Belediyesi vatandaşın ayağına gidiyor

Konu:KAZIKLI MAHALLESİ ZEYTİN FESTİVALİ İLE ŞENLENDİ

Konu:BOĞALAR ÖREN SPOR YARARINA GÜREŞTİ

Konu:BAŞKAN TOKAT TABAKHANE CADDESİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Konu:İLÇE MERKEZİNDEKİ ZEYTİNLER TOPLANMAYA BAŞLANDI

Milas Belediyesi, ilçe merkezinde mülkiyeti belediyeye ait olan taşınmazlar üzerindeki zeytin ağaçlarının mahsullerini toplamaya başladı.

Konu:İYİ PARTİLİ KADINLARDAN BAŞKANA ZİYARET

Konu:İHALE İLANI

Mülkiyeti Belediyemizde olan ilçemiz muhtelif mahallerinde bulunan zeytin ağaçları ve çam ağaçlarında bulunan zeytin mahsulleri ve çam ağ...Konu:CKD ÜYELERİNDEN BAŞKAN TOKAT’A TEŞEKKÜR

Konu:ATAMIZI SAYGI, ÖZLEM VE MİNNETLE ANDIK…1234567891011121314151617