» Habeler  » Haberler
Kan

  

KASIM AYI 2. OTURUMU TAMAMLANDI
 

 KASIM AYI 2. OTURUMU TAMAMLANDI

Milas Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumunu tamamladı. 08 Kasım Cuma günü saat 10.00’da Milas Belediyesi Toplantı ve düğün salonunda yapılan toplantıya; Cenk Şimşek, Kadir Karagülle ve Durmuş Özdemir mazeretli olarak katılmadı.

Gündem maddelerine geçmeden önce açıklama yapan Başkan Tokat:02-08 Kasım Lösemili Çocuklar haftası kapsamında “Farkındalık” adına ülkemizin her yerinde değişik etkinlikler yapılmakta. Belediyemiz bu kampanyaya katılarak maskelerimizi taktık ve lösemiyle mücadeleye destek açıklamalarımızı yaptık. Bugünde Belediye Meclisi olarak ta bu kampanyaya katılmak ve bu kahraman çocuklarımıza desteğimizi belirtmek adına gündeme geçmeden önce bizde maskelerimizi takalım ve desteğimizi gösterelim. Lösemi savaşarak yenilebilecek bir hastalıktır. Bu çocuklarımızın desteğe ihtiyacı var. Lösemi değil sevgi bulaşır ve Yaşasın Lösemili Çocuklar sloganıyla maskemizi takalım, farkındalık yaratalım ve gerek bu çocuklarımıza gerekse bu hastalıkla mücadele eden vatandaşlarımız olmak üzere maddi ve manevi destek vermek adına sizlerle beraber bu kampanya katılmış bulunuyoruz. bu hassasiyetiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bu çocuklarımızın bir an önce sağlığına kavuşması ve mücadeleyi asla bırakmamasını onların yanınsa olduğumuzu belirterek bu haftamızı da bu vesileyle farkındalık yaratarak değerlendirmiş oluyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum. Aynı zamanda bugün mevlid kandilimiz hem sizlerin hem de hemşerilerimizin mevlid kandilini kutluyorum hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Kasım ayı meclis ikinci oturumunda; Evsel Katı Atık Ücret tarifeleri ile ilgili Komisyon raporu AKP VE MHP’li üyelerin red oylarına karşın oy çokluğu ile kabul edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan başkan Tokat; Bu yasanın 2010 yılında mecliste onaylandığını daha sonra uyum süresi getirildiği ve her yılın son günlerinde uygulamanın 1’er yıl daha ertelendiğini söyledi.

Plan ve Bütçe Komsiyonu tarafından hazırlanan tarifelerde ilk olrak Milas Belediyesinin katı atık toplama maliyeti hesapları paylaşıldı.Belediyenin 216 bin 700 hektarlık alanda hizmet verdiği belirtilen raporda 242 personel 57 araçta yaklaşık 4 bin 950 çöp bidonu ile hizmet verildiği kaydedildi.Beldiyenin toplam sistem maliyeti 22 milyon 769 bin 425 lira toplam net sistem maliyeti ise 21 milyon 11 bin 100 lira olarak ölçüldü.

Gündemin ikinci maddesinde Bafa gölünde avcılık yapan gemi,deniz ve içsu araçlarının ruhsat,tonalito belgesi ve vize işlemleri için fiyat tarifesi ile ilgili komisyon raporu görüşüldü.

Milas Belediye Meclisi ruhsat, tonalito belgesi ve vize işlemlerinde evrak basımı için metre başına 25 lira alınmasını uygun gördü ve kabul etti.

Oturum dilek ve temennilerin dinlenmesinin ardından sona erdi.

 
Haber Tarihi: 08.11.2019

HaberlerKonu:İHALE İLANI

 Mülkiyeti Belediyemize ait olan İlçemiz muhtelif mahallerin...Konu:MİLAS BELEDİYESİ YILIN SON MECLİS TOPLANTISINI TAMAMLADI

Konu:KERAMOS’LU KADINLARDAN BAŞKAN TOKAT’A TEŞEKKÜR

Konu:BAŞKAN TOKAT MÜHENDİSLERLE BİR ARAYA GELDİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat “5 Aralık Dünya Mühendisler Günü” dolayısıyla Milas’ta faaliyet gösteren Mühendislerle bir ...Konu:İHALE İLANI

Toplama ve değerlendirme hakkı Milas Belediyesine ait olan Milas Belediyesi hizmet alanı sınırları içerisinde meydana gelen ambalaj atıklarının mevzuat hükümler...Konu:BAŞKAN TOKAT ZİYARETLERİ KABUL ETTİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat makamında ziyaretleri kabul etti.

Konu:MİLAS BELEDİYESİ ENGELLİLERİ UNUTMADI

Konu:2019 ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI

Konu:3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

Konu:GÖRME ENGELLİLER BİSİKLET TURU DÜZENLEDİ

Konu:Milas Belediyesinden İhtiyaç Sahiplerini Isıtan Yardım

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla çalışmalarına devam eden Milas Belediyesi kış ayı için yapılan sosyal yardımlarıyla da vatandaşının yanında yer alıyor.
<...Konu:MİLAS BELEDİYESİ ÖĞRETMENLERLE YEMEKTE BULUŞTU

MİLAS BELEDİYESİ ÖĞRETMENLERLE YEMEKTE BULUŞTU

Konu:Başkan Tokat Öğretmenler Günü’nü Kutladı..

Konu:ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Konu:KATI ATIK TOPLAMA TAŞIMA VE BERTARAF ÜCRETİ

 2006 yılında yürürlüğe girilen 2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 11’inci maddesinde büyükşehir belediyeleri ve belediyelerin evsel k...

1234567891011121314151617