» Habeler  » Haberler
Kan

  

ATAMIZI SAYGI, ÖZLEM VE MİNNETLE ANDIK…
 
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81’inci yılında Milas’ta düzenlenen tören ve etkinliklerle sevgiyle, minnetle ve özlemle anıldı.  
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81. yılında Milas Atapark’ta ve ardından Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen programla anıldı. Milas Belediyesi ayrıca belediye hoparlörlerinden Mustafa Kemal Atatürk’ün sesini verdi, Atatürk’ün sevdiği şarkıları dinletti. Atamızın sesi ve sevdiği şarkılar, Milas halkına duygu dolu anlar yaşattı.Törenin ardından Milas Belediyesi tarafından belediye hoparlörlerinden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün Cumhuriyet´in 10´uncu yıl kutlamalarında yaptığı konuşmasından bir kısım yayınlandı.
Milas Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Milas Belediyesi adına Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan törene; Milas Kaymakamı Eren Arslan, AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Garnizon Komutanı Albay Emel Demiryakan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Efe, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, muhtarlar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
ATAMIZ İÇİN 2 DAKİKALIĞINA HAYAT DURDU
Saat 9.05’te çalmaya başlayan siren sesiyle 2 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi ve hayat 2 dakikalığına Atamız için durdu. Daha sonra İstiklal Marşımızın okunmasıyla göndere çekilen Türk bayrakları, marşın ikinci kıtasında yarıya indirildi. Ardından anma programının ikinci bölümü için Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’na geçildi.
Konuşmanın ardından 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası’nda düzenlenen şiir, kompozisyon, resim ve spor dallarındaki yarışmalarda derece alan öğrenciler protokol üyeleri tarafından ödüllendirildi. Atatürk temalı belgesel ve video gösterimlerinin yapıldığı anma programı; Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı “Atamızın İzindeyiz” ve “Dış Basında Atatürk” isimli sunum ve koro, solo gösterileri ile Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirilmsi ve Atatürk temalı resim sergisiyle sona erdi.
 Haber Tarihi: 11.11.2019

HaberlerKonu:İHALE İLANI

 Mülkiyeti Belediyemize ait olan İlçemiz muhtelif mahallerin...Konu:MİLAS BELEDİYESİ YILIN SON MECLİS TOPLANTISINI TAMAMLADI

Konu:KERAMOS’LU KADINLARDAN BAŞKAN TOKAT’A TEŞEKKÜR

Konu:BAŞKAN TOKAT MÜHENDİSLERLE BİR ARAYA GELDİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat “5 Aralık Dünya Mühendisler Günü” dolayısıyla Milas’ta faaliyet gösteren Mühendislerle bir ...Konu:İHALE İLANI

Toplama ve değerlendirme hakkı Milas Belediyesine ait olan Milas Belediyesi hizmet alanı sınırları içerisinde meydana gelen ambalaj atıklarının mevzuat hükümler...Konu:BAŞKAN TOKAT ZİYARETLERİ KABUL ETTİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat makamında ziyaretleri kabul etti.

Konu:MİLAS BELEDİYESİ ENGELLİLERİ UNUTMADI

Konu:2019 ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI

Konu:3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

Konu:GÖRME ENGELLİLER BİSİKLET TURU DÜZENLEDİ

Konu:Milas Belediyesinden İhtiyaç Sahiplerini Isıtan Yardım

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla çalışmalarına devam eden Milas Belediyesi kış ayı için yapılan sosyal yardımlarıyla da vatandaşının yanında yer alıyor.
<...Konu:MİLAS BELEDİYESİ ÖĞRETMENLERLE YEMEKTE BULUŞTU

MİLAS BELEDİYESİ ÖĞRETMENLERLE YEMEKTE BULUŞTU

Konu:Başkan Tokat Öğretmenler Günü’nü Kutladı..

Konu:ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Konu:KATI ATIK TOPLAMA TAŞIMA VE BERTARAF ÜCRETİ

 2006 yılında yürürlüğe girilen 2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 11’inci maddesinde büyükşehir belediyeleri ve belediyelerin evsel k...

1234567891011121314151617