» Habeler  » Haberler
Kan

  

ATAMIZI SAYGI, ÖZLEM VE MİNNETLE ANDIK…
 
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81’inci yılında Milas’ta düzenlenen tören ve etkinliklerle sevgiyle, minnetle ve özlemle anıldı.  
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81. yılında Milas Atapark’ta ve ardından Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen programla anıldı. Milas Belediyesi ayrıca belediye hoparlörlerinden Mustafa Kemal Atatürk’ün sesini verdi, Atatürk’ün sevdiği şarkıları dinletti. Atamızın sesi ve sevdiği şarkılar, Milas halkına duygu dolu anlar yaşattı.Törenin ardından Milas Belediyesi tarafından belediye hoparlörlerinden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün Cumhuriyet´in 10´uncu yıl kutlamalarında yaptığı konuşmasından bir kısım yayınlandı.
Milas Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Milas Belediyesi adına Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan törene; Milas Kaymakamı Eren Arslan, AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Garnizon Komutanı Albay Emel Demiryakan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Efe, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, muhtarlar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
ATAMIZ İÇİN 2 DAKİKALIĞINA HAYAT DURDU
Saat 9.05’te çalmaya başlayan siren sesiyle 2 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi ve hayat 2 dakikalığına Atamız için durdu. Daha sonra İstiklal Marşımızın okunmasıyla göndere çekilen Türk bayrakları, marşın ikinci kıtasında yarıya indirildi. Ardından anma programının ikinci bölümü için Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’na geçildi.
Konuşmanın ardından 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası’nda düzenlenen şiir, kompozisyon, resim ve spor dallarındaki yarışmalarda derece alan öğrenciler protokol üyeleri tarafından ödüllendirildi. Atatürk temalı belgesel ve video gösterimlerinin yapıldığı anma programı; Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı “Atamızın İzindeyiz” ve “Dış Basında Atatürk” isimli sunum ve koro, solo gösterileri ile Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirilmsi ve Atatürk temalı resim sergisiyle sona erdi.
 Haber Tarihi: 11.11.2019

HaberlerKonu:TALEPLER EVLERİNDE DİNLENİYOR

Konu:LABRANDA SU FABRİKASINA 12 MİLYON YATIRIM

Milas Belediyesi 2020 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Konu:MUHTEŞEM GALİBİYET

Milas’ı Türkiye Voleybol 1. Lig’inde başarıyla temsil eden Milas Belediyespor Erkek Voleybol takımı emin adımlarla hedefe yürüyor.

Konu:KIRSAL MAHALLELERDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

MİLAS BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR MAHALLELER GÜZELLEŞİYOR.

Konu:OCAK 2020 MECLİS TOPLANTISI

Konu:YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN

 www.youtube.com/watch

...Konu:2020 MİLAS İÇİN YATIRIM YILI OLACAK

 Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 2019’un son mesai gününde Milas Belediyesi personeli ile bir araya gelerek yeni yılını kutladı.Başkan Tokat personele...Konu:YAPI RUHSAT BİRİMİNDE YIL SONU YOĞUNLUĞU YAŞANIYOR

 Milas Belediyesi Yapı Ruhsat Birimi personeli, 1 Ocak 2020 itibariyle değişecek olan Otopark Yönetmenliği kapsamında çok sayıda başvuruda bulunan vatandaşların...Konu:ÖREN MAHALLESİNDE YARALAR SARILIYOR

Konu:YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN

Her yeni yıl; geleceğe dönük umutların, yeni hayallerin ve projelerin güçlü bir şekilde oluşturulduğu,hayata ve insana dair önemli adımların atıl...Konu:KÖYLÜMÜN,ÜRETENİN VE EMEKÇİNİN ELLERİNDEN ÖPÜYORUM

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat  zeytin ve zeytin yağı üreticilerine ziyaretlerini sürdürüyor.

Konu:KAÇAK YAPILAR YIKILIYOR

Milas’ta kaçak yapıların yıkımına başlandı
 

Konu:İLAN

Mülkiyeti Belediyemize ait olan İlçemiz dahilinde belediyemiz taşınmazları üzerinde yapıları bulunup 3194 sayılı İmar Kanununun geçici 16. maddesine g&ou...Konu:ZEYTİN HASADI YAPAN VATANDAŞLARA ZİYARETLER DEVAM EDİYOR..

 ZEYTİN HASADI YAPAN VATANDAŞLARA ZİYARETLER DEVAM EDİYOR..

Konu:VATANDAŞLARIN TALEPLERİ EVLERİNDE DİNLENİYOR1234567891011121314151617