» Habeler  » Haberler
Kan

  

BOĞALAR ÖREN SPOR YARARINA GÜREŞTİ
 
Ören Spor Kulübü Derneği’nin organize ettiği 6. Geleneksel Boğa Güreşi, Milas Belediyesi’nin de katkılarıyla Ören Toprak Saha’da gerçekleşti.Ören Mahallesi’nde düzenlenen boğa güreşlerine Ege ve Akdeniz bölgelerinden ünlü boğalar katıldı. Güreşlere İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Muğla Milletvekili Metin Ergün,Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat,Başkan Yardımcıları Hüseyin Çöllüoğlu,Mehmet Çayırlı meclis üyeleri ,mahalle muhtarları chp Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe,Kadın Kolları Başkanı Berrin Naz,Gençlik Kolları Başkanı Göksel Billor ve yönetim kurulu üyeleri,Geçmiş dönem Milletvekili Zeki Çakıroğlu katılırken, çevre il ve ilçelerden de çok sayıda güreş sever ilgi gösterdi.
Baş, başaltı, büyük orta, küçük orta, Büyük Ayak , Küçük Ayak , deste ve tozkoparan  olmak üzere 6 kategoride verilen ödüllerin yanı sıra Milas Belediye Başkanlığı, Bayrak, Kaymakamlık, Muhtarlık, Ağalık, Ören Spor, Ören Gençlik, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Şehitler, Zabıta, Tertip Komitesi, Engelliler, Cumhuriyet, Atatürk, Ören Jandarma güreşi gibi ayrı özel ödüller de güreşlerde kazanan boğa sahibini verildi.Milas Belediyesi güreşlerini Gökhan İskender’in sahip olduğu Kıvançbey boğası kazandı.
Güreşlerde konuşma yapan  katılan ve emeği geçen herkese teşekkür eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Milas’ın çok büyük bir coğrafya olduğunu ve kısıtlı imkanlara rağmen Milas’ın her noktasında hizmetlerin devam ettiğini her mahallede Milas Belediyesinin varlığını hissettirdiklerini belirtti.
Bu tür organizasyonların,bölge,yörük kültürü ve gençler için ve halkın kaynaşması için çok önemli olduğunun üstünü çizen Başkan Tokat ;Yörük kültürünün yaşatılması,gelecek nesillere aktarılması,bizi biz yapan değerlerin sahiplenilmesi bu organizasyonlar la bir birimize kenetlenmemiz gerekli dedi.
Düzenlenen boğa güreşleri ile Milas ve bölgesini tanıtmak istediklerini dile getiren Başkan Tokat ; “Biz istiyoruz ki gençliğimizi ve spor kulüplerimizi destekleyelim,İstiyoruz ki halkımızı ve milletimizi kardeşçe duygularla bu alanlarda toplayalım ve kaynaştıralım.Bu anlamda Milas Belediyesi olarak bu tür organizasyonları elimizden geldiğince destekliyoruz.10 yıldır görevde olduğumuz süre içerisinde Milas Yörük etkinliklerinin baş kenti durumunu geldi.İleriki süreçte de bu tür etkinliklerde yine bir arada olacağız.Ben emeği geçen herkese ,sponsorlarımıza ve siz değerli hemşehrilerime teşekkür ediyorum”dedi.
Başkan Tokat son olarak ; Allah hiç kimseyi doğruluktan ve dürüstlükten ayırmasın,Allah toplum yararına çalışmayı bırakıp,kişisel menfaatler peşinden koşturtmasın,Allah Cumhuriyet ve Atatürk yolundan ayırmasın.Ne Mutlu Türküm Diyene, diyerek sözlerini tamamladı.
 Haber Tarihi: 18.11.2019

HaberlerKonu:İHALE İLANI

 Mülkiyeti Belediyemize ait olan İlçemiz muhtelif mahallerin...Konu:MİLAS BELEDİYESİ YILIN SON MECLİS TOPLANTISINI TAMAMLADI

Konu:KERAMOS’LU KADINLARDAN BAŞKAN TOKAT’A TEŞEKKÜR

Konu:BAŞKAN TOKAT MÜHENDİSLERLE BİR ARAYA GELDİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat “5 Aralık Dünya Mühendisler Günü” dolayısıyla Milas’ta faaliyet gösteren Mühendislerle bir ...Konu:İHALE İLANI

Toplama ve değerlendirme hakkı Milas Belediyesine ait olan Milas Belediyesi hizmet alanı sınırları içerisinde meydana gelen ambalaj atıklarının mevzuat hükümler...Konu:BAŞKAN TOKAT ZİYARETLERİ KABUL ETTİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat makamında ziyaretleri kabul etti.

Konu:MİLAS BELEDİYESİ ENGELLİLERİ UNUTMADI

Konu:2019 ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI

Konu:3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

Konu:GÖRME ENGELLİLER BİSİKLET TURU DÜZENLEDİ

Konu:Milas Belediyesinden İhtiyaç Sahiplerini Isıtan Yardım

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla çalışmalarına devam eden Milas Belediyesi kış ayı için yapılan sosyal yardımlarıyla da vatandaşının yanında yer alıyor.
<...Konu:MİLAS BELEDİYESİ ÖĞRETMENLERLE YEMEKTE BULUŞTU

MİLAS BELEDİYESİ ÖĞRETMENLERLE YEMEKTE BULUŞTU

Konu:Başkan Tokat Öğretmenler Günü’nü Kutladı..

Konu:ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Konu:KATI ATIK TOPLAMA TAŞIMA VE BERTARAF ÜCRETİ

 2006 yılında yürürlüğe girilen 2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 11’inci maddesinde büyükşehir belediyeleri ve belediyelerin evsel k...

1234567891011121314151617