» Habeler  » Haberler
Kan

  

BOĞALAR ÖREN SPOR YARARINA GÜREŞTİ
 
Ören Spor Kulübü Derneği’nin organize ettiği 6. Geleneksel Boğa Güreşi, Milas Belediyesi’nin de katkılarıyla Ören Toprak Saha’da gerçekleşti.Ören Mahallesi’nde düzenlenen boğa güreşlerine Ege ve Akdeniz bölgelerinden ünlü boğalar katıldı. Güreşlere İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Muğla Milletvekili Metin Ergün,Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat,Başkan Yardımcıları Hüseyin Çöllüoğlu,Mehmet Çayırlı meclis üyeleri ,mahalle muhtarları chp Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe,Kadın Kolları Başkanı Berrin Naz,Gençlik Kolları Başkanı Göksel Billor ve yönetim kurulu üyeleri,Geçmiş dönem Milletvekili Zeki Çakıroğlu katılırken, çevre il ve ilçelerden de çok sayıda güreş sever ilgi gösterdi.
Baş, başaltı, büyük orta, küçük orta, Büyük Ayak , Küçük Ayak , deste ve tozkoparan  olmak üzere 6 kategoride verilen ödüllerin yanı sıra Milas Belediye Başkanlığı, Bayrak, Kaymakamlık, Muhtarlık, Ağalık, Ören Spor, Ören Gençlik, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Şehitler, Zabıta, Tertip Komitesi, Engelliler, Cumhuriyet, Atatürk, Ören Jandarma güreşi gibi ayrı özel ödüller de güreşlerde kazanan boğa sahibini verildi.Milas Belediyesi güreşlerini Gökhan İskender’in sahip olduğu Kıvançbey boğası kazandı.
Güreşlerde konuşma yapan  katılan ve emeği geçen herkese teşekkür eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Milas’ın çok büyük bir coğrafya olduğunu ve kısıtlı imkanlara rağmen Milas’ın her noktasında hizmetlerin devam ettiğini her mahallede Milas Belediyesinin varlığını hissettirdiklerini belirtti.
Bu tür organizasyonların,bölge,yörük kültürü ve gençler için ve halkın kaynaşması için çok önemli olduğunun üstünü çizen Başkan Tokat ;Yörük kültürünün yaşatılması,gelecek nesillere aktarılması,bizi biz yapan değerlerin sahiplenilmesi bu organizasyonlar la bir birimize kenetlenmemiz gerekli dedi.
Düzenlenen boğa güreşleri ile Milas ve bölgesini tanıtmak istediklerini dile getiren Başkan Tokat ; “Biz istiyoruz ki gençliğimizi ve spor kulüplerimizi destekleyelim,İstiyoruz ki halkımızı ve milletimizi kardeşçe duygularla bu alanlarda toplayalım ve kaynaştıralım.Bu anlamda Milas Belediyesi olarak bu tür organizasyonları elimizden geldiğince destekliyoruz.10 yıldır görevde olduğumuz süre içerisinde Milas Yörük etkinliklerinin baş kenti durumunu geldi.İleriki süreçte de bu tür etkinliklerde yine bir arada olacağız.Ben emeği geçen herkese ,sponsorlarımıza ve siz değerli hemşehrilerime teşekkür ediyorum”dedi.
Başkan Tokat son olarak ; Allah hiç kimseyi doğruluktan ve dürüstlükten ayırmasın,Allah toplum yararına çalışmayı bırakıp,kişisel menfaatler peşinden koşturtmasın,Allah Cumhuriyet ve Atatürk yolundan ayırmasın.Ne Mutlu Türküm Diyene, diyerek sözlerini tamamladı.
 Haber Tarihi: 18.11.2019

HaberlerKonu:TALEPLER EVLERİNDE DİNLENİYOR

Konu:LABRANDA SU FABRİKASINA 12 MİLYON YATIRIM

Milas Belediyesi 2020 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Konu:MUHTEŞEM GALİBİYET

Milas’ı Türkiye Voleybol 1. Lig’inde başarıyla temsil eden Milas Belediyespor Erkek Voleybol takımı emin adımlarla hedefe yürüyor.

Konu:KIRSAL MAHALLELERDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

MİLAS BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR MAHALLELER GÜZELLEŞİYOR.

Konu:OCAK 2020 MECLİS TOPLANTISI

Konu:YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN

 www.youtube.com/watch

...Konu:2020 MİLAS İÇİN YATIRIM YILI OLACAK

 Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 2019’un son mesai gününde Milas Belediyesi personeli ile bir araya gelerek yeni yılını kutladı.Başkan Tokat personele...Konu:YAPI RUHSAT BİRİMİNDE YIL SONU YOĞUNLUĞU YAŞANIYOR

 Milas Belediyesi Yapı Ruhsat Birimi personeli, 1 Ocak 2020 itibariyle değişecek olan Otopark Yönetmenliği kapsamında çok sayıda başvuruda bulunan vatandaşların...Konu:ÖREN MAHALLESİNDE YARALAR SARILIYOR

Konu:YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN

Her yeni yıl; geleceğe dönük umutların, yeni hayallerin ve projelerin güçlü bir şekilde oluşturulduğu,hayata ve insana dair önemli adımların atıl...Konu:KÖYLÜMÜN,ÜRETENİN VE EMEKÇİNİN ELLERİNDEN ÖPÜYORUM

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat  zeytin ve zeytin yağı üreticilerine ziyaretlerini sürdürüyor.

Konu:KAÇAK YAPILAR YIKILIYOR

Milas’ta kaçak yapıların yıkımına başlandı
 

Konu:İLAN

Mülkiyeti Belediyemize ait olan İlçemiz dahilinde belediyemiz taşınmazları üzerinde yapıları bulunup 3194 sayılı İmar Kanununun geçici 16. maddesine g&ou...Konu:ZEYTİN HASADI YAPAN VATANDAŞLARA ZİYARETLER DEVAM EDİYOR..

 ZEYTİN HASADI YAPAN VATANDAŞLARA ZİYARETLER DEVAM EDİYOR..

Konu:VATANDAŞLARIN TALEPLERİ EVLERİNDE DİNLENİYOR1234567891011121314151617