» Habeler  » Haberler
Kan

  

MİLAS BELEDİYESİ YILIN SON MECLİS TOPLANTISINI TAMAMLADI
 
Milas Belediyesinin Aralık ayı meclis toplantısı 6 Aralık Cuma saat 10’da Toplantı ve Düğün Salonunda gerçekleşti.2019 yılının son meclis toplantısında 11 ana 5 ek gündem maddesi görüşülerek karar bağlandı.
Özel Kalem Müdürlüğünde değişikliğe gidildi.
Gürsel İnce’nin mazeretli olarak katılmadığı meclis toplantısının açılışını yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Belediye teşkilat yapısında değişik gereği Özel Kalem Müdür kaleminin değiştiğini  belirtti. Başkan Tokat yaptığı konuşmada ; Bilindiği gibi uzun süredir Belediye teşkilatında değişiklik yapmayı planlıyorduk.Bu doğrultuda Özel Kalem Müdürlüğüne Hakkı Arda Varol’u atadım. Mevcut Özel Kalem Müdürümüz Salim Tanış geçici olarak Muhtarlık İşleri Müdürü olarak görevlendirdik.H.Arda Varol’un İç İşleri Bakanlığından yazışmalarını tamamladık ve pazartesi günü görevine başlayacak. Bu konuda siz meclis üyelerimizi bilgilendirmek istedim” dedi.
Başkan Tokat’ın konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.Gündemin 2. maddesinde yer alan ,Tüm-Bel Sen ile Belediyemiz arasında yapılmış olan Toplu İş Sözleşmesinin 31.12.2019 tarihinde sona erecek olması nedeniyle 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun 32 nci maddesi gereğince Tüm-Bel-Sen ile toplu sözleşme yapılabilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi ve 3. gündem maddesi olan ,Su Abonesi bulunmayan ve ön ödemeli sayaç abonelerinin 2019 Kasım ve Aralık dönemine ait Evsel Katı Atık Ücretlerinin  tahakkuk kayıtlarının oluşturulması ve mükellefe tebliğinin gecikmesinden dolayı Evsel Katı Atık Ödeme tarihinin uzatılması talebi  oybirliği ile kabul edildi.
Milas Belediyesi 25.000.000,00 TL kredi çekecek.
4. maddede yer alan ,5393 sayılı Yasanın 18/d maddesi  gereğince Belediyemiz Hizmetlerinde kullanılmak üzere (Çöp Toplama Aracı ve Diğer Hizmet Araçlarının alımı ve 2019 yılında kullanılan kredilerin erken kapatılması) 25.000.000,00 TL kredi kullanılması talebinin görüşülmesi öncesi açıklama yapan Mali Hizmetler Müdürü Tuncay Karaca; Düşen faizler nedeniyle daha önce çektiğimiz kredilere fazla faiz ödememek adına yeni kredi çekerek eski kredileri kapamak Belediyemiz yararına olacaktır. Bu anlamda Belediyemiz 3.000.000,00 TL daha az faiz ödemiş olacak.Bir diğer husus ise Temizlik İşlerinde kullandığımız Çöp Toplama araçlarının eskimesi kullanım sürelerinin dolması nedeniyle Belediyemize tamirat maliyetleri çok fazla olmaya başladı.Şu anda kiralanan araçların 2020 yılı maliyeti ise  3.500.000,00TL tutuyor .3 yıllık kiralamada bu fiyat 10.500.000,00 TL oluyor.Yeni alacağımız araçların maliyeti ise KDV hariç 9.500.000,00 TL .Görüldüğü gibi 3 yıl içerisinde araçlar kendi parasını ödüyor.Bu anlamda hem eski kredileri erken kapatmak hem eski araçları yenilemek adına 25.000.000,00 TL kredi kullanmamız gerekiyor dedi.Açıklamanın ardından ilgili madde oy çokluğu ile kabul edildi.
Gündemin diğer maddelerinin bazıları kabul edilirken bazıları ise ilgili komisyonlara havale edildi.Ek gündem maddelerinde bulunan konuların görüşülmesinde ise yine bazı maddeler kabul bazı maddeler ret edilirken bazı maddeler ise ilgili komisyonlara havale edildi.
Aralık ayı meclis toplantısı sonrasında meclis üyelerinin talep ve önerileri dinlendi.Talep ve önerilerin dinlenmesi sonrası söz alan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; 2019 yılının son meclis toplantısını tamamladık.Ben tüm meclis üyelerimize,komisyonlarda görev yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.2019 yılı içerisinde birlik,beraberlik ve uyum içerisinde çalıştık.Herkes elinden geldiğince hem ilçemiz hem yaşadıkları mahaller adına önemli çalışmalar gerçekleştirdi.2020 yılında da bu uyumun devam edeceğini umuyorum.Hepinize şimdiden ailelerinizle mutlu yıllar diliyor yeni yılınızı kutluyorum dedi.
 Haber Tarihi: 06.12.2019

HaberlerKonu:BAŞKAN TOKAT YATAĞAN'DA ZİYARETLERDE BULUNDU

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Yatağan CHP İlçe Başkanlığı ve Maden-İş Sendikası Yatağan ve Havalisi Şube Başkanlıklarını ziyaret etti.

Konu:İYİ PARTİYE ZİYARET

İYİ Parti’de delege seçimleri yapıldı

Konu:GÜRER DEMİRCİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI.

Konu:Milas Belediyespor Satranç Şampiyonası için Antalya'ya gidiyor

Konu:EĞİTİM-SEN ESKİ YÖNETİMİNDEN BAŞKAN TOKAT’A VEDA ZİYARETİ

Eğitim-Sen Milas Şubesi eski yöneticileri Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret ederek verdiği destek için teşekkür ettiler.
...Konu:MİLAS BELEDİYESİ YANGIN MAĞDURU AİLEYE YARDIM ELİ UZATTI

 Milas’a bağlı Menteş Mahallesi’nde meydana gelen yangında evsiz kalan Gezgin ailesini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunan Milas Belediye Ba...Konu:2020 OCAK AYI MECLİS TOPLANTISI KOMİSYON RAPORLARI

Milas Belediyesi 2020 yılı Ocak ayı Meclis toplantısında görüşülen ve komisyonlara havale edilen konularla ilgili komisyon raporları ektedir.

Konu:MİLAS'IN KEDİLERİ "EV"LENDİ

Konu:Arı ve Bal Çalıştayı düzenlendi.

Konu:ÇOCUKLARA KARNE HEDİYESİ BAŞKAN TOKAT’TAN

Konu:“10. TURHAN SELÇUK KARİKATÜR YARIŞMASI BAŞLIYOR”

Konu:ÇALIŞAN GAZETECİLERE ZİYARET

Konu:10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 10 Ocak  Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Konu:SINAVDA BAŞARI SİZDEN,ÇORBALAR BİZDEN

Konu:KESK’TEN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET1234567891011121314151617