» Habeler  » Haberler
Kan

  

ORTAK AKLA ZARAR VERİR
 
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; Ortak akla zarar verir…
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, basın toplantısı düzenleyerek geçtiğimiz günlerde Milas’taki siyasi partilere gerçekleştirilen ziyaretler sırasında yaşanılan üzücü bir olayı paylaşarak, “MHP Milas İlçe Başkanlığı’na düzenlediğimiz ziyaret sırasında Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Çayırlı’nın parti binası alınmadığını sonradan üzülerek öğrendik. Üzüntümüzü ilgili ilçe başkanını arayarak ilettik. Başkan Yardımcımız Çayırlı’ya yapılan hakaret bana yapılmıştır, kurumumuza yapılmıştır” dedi. 
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas’ın sorunlarının çözümü için bu hafta içerisinde bölgemiz milletvekilleri eşliğinde gerçekleştirmeyi planladığı Ankara ziyareti öncesinde geçtiğimiz hafta Milas’ta bulunan siyasi partileri ziyaret ederek, destek talep etmişti. 
PROGRAM ERTELENDİ
Ziyaretin ertelendiği bilgisini paylaşan Başkan Tokat, “Bu hafta Ankara’ya yapmayı planladığımız ziyaretle ilgili siyasi partileri dolaştık. Gerekli açıklamaları yaptık. İşbirliği önerilerimizi de ilettik. Buna göre olumlu görüşmeler oldu, güzel bir zemin oluştu. Ancak iki hususu belirtmemiz gerekiyor. Ziyaretimiz gerek Ak Parti Muğla Milletvekilimiz Mehmet Yavuz Demir’in akrabasının vefatı üzerine ve de Elazığ’da yaşanan deprem nedeniyle Bakanların çoğunun Ankara dışında olması nedeniyle önümüzdeki haftaya erteledik” dedi. 
BÖYLE BİR ŞEYİN OLACAĞINA İHTİMAL VERMİYORDUM
Milliyetçi Hareket Partisi Milas İlçe Teşkilatı’na düzenlenen ziyarete Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı’yı da davet eden Başkan Tokat, ziyaret öncesinde tasvip etmeyecekleri bazı olayların yaşandığını sonradan öğrendiğini belirterek, “Amacımız Milas’a siyaset üstü bakmak ve hak ettiğimiz hizmetlerin alınması için ortak bir akılla hareket etmek. Yani bu bir siyasi nitelik arz eden ziyaret değildi. Ziyaretlerimiz sırasında farkında olmadığımız bir olay da yaşanmış. Belediye olarak organize ettiğimiz bu programlar kapsamında MHP’ye yapılan ziyaret sırasında Başkan Yardımcımız Mehmet Çayırlı’nın parti binasına alınmadığını ve kendisine hoş olmayan bir tavır sergilendiğini sonradan öğrendim. Böyle bir şeyin olacağına ihtimal vermiyordum. Yine de ilçe Başkanımızı aradım ve kendisi doğruladı. Siyasi gerekçelerle Başkan Yardımcımızı parti binasına almadıklarını belirtti. Ben kendisine yaşanılanları teessüfle karşıladığımızı, üzüldüğümüzü söyledim. Çayırlı’nın oraya siyasi değil belediyeyi temsilen katıldığını söyledim. Yaşanılanların aslında belediyemize karşı yapıldığını ifade ettim. Burada biz siyaset üzerinde bir şeyler yapmaya, Milas ile ilgili konularda hep birlikte hareket etmeye çalıştık. Ama bazı arkadaşlarımız bunu yeterince algılayamamış” dedi. 
BAŞKAN YARDIMCISINA YAPILMASI DERİNDEN ÜZDÜ
Üzüntülerini ve teessüflerini basın aracılığı ile paylaşmak istediğini dile getiren Başkan Tokat, “Bizim yapımız ve geleneklerimizde böyle bir şey kabul edilemez. Bu nedenle böyle bir olayın yaşanmaması konusunda hassasiyetimizi sizler aracılığı ile bildirmek isterim. Bu bir hizmetle ilgili özellikle belediyemizce organize edilen etkinlikti. Böyle bir hareketin yapılması özellikle belediyeyi temsil eden belediye başkan yardımcısına yapılması derinden üzdü bizleri. Böyle bir davranış kabul edilemez. Kınıyoruz. Ortak akla zarar verir” dedi.
 Haber Tarihi: 27.01.2020

HaberlerKonu:KORONAVİRÜS'E KARŞI KARARLI MÜCADELE

Konu:BAŞKAN TOKAT SALI PAZARINI İNCELEDİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlem paketlerini açıklamasının ardından ilk salı paza...Konu:İŞÇİ ALIMI SINAVININ İPTALİNE İLİŞKİN İLANDIR

MİLAS BELEDİYESİ EMEK ...Konu:BİZ BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; Biz bu işin üstesinden geleceğiz….

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat  so...Konu:Milas Belediyesi'nden Coronavirüs Tedbirleri

Koronavirüs salgının önlenmesi amacıyla alınan çok sayıda tedbirler konusunda sosyal medyadan canlı yayınla detaylı açıklama...Konu:MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS KARARI

 Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi 13.02.2020 tarih 25 sayılı kararı;

Muğla İli, Milas İlçesi, Akyol Mahallesi, 124 ada 84 parsel için Muğla...Konu:BAŞKAN TOKAT'TAN KIRSAL MAHALLELERE ZİYARET

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; Önemli olan güveni boşa çıkartmamak..

Konu:İL KADIN KOLLARI BAŞKAN ADAYINDAN ZİYARET

 Aysun Korkut ; Cumhuriyet Halk Partisini iktidara yürüyüşünde çalışmak  için adayım.

Konu:FATİH PORTAKAL'A YOĞUN İLGİ

Konu:8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Konu:MİLAS'IN DEĞİL O'NUN SON FUARI

Konu:MART AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI

Konu:PAZARLIK İLANI

 MİLAS BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

 PAZARLIK İLANIDIR.
 

Konu:SENDİKA BAŞKANLARINDAN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET

Konu:GÜLLÜK'TE ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

Yaz aylarında yerli ve yabancı turistleri ağırlayan ve Milas’ın en büyük mahalleleri arasında bulunan Güllük yaz sezonuna hazırlanıyor.


1234567891011121314151617