» Habeler  » Haberler
Kan

  

ORTAK AKLA ZARAR VERİR
 
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; Ortak akla zarar verir…
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, basın toplantısı düzenleyerek geçtiğimiz günlerde Milas’taki siyasi partilere gerçekleştirilen ziyaretler sırasında yaşanılan üzücü bir olayı paylaşarak, “MHP Milas İlçe Başkanlığı’na düzenlediğimiz ziyaret sırasında Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Çayırlı’nın parti binası alınmadığını sonradan üzülerek öğrendik. Üzüntümüzü ilgili ilçe başkanını arayarak ilettik. Başkan Yardımcımız Çayırlı’ya yapılan hakaret bana yapılmıştır, kurumumuza yapılmıştır” dedi. 
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas’ın sorunlarının çözümü için bu hafta içerisinde bölgemiz milletvekilleri eşliğinde gerçekleştirmeyi planladığı Ankara ziyareti öncesinde geçtiğimiz hafta Milas’ta bulunan siyasi partileri ziyaret ederek, destek talep etmişti. 
PROGRAM ERTELENDİ
Ziyaretin ertelendiği bilgisini paylaşan Başkan Tokat, “Bu hafta Ankara’ya yapmayı planladığımız ziyaretle ilgili siyasi partileri dolaştık. Gerekli açıklamaları yaptık. İşbirliği önerilerimizi de ilettik. Buna göre olumlu görüşmeler oldu, güzel bir zemin oluştu. Ancak iki hususu belirtmemiz gerekiyor. Ziyaretimiz gerek Ak Parti Muğla Milletvekilimiz Mehmet Yavuz Demir’in akrabasının vefatı üzerine ve de Elazığ’da yaşanan deprem nedeniyle Bakanların çoğunun Ankara dışında olması nedeniyle önümüzdeki haftaya erteledik” dedi. 
BÖYLE BİR ŞEYİN OLACAĞINA İHTİMAL VERMİYORDUM
Milliyetçi Hareket Partisi Milas İlçe Teşkilatı’na düzenlenen ziyarete Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı’yı da davet eden Başkan Tokat, ziyaret öncesinde tasvip etmeyecekleri bazı olayların yaşandığını sonradan öğrendiğini belirterek, “Amacımız Milas’a siyaset üstü bakmak ve hak ettiğimiz hizmetlerin alınması için ortak bir akılla hareket etmek. Yani bu bir siyasi nitelik arz eden ziyaret değildi. Ziyaretlerimiz sırasında farkında olmadığımız bir olay da yaşanmış. Belediye olarak organize ettiğimiz bu programlar kapsamında MHP’ye yapılan ziyaret sırasında Başkan Yardımcımız Mehmet Çayırlı’nın parti binasına alınmadığını ve kendisine hoş olmayan bir tavır sergilendiğini sonradan öğrendim. Böyle bir şeyin olacağına ihtimal vermiyordum. Yine de ilçe Başkanımızı aradım ve kendisi doğruladı. Siyasi gerekçelerle Başkan Yardımcımızı parti binasına almadıklarını belirtti. Ben kendisine yaşanılanları teessüfle karşıladığımızı, üzüldüğümüzü söyledim. Çayırlı’nın oraya siyasi değil belediyeyi temsilen katıldığını söyledim. Yaşanılanların aslında belediyemize karşı yapıldığını ifade ettim. Burada biz siyaset üzerinde bir şeyler yapmaya, Milas ile ilgili konularda hep birlikte hareket etmeye çalıştık. Ama bazı arkadaşlarımız bunu yeterince algılayamamış” dedi. 
BAŞKAN YARDIMCISINA YAPILMASI DERİNDEN ÜZDÜ
Üzüntülerini ve teessüflerini basın aracılığı ile paylaşmak istediğini dile getiren Başkan Tokat, “Bizim yapımız ve geleneklerimizde böyle bir şey kabul edilemez. Bu nedenle böyle bir olayın yaşanmaması konusunda hassasiyetimizi sizler aracılığı ile bildirmek isterim. Bu bir hizmetle ilgili özellikle belediyemizce organize edilen etkinlikti. Böyle bir hareketin yapılması özellikle belediyeyi temsil eden belediye başkan yardımcısına yapılması derinden üzdü bizleri. Böyle bir davranış kabul edilemez. Kınıyoruz. Ortak akla zarar verir” dedi.
 Haber Tarihi: 27.01.2020

HaberlerKonu:PAZARLIK İLANI

 MİLAS BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

 PAZARLIK İLANIDIR.
 

Konu:SENDİKA BAŞKANLARINDAN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET

Konu:GÜLLÜK'TE ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

Yaz aylarında yerli ve yabancı turistleri ağırlayan ve Milas’ın en büyük mahalleleri arasında bulunan Güllük yaz sezonuna hazırlanıyor.

Konu:MART 2020 MECLİS TOPLANTISI

                                                  &n...Konu:MARMARİS İLÇE ÖRGÜTÜNDEN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi Marmaris İlçe Örgütü Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti.

Konu:MİLAS’LI KÜÇÜN DANSÇI TÜRKİYE’Yİ MEKADONYA’DA TEMSİL EDECEK.

Konu:MİŞTİ SEYİRCİYLE BULUŞTU

Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu (MİŞTİ) seyirciyle buluştu.

Konu:KIRSAL MAHALLELERE ZİYARET SÜRÜYOR

BAŞKAN TOKAT MAHALLE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Konu:Tebligatı Yapılamayan Metruk Yapılar

Burgaz Mah. 61 ada 8 parsel

Konu:VERGİ DAİRESİNDEN BAŞKANA ZİYARET

Konu:FATİH PORTAKAL MİLAS’TA SEVENLERİYLE BULUŞACAK

Konu:İASOS KAZI BAŞKANINDAN BAŞKAN VEKİLİ ÖZGÜLERGİL’E ZİYARET

 İasos kazı başkanı Selçuk Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi  Prf. Dr.Asuman Baldıran

Konu:BAHARLI HALKI ADINA BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM.

Gezgin ; Baharlı halkı adına Başkanımız Muhammet Tokat’a teşekkür ediyorum.

Konu:BAŞKAN TOKAT'TAN HALK SÜT MÜJDESİ

-Başkan Tokat’tan halk süt müjdesi
-Başkan Tokat: “Halk süt için Milas Süt Birliği ile çalışacağız”


Konu:KENT KONSEYİ BAŞKANLARINDAN ZİYARET

Marmaris,Fethiye ve Milas Kent Konseyi Başkanları Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti.


1234567891011121314151617