» Habeler  » Haberler
Kan

  

ISITICI, KURU GIDA, ÇOCUK GİYİM, ERKEK KADIN İÇ ÇAMAŞIRI, TEMİZLİK MALZEMESİ
 
“Binalarla ilgili bir sorunumuzun olduğunu da kabul etmemiz lazım” 
24 Ocak Cuma günü Elazığ’da meydana gelen deprem nedeniyle bölgeye temel ihtiyaç malzemelerinin ulaştırılması amacıyla Muğla genelinde başlatılan yardım toplama çalışmasına Milaslılar da büyük katkıda bulundu. Yapılan çalışma hakkında bilgi aktaran Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas’ın da fay hattı üzerinde bulunan bir şehir olduğunu yeniden hatırlatarak, “konumu itibariyle ciddi sorun teşkil eden yapılar var” dedi.
Elazığ’da meydana gelen depremin ardından Milas Belediyesi tarafından halka duyuru yapılarak afet bölgesine yardımda bulunmak isteyen vatandaşların yardımlarını belediyeye ulaştırabilecekleri belirtildi. 
Yapılan duyuru kısa sürede karşılığını buldu. Milaslılar imkanları doğrultusunda oluşturdukları yardım kolileri ve paketlerini Milas Belediyesi’ne kendi imkanlarıyla ulaştırdı. Ulaşım konusunda güçlük çekenlere ise Milas Belediyesi ekipleri ulaştı. 
HEPİMİZ SARSILDIK
Toplanılan malzemeler ve yapılan çalışma hakkında bilgi aktaran Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Elazığ ve Malatya depremleriyle hepimiz sarsıldık. Deprem gerçeğiyle yüzleştik. Depremde kaybettiğimiz yurttaşlarımıza Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralılara da acil şifalar diliyorum. İnşallah daha fazla kayıp ve yaralanma yaşanmadan bu süreç atlatılır. Kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmaları halen devam ediyor. Deprem karşısındaki insanlarımızın dayanışması bizleri mutlu etti. İlçemizde de bu durum yaşandı. Muğla genelinde bir organizasyon yapıldı. Tüm yardımlar kısa süre içerisinde Muğla’ya teslim edilecek. Ben Milas halkına teşekkür ediyorum. İki gündür belediyemiz yardım yağmuruyla karşı karşıya. Bugün de devam ediyor. Akşam saatlerine kadar hepsi gitmiş olacak. Hafta sonu iki gün boyunca 350 koli yardım malzemesi toplanılmış durumda. Bugün ki toplanılacaklarla Labranda su dahil 500 koliyi geçmiş olacağız. Diğer ilçelerden gelenlerle Muğla’da bir araya getirilip, deprem bölgesine ulaştırılacak” dedi.
ISITICI, KURU GIDA, ÇOCUK GİYİM, ERKEK KADIN İÇ ÇAMAŞIRI, TEMİZLİK MALZEMESİ
Kısa sürede toplanılan yardım malzemelerine katkıda bulunanlara teşekkür eden Başkan Tokat, “Duyarlılıklarından dolayı halkımıza teşekkür ediyorum. Akın akın yardımlarını ulaştırmaya çalışan vatandaşlarımız var. Özellikle bazı kalemlerde yoğunluk yaşanırken, bazı konularda eksiklikler gözümüze çarpıyor. Biz yurttaşlarımızın ısıtıcı, kuru gıda, çocuk giyim, erkek kadın iç çamaşırı, temizlik malzemesi gibi yardım kalemlerinde de daha da yoğunlaşmalarını bekliyoruz. Çünkü bunlarda eksiklikler daha fazla. Battaniye ve giyim eşyalarında yığılma var. Yardımın amacına ulaşması için eksik olanlarında tamamlanması için gayret göstermeliyiz. Hepimize geçmiş olsun. İnşallah yardımlarımız en kısa süre içerisinde yerine ulaşacak. Yardım çalışmalarımız önümüzdeki süreçte de devam edecek” dedi. 
CİDDİ SORUN TEŞKİL EDEN YAPILAR VAR
Milas’ın deprem bölgesinde yer almasıyla ilgili de değerlendirmede bulunan Başkan Tokat, “Bizler de mümkün olduğunca deprem bölgesinde yaşadığımızın bilinciyle hareket ediyoruz. Odalarımızla işbirliği içerisindeyiz. 9 Eylül Üniversitesi ve Jeoloji mühendislerimizle çalışmalar yapıyoruz. İmar planlarımızı yaparken, yapılarımızın denetiminde ruhsatlandırılmasında tamamen bu deprem gerçeğiyle yüzleşerek yürütmekteyiz. Milas’ta sit alanı çok, tarihi alanı geniş. Tarihi ve eski yapı kimliği ile daha önce yapılmış binalar konumu itibariyle ciddi sorun teşkil eden yapılar var. Kaymakamlığın organizasyonuyla da tehlikeli yapılara yönelik çalışmalarımız sürüyor. Belediye olarak yıktığımız binalar da var. Ama şunu net olarak söyleyebiliriz. Altına imza attığımız tüm inşaat ve binalarda önceliğimiz deprem gerçeğidir. Milas’ın önümüzdeki süreç içerisinde fay hatları, depremselliği ile ilgili, yeraltı sıcak su kaynakları ile ilgili bilimsel çalışmaları hem toplumla paylaşmak hem de yapılacak işlere yansıtma kararlığımızı sürdürüyoruz. Ama tarihi bir şehir olduğumuz için binalarla ilgili bir sorunumuzun olduğunu da kabul etmemiz lazım” dedi.
 Haber Tarihi: 27.01.2020

HaberlerKonu:KORONAVİRÜS'E KARŞI KARARLI MÜCADELE

Konu:BAŞKAN TOKAT SALI PAZARINI İNCELEDİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlem paketlerini açıklamasının ardından ilk salı paza...Konu:İŞÇİ ALIMI SINAVININ İPTALİNE İLİŞKİN İLANDIR

MİLAS BELEDİYESİ EMEK ...Konu:BİZ BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; Biz bu işin üstesinden geleceğiz….

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat  so...Konu:Milas Belediyesi'nden Coronavirüs Tedbirleri

Koronavirüs salgının önlenmesi amacıyla alınan çok sayıda tedbirler konusunda sosyal medyadan canlı yayınla detaylı açıklama...Konu:MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS KARARI

 Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi 13.02.2020 tarih 25 sayılı kararı;

Muğla İli, Milas İlçesi, Akyol Mahallesi, 124 ada 84 parsel için Muğla...Konu:BAŞKAN TOKAT'TAN KIRSAL MAHALLELERE ZİYARET

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; Önemli olan güveni boşa çıkartmamak..

Konu:İL KADIN KOLLARI BAŞKAN ADAYINDAN ZİYARET

 Aysun Korkut ; Cumhuriyet Halk Partisini iktidara yürüyüşünde çalışmak  için adayım.

Konu:FATİH PORTAKAL'A YOĞUN İLGİ

Konu:8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Konu:MİLAS'IN DEĞİL O'NUN SON FUARI

Konu:MART AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI

Konu:PAZARLIK İLANI

 MİLAS BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

 PAZARLIK İLANIDIR.
 

Konu:SENDİKA BAŞKANLARINDAN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET

Konu:GÜLLÜK'TE ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

Yaz aylarında yerli ve yabancı turistleri ağırlayan ve Milas’ın en büyük mahalleleri arasında bulunan Güllük yaz sezonuna hazırlanıyor.


1234567891011121314151617