» Habeler  » Haberler
Kan

  

SENFONİK KENT ORKESTRASI KULAKLARIN PASINI SİLDİ
 
13 Şubat Perşembe akşamı saat 20.30´da Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu´nda gerçekleştirilen konserde Hasan Gürkan Cumbul ve Mustafa İnan,Fulya Cansever,Ilım Şekerler, M.Şakir Boduroğlu ve Cansu Tekin solist olarak sahne aldı. Şef Tuncay Mızrak yönetimindeki Milas Belediyesi Senfonik Kent Orkestrası ile yerli ve yabancı  17 eseri seslendiren solistler performanslarıyla dinleyicilerin büyük beğenisini kazandı. 
Konser sonunda dakikalarca alkışlanan Orkestra, performansları ile Milaslıları büyüledi.Konser sonunda Şef Tuncay Mızrak ve Senfonik Kent Orkestrası ekibine teşekkür eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; Bu geçe harikalar yarattınız sizlerle ne kadar guru duysak azdır dedi.
Bu akşam burada olduğum için çok mutluyum diyerek sözlerine devam eden başkan Tokat ; “Sizlerde ne iyi ettiniz geldiniz.Bu akşamı güzel kılan sizlerin buraya gelerek bu gençlerin emeğine  sahip çıkıp destek olmasıdır.Türkiye’de bir ilk olması özelliği taşıyan Senfonik Kent Orkestramızı kutluyorum. Bizlere bu akşamı yaşatan bu kardeşlerime sonsuz teşekkür ediyorum.”
Kültürümüzü yozlaştırmak istiyorlar
“Kültürümüzü yozlaştırmak,bu renklerimizi,güzelliklerimizi yok etmek isteyen anlayışlarla mücadele ediyor olabiliriz.Ama müzik güzelliktir,evrenseldir,hayatın rengidir.Bu güzelliği ve evrenselliği doya doya yaşamak istiyoruz.İşte bu insanlar bize bunu yaşatıyorlar.Böyle bir topluluğa sahip olduğumuz için çok mutluyuz.”
Milas Kültür Sanat Kenti
“Bir haftadır bu salonlarda değişik müzik sunumlarıyla birlikteyiz.Hepsi bizlere ayrı ayrı mutluluk ve haz verdi.Bu akşam yaşadıklarımız kelimelerle anlatılır gibi değil.Milas Kültür ve Sanat anlamında zengin bir ilçe.Belediye olarak her anlamda sanatın ve sanatçının yanında olacağız.”
Milas Belediyesi Bandosu kurulacak.
Senfonik Kent Orkestrası şefi Tuncay Mızrak’ın Milas Belediyesi Müzik direktörü olacağı müjdesini veren Başkan Tokat; “Senfonik Kent Orkestrası çalışmaları yanında Belediyemizin tüm müzik organizasyonlarında Tuncay hocamız olacak.Ayrıca buradan ilk kez söylüyorum kendisinden Belediye Bandosu oluşturmasını istiyorum”dedi.
Senfonik kent Orkestrasında görev alan herkese teşekkür ederek sözlerine son veren Başkan Tokat Orkestra şefi Tuncay Mızrak’a çiçek ve plaket takdim etti.
 
 Haber Tarihi: 14.02.2020

HaberlerKonu:BAŞKAN TOKAT HALKA ANONS YAPTI

Başkan Tokat Belediye Hoparlöründen halka seslendi

Konu:MİLAS BELEDİYESİNDEN DRONE’LU ÖNLEM

Milas Belediyesi Salı pazarında termal kameralı drone ile alışveriş yapan vatandaşların ateşini ölçerken bir yandan da uyarıcı anonslar yaptı.

Konu:BAŞKAN TOKAT YENİ KARARLARI AÇIKLADI

Başkan Tokat yeni kararları açıkladı..

Konu:KORONAVİRÜS'E KARŞI KARARLI MÜCADELE

Konu:BAŞKAN TOKAT SALI PAZARINI İNCELEDİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlem paketlerini açıklamasının ardından ilk salı paza...Konu:İŞÇİ ALIMI SINAVININ İPTALİNE İLİŞKİN İLANDIR

MİLAS BELEDİYESİ EMEK ...Konu:BİZ BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; Biz bu işin üstesinden geleceğiz….

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat  so...Konu:Milas Belediyesi'nden Coronavirüs Tedbirleri

Koronavirüs salgının önlenmesi amacıyla alınan çok sayıda tedbirler konusunda sosyal medyadan canlı yayınla detaylı açıklama...Konu:MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS KARARI

 Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi 13.02.2020 tarih 25 sayılı kararı;

Muğla İli, Milas İlçesi, Akyol Mahallesi, 124 ada 84 parsel için Muğla...Konu:BAŞKAN TOKAT'TAN KIRSAL MAHALLELERE ZİYARET

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; Önemli olan güveni boşa çıkartmamak..

Konu:İL KADIN KOLLARI BAŞKAN ADAYINDAN ZİYARET

 Aysun Korkut ; Cumhuriyet Halk Partisini iktidara yürüyüşünde çalışmak  için adayım.

Konu:FATİH PORTAKAL'A YOĞUN İLGİ

Konu:8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Konu:MİLAS'IN DEĞİL O'NUN SON FUARI

Konu:MART AYI MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI1234567891011121314151617