» Habeler  » Haberler
Kan

  

MİŞTİ SEYİRCİYLE BULUŞTU
 
Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu (MİŞTİ) seyirciyle buluştu.
30. kuruluş yılını kutlayan Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu 26 Şubat akşamı Hagop Baronyan’ın ibretlik güldürüsü  “Şark Dişçisi” adlı oyun ile tiyatro severlerin karşısına çıktı.Tiyatro severlerin yoğun ilgiyle karşılaşan MİŞTİ ekibi oyun sonrası ayakta alkışlandı.
Hago Baronyan tarafından yazılan ,Boğos Çalgıcıoğlu tarafından  çevirisi yapılan oyunda, görücü usulü evlilik ve sadakat konusunu ele alıyor. Aile ilişkilerinin yozlaştığı, tarafların birbirinin kuyusunu kazdığı bir ortamda, eşler, eski ve yeni âşıklar, çocuklar ve nişanlılar arasındaki ilişkilerin iç içe geçmesi üzerine yaşananlar MİŞTİ ekibi tarafından sahnelendi.
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat,Eşi Elif Tokat ,Başkan yardımcısı Hüseyin Çöllüoğlu ve Belediye meclis üyelerinin yanı sıra oyunu yaklaşık 450 kişi izledi.
Oyun sonunda sahneye gelen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat sözlerine Bu gün bu salonu doldurarak  MİŞTİ ekibimize ve MİŞTİ kurucusu Nebi Usluy’a sahip çıktığınız için hepinize teşekkür ediyorum diyerek başladı.
Milas Belediyesi olarak yeni bir yapılanmaya gittiklerini artık Kültür ve Sanat Müdürlüğü bünyesinde daha güzel projelere imza atacaklarının altını çizen Başkan Tokat MİŞTİ Genel Sanat Yönetmeni Berkan Cengiz’in Milas Belediyesi bünyesine katılacağı müjdesini verdi.Milas’ın Kültür ve Sanat anlamında çok ileri seviyelerde olduğunu belirten Tokat ; “Son bir ay içerisinde bu salonlarda gerek müzik korolarımızın konserleri gerekse Belediyemizin organizasyonlarıyla getirilen tiyatro oyunlarını izliyoruz. Bu akşamda Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenen harika bir oyun izledik.Bundan sonra bu tür faaliyetlerimizi üzerine koyarak daha profesyonelce yürüteceğiz.Genel Sanat Yönetmenizim Berkan Cengiz Belediyemiz bünyesine katılıyor.Artık Tiyatro anlamında çalışmalarımızı o yönetecek.Yine müzik anlamında da Tuncay Mızrak hocamız Belediyemiz bünyesinde olacak ve müzik organizasyonlarımızı o yapacak.Bu anlamda daha başarılı çalışmalar izleyeceğiz.Ben tekrar salonu doldurarak MİŞTİ ekibimize sahip çıktığınız için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.
Şark Dişçisi adlı oyun 27,28 Şubat ve 4,5,6 Mart tarihlerinde Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda saat 20.45 de başlayacak ve ücretsiz olarak sahnelenecek.
 
 Haber Tarihi: 27.02.2020

HaberlerKonu:BAŞKAN TOKAT ÇOCUKLARA HEDİYE DAĞITTI

www.youtube.com/watchKoronovirüs ile mücadele kapsamında 20 yaş altına uygulanan sokağa çıkma yasağı...Konu:MECLİS OLAĞANÜSTÜ TOPLANIYOR

Milas Belediyesi meclisi 15 Mayıs Cuma günü...Konu:SEMT PAZARLARI AYNI GÜN VE YERLERİNCE KURULACAK

Semt pazarları aynı gün ve yerlerinde kurulacak

Konu:DAHA GÜZEL MİLAS İÇİN

Konu:YENİ HASTANE YOLU TAMAMLANDI

Milas’ta yaklaşık 1 ay içerisinde açılacak ve Pandemi Hastanesi...Konu:KARİKATÜR YARIŞMASINA KATILIM SÜRESİ UZATILDI

2020 Uluslararası Milas Turhan Selçuk Karikatür Yarışmasına katılım tarihi uzatıldı.

Konu:BERBERLER VE KUAFÖRLER DEZENFEKTE EDİLİYOR.

Kuaför, berber ve güzellik salonları dezenfekte edildi

Konu:ÜNLÜ SUNUCUDAN BAŞKANA ZİYARET

Konu:MASKE DAĞITIMI SÜRÜYOR

Milas Belediyesi vatandaşına ücretsiz maske dağıtıyor.

Konu:YENİ OKUL YOLUNA SICAK ASFALT

Okullar bölgesi tamam,sıra yeni hastane yolunda

Konu:VATANDAŞA 220 BİN ÜCRETSİZ MASKE

 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; Bu güne kada...Konu:SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YEMEK İKRAMI

BELEDİYEDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YEMEK İKRAMI

Konu:VATANDAŞA DAVUL ZURNALI MORAL

Milas Belediyesi, sokak ve caddelerde davul zurna çaldırarak, koronavirüs sürecinde uygulanan sokağa çıkma yasağında evlerinde olan vat...Konu:BAŞKANDAN ANLAMLI ZİYARET

Başkan Tokat işçilerle bir araya geldi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet ...Konu:1 MAYIS KUTLU OLSUN1234567891011121314151617