MİLAS BELEDİYESİ’NİN İFTAR YEMEKLERİ BAŞLIYOR

23.03.2023


Milas Belediyesi’nin Ramazan ayı dolayısıyla gerçekleştireceği geleneksel iftar yemekleri başlıyor. İlçe genelinde 21 farklı noktada ve günde düzenlenecek olan iftar yemeklerinin ilki 23 Mart Perşembe günü gerçekleştirilecek. Birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın sembolü olan iftar yemekleri, Ramazan ayı boyunca Milas’ın farklı noktalarında kurulacak; Milas’ta yaşayan vatandaşlar, gönül sofralarında iftarlarını açacak.
Her yıl Ramazan ayı boyunca Milas’ın dört bir yanında kurulan iftar sofraları, bu yıl kent merkezi ve kırsal mahallelerde vatandaşlarla buluşacak. 
Milas Belediyesi’nin düzenlediği iftar yemeklerinin ilki, 23 Mart Perşembe günü Milas Belediyesi Ek Hizmet Binası’nda, sonuncusu ise 19 Nisan Çarşamba günü Hacı İlyas Mahallesi’ndeki Salı Pazarı’nda gerçekleştirilecek.
İlçe genelinde düzenlenecek yemeklerde vatandaşlar iftarlarını açarken, her yemekte Ramazan ayının vazgeçilmezi olan Hacivat ve Karagöz de sahnelenecek. 

BAŞKAN TOKAT: “GÖNÜL SOFRAMIZA BEKLİYORUZ”
Tüm vatandaşları ilçe genelinde kurulacak iftar yemeklerine davet eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Ramazan ayının ülkemize barış, hoşgörü, kardeşlik ve sevgi getirmesi dileğinde bulunarak “Mübarek Ramazan ayının barışa, mutluluğa ve kardeşliğin güçlenmesine vesile olmasını diliyor, bütün İslam âleminin Ramazan ayını tebrik ediyorum. Ramazan ayının bereketini hemşerilerimizle birlikte paylaşmak için vatandaşlarımızı 21 farklı noktadaki iftar yemeklerimize bekliyoruz. " diye konuştu.

İftar yemekleri takvimi şöyle:

23 Mart: Milas Belediyesi Ek Hizmet Binası, 
24 Mart: Beçin Mah. Pazaryeri, 
25 Mart: Bağdamları Mahallesi, 
26 Mart: Ören Kapalı Pazaryeri, 
27 Mart: Cumhuriyet Mah. Kapalı Pazaryeri, 
28 Mart: Ağaçlıhöyük Mahallesi, 
29 Mart: Güllük Belediye Önü, 
30 Mart: Damlıboğaz Mahallesi, 
01 Nisan:  Boğaziçi Mah. Okul Yanı, 
03 Nisan: İsmetpaşa Mah. Cumartesi Pazar Yeri, 
04 Nisan: Selimiye Mah. Kapalı Pazar Yeri, 
05 Nisan: Bafa Mah. Kapalı Pazar Yeri, 
06 Nisan: Kıyıkışlacık Mah. Açık Pazar Yeri, 
08 Nisan: Ortaköy Mahallesi Kapalı Pazar Yeri
09 Nisan: Çınarlı Mahallesi, 
10 Nisan: Kısırlar Mahallesi, 
12 Nisan: Hacıapti Mah. Çöllüoğlu Kır Düğün Bahçesi, 
14 Nisan: Akkent Kapalı Pazar Yeri, 
15 Nisan: Göldere Mahallesi, 
17 Nisan: Gürçamlar Mahallesi, 
19 Nisan: Hacı İlyas Mah. Salı Pazarı.