MİLAS BELEDİYESİ 8 MAHALLEDEKİ YOL ÇALIŞMASINI TAMAMLADI

29.09.2023


Yıl boyunca ‘132 mahalleye eşit ve etkin hizmet’ sloganıyla çalışmalarını sürdüren Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 8 mahalledeki çalışmalarını tamamladı.


 


132 mahallesiyle Türkiye’nin en fazla mahalle sayısına sahip olan ilçelerinden biri olan Milas’ta, belediye ekiplerinin başlattığı yol çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. İlçe genelinde çalışmalarını sürdüren Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 1. kat sathi kaplama, roadmixleme, beton yol kaplama çalışmaları gerçekleştirerek Milas’ta güvenli yollar inşa ediyor.


Ekipler, Savran Mahallesi'nde yaklaşık 20 bin m2 1.kat sathi kaplama yol işi, İçme Mahallesi'nde yaklaşık 6 bin m2 1. kat sathi kaplama yol işi, Yaşyer Mahallesi'nde yaklaşık 6 bin 500 m2 1. kat sathi kaplama yol işi ile 7 bin m2 2. kat sathi kaplama işini tamamladı.


Alatepe, Kultak ve Karacaağaç mahallelerindeki roadmixleme çalışmaları da tamamlanarak yoldaki eksiklikler giderildi. Kıyıkışlacık Mahallesi Zeytinlikuyu Mevkii Siteler bölgesinde yaklaşık 2 bin 800 m2 beton yol kaplama işi tamamlanarak yol kullanıma açıldı.


Selimiye Mahallesi Sanayi Sitesi'nde 5 bin 500 m2 parke kaplama işi de tamamlanarak sanayi sitesi esnafı ve vatandaşların mağduriyeti giderildi.