ATAMIZI SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ

09.11.2023


Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete uğurlanışının yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de büyük bir özlem, şükran ve saygıyla anılacak.

Milas Belediyesi tarafından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında çeşitli programlar düzenlenecek.

Ata’ya saygı zinciri oluşturulacak…

10 Kasım 2023 Cuma günü düzenlenecek etkinliklerde saatler 08:30’u gösterdiğinde Ata’ya Saygı Zinciri oluşturulacak. Atapark’ta düzenlenecek etkinlikte vatandaşlar metrelerce insan zinciri oluşturarak, Atatürk’ü ölüm yıl dönümünde anacak.

Lokma Dökümü ve Anma Programı Gerçekleştirilecek…

Milas Belediyesi tarafından düzenlenen anma etkinlikleri akşam programıyla devam edecek. Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleşecek olan etkinliklerde saat 19:30’da Atamızın ruhuna lokma dökümü yapılacak.

Lokma dökümünün tamamlanmasının ardından aynı alanda saat 20:00’de Ata’mızı Anma ve Daha İyi Anlama Programı düzenlenecek. Program kapsamında sunumlar yapılmasının ardından Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılacak.