ELDEN ELE BAKIM VE DAĞITIM ATÖLYESİ İLE YARDIMLAR YERİNİ BULACAK

25.01.2024


Milas Belediyesi, sosyal hizmet ve sosyal sorumluluk uygulamalarını sürdürerek, ihtiyaç fazlası eşyaların yardıma muhtaç vatandaşlara ulaştırılması amacıyla Elden Ele Bakım ve Dağıtım Atölyesi'ni kurdu. Vatandaşlar arasındaki bağı güçlendirmeyi hedefleyen çalışma ile hem evlerdeki ihtiyaç fazlası malzemeler değerlendirilecek hem de ihtiyaç sahibi bireylere yardım eli uzatılmış olacak.

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; kadın, erkek ve çocuklar için kıyafet (mont, elbise, gömlek vb), ayakkabı, kullanılmamış iç çamaşırı, kullanılmamış çorap, yatak, yorgan, yastık, battaniye, gelinlik, damatlık, sünnet kıyafeti, oyuncak, bebek arabası, beşik, çocuk bezi, alt açma bezi, ıslak mendil yardımlarının kabul edileceği belirtildi.

Tabakhane Caddesi’nde bulunan hizmet binasında toplanacak malzemelerin ayrıştırılma işleminin ardından dağıtımının yapılacağı, yardım yapmak veya detaylı bilgi almak isteyen vatandaşların Milas Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ile 0 (252) 512 51 11 numaralı iletişim numarası üzerinden iletişime geçebileceği belirtildi.