BAŞKAN TOKAT BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

06.02.2024


Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday adaylığı sürecine denk gelen ve yoğun çalışma temposu nedeniyle gecikmeli olarak gerçekleşen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlaması nedeniyle ilçemizde görev yapan basın mensuplarıyla akşam  yemeğinde bir araya geldi. 

Her yıl düzenli olarak ilçemizde görev yapan basın emekçilerinin katılımlarıyla sıcak bir ortamda gerçekleşen yemekte Başkan Tokat, çalışan çalışmayan tüm gazetecilerin gününü kutladı. Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştiren Başkan Tokat, basın mensupları tarafından yöneltilen soruları içtenlikle cevapladı.

Sizlere huzurlu ve başarılı bir çalışma dönemi diliyorum…

Sözlerine Milas Belediye Meclis Üyesi Kadir Karagülle’nin ani vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirerek başlayan Başkan Tokat; “Birlikte olmaktan en çok mutluluk duyduğum topluluk ile bir aradayım. Çalışan çalışmayan tüm gazetecilerimizin gününü kutluyorum. Görev yaptığım süre içerisinde sizlerle çok yapıcı ve samimi dostluklar oluşturduk. Siz değerli basın mensubu arkadaşlarımdan hep 3 temel şey istedim. Bir tanesi halkın doğru haber alma hakkına riayet. İkincisi meslek ahlak kurallarına riayet. Üçüncüsü de dostluğunuz. 3 temel şey dışında hiçbir basın çalışanından kullandığım kamu gücünü ya da yetkilerimi kullanarak başka bir talep içerisinde bulunmadım. Bu süre içerisinde gerçekten çok güzel dostluklar edindik. Bu anlamda hepinize teşekkür ediyorum. Herhangi bir şekilde yakınlık uzaklık ilişkisi oluşturmaya çalışmadık.  Bizim için işini doğru yapan, topluma, insana saygılı, etik kuralları önemseyen herkesi aynı mesafede kabul ettik. Bu anlamda da yakın süreçte yaşamış olduğum Büyükşehir Aday adaylığı sürecinde Muğla çapında en çok basın mensuplarından destek gördüm. Bu benim için önemli. Biz yine buradayız. Her zaman sizlerle beraberiz. Sizleri tanıdığıma, sizlerle beraber çalıştığıma son derece mutluyum. Davetimize katılımlarınızdan dolayı sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çalışma hayatınızda sizlere huzurlu ve başarılı bir çalışma dönemi diliyorum. Ne zaman ihtiyaç duyarsanız bir telefon uzaklıktayım. Elimden geldiğince her süreçte yerel basının güçlenmesi ve desteklenmesi için basın ve yayın işiyle uğraşan emekçilerimizin yanında durmaya devam edeceğim” dedi.

Başkan Tokat, konuşmasının ardından basın mensupları tarafından yöneltilen soruları yanıtladı. Basın mensuplarına günün anısına hediye takdim edilmesiyle devam eden yemek, çekilen toplu fotoğraflarla son buldu.