MİLAS BELEDİYESİ’NDEN YEREL TOHUMUN YAYGINLAŞMASI İÇİN PROJE

19.02.2024


MİLAS BELEDİYESİ’NDEN YEREL TOHUMUN YAYGINLAŞMASI İÇİN PROJE


Milas Belediyesi sürdürülebilir kırsal kalkınma anlayışıyla tarımsal faaliyetlere ve üreten çiftçilerimiz için projeler üretmeye devam ediyor.


Milas Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde yerel tohum üretiminin yaygınlaşması ve vatandaşlarımızın yerel tohumlara ulaşması amacıyla çalışmalar gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında Milas ve faklı şehirlerden başvuru talebinde bulunan vatandaşlarımıza 39 cins ve 48 çeşit tohum dağıtımı gerçekleştirilecek.


19-25 Şubat tarihleri arasında https://ybs.milas.bel.tr/TohumTalep/index linkine giriş yapılarak alınacak olan başvurularda talep formunu dolduran vatandaşlarımız hizmetten faydalanabilecek. Aynı kişi 1 kez tohum talebinde bulunabilirken en fazla 20 adet tohum tercihinde bulunabilecek.


Projenin hayırlı olmasını temenni ediyorum…


Proje hakkında konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Sürdürülebilir kırsal kalkınma anlayışıyla üreten çiftçilerimizin yanında olmaya ve tarımsal faaliyetlere destek olmaya devam ediyoruz. Hayata geçirdiğimiz projeyle vatandaşlarımızdan gelen talep doğrultusunda 39 cins ve 48 çeşit tohum dağıtımı gerçekleştireceğiz. Projenin hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm çiftçilerimize şimdiden bereketli hasatlar diliyorum” dedi.