GÜLLÜK YAZA HAZIRLANIYOR

10.04.2015


 Turizmde “ Biz de varız “diyen Milas Belediyesi, Güllük’te çalışmalarını hızlandırdı.Yaklaşan yaz sezonu öncesinde çalışmalarına hız veren Milas Belediyesi Güllük’teki çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda mahallede yapılması planlanan çalışmalar ve çalışmaların yapılacağı alanlarda Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep MAT ve beraberindeki Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Acil Hizmet Birimi sorumlusu ve Temizlik İşleri sorumlularıincelemelerde bulundular.

Yaz aylarında Türkiye’nin dört bir yanından tatilcileri ağırlayan Güllük’te yapılacak olan çalışmalarla vatandaşların rahat bir şekilde tatillerini geçirmesi planlanıyor.
Çalışmalar kapsamında; kış aylarında yoğun inşaat faaliyetleri dolayısı ile bozulan yollar belirlenerek gerekli onarımlar başlatılacak. Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin rağbet ettiği ‘Hanım Eli Pazarı’nın kurulacağı alan üzerinde çalışmalar, mevcut çocuk parklarının düzenlemesi, halkın düğünlerini yaptığı meydanın daha modern bir hale getirilmesi, sahil alanlarının düzenlenmesi ve temizlenmesi de yapılacak olan çalışmalar arasında yer alıyor. Yapılacak olan bu çalışmaların ay sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.
Bunların yanında dikkatleri çeken bir diğer çalışma ise eski belediye binası arkasında kalan parkın yenilenmesi olacak. Projesi hazırlanan çalışmanın en kısa sürede başlaması bekleniyor. 
Çalışmaları yerinde inceleyen Milas Belediyesi Başkan Yardımcısı Zeynep MAT, konuyla ilgili yaptığı açıklamada yaz aylarının gelmesiyle birlikte belediye olarak turizm bölgelerindeki çalışmalara hız verdiklerini söyledi.
Başkan Yardımcısı Mat, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Amacımız Güllük’ü turizmin parlayan yıldızı yapmak. Sahil boyunda bulunan muhtelif alanları, denizin karaya taşıdığı kumlar ile doldurarak plajlarımızı genişletiyoruz. Sahil alanlarında çevre düzenlememizi de yapıyoruz. Yeni oluşturacağımız park alanları ile halkımızın güzel vakit geçirmesini istiyoruz. Hem burada ikamet eden hem de yaz aylarında buraya gelen vatandaşlarımızın rahatı için gece gündüz demeden çalışmalarımız sürüyor. Milas olarak Turizmde bizde varız demek istiyoruz.”