51. KÜTÜPHANE HAFTASI

10.04.2015


 Her yıl Mart ayının son haftasında insan hayatında kitapların daha öne çıkartılması amacıyla 51.’incisi düzenlenen Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Milas Belediyesi Çocuk  kütüphanesinde  kayıtlı kitapseverler  arasında seçilen  bir önceki yıla göre en çok kitap okuyan on iki öğrenciye hediye verildi.

Milas Belediyesi Çocuk kütüphanesinde düzenlenen etkinlikte öğrenciler ve aileleri ile bir araya gelen Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nalan Çimenci öğrencilere hediye verdiler.
Başkan Yardımcısı Zeynep Mat yaptığı konuşmada : “Bu yıl 51. Kütüphane Haftası’nı kutluyoruz. Düzenlediğimiz etkinliklerle amacımız, halkımıza ve öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, kitap sevgisini artırarak kitaplardan daha çok yararlanmasını sağlamaktır.  İnsanlarımız muhakkak kitap okumaya zaman ayırabilmeli ve kitap okumayı bir yaşam felsefesi haline getirmelidir. Kitap okuma alışkanlığının bireylere çocukluktan itibaren kazandırılarak  kitaplarla büyümesi sağlanmalıdır”.dedi
Konuşmanın ardından öğrenciler hep birlikte  gelecek yıl daha fazla kitap okuyacaklarına söz verdiler.
En fazla kitap okuyan öğrenciler sırasıyla şu isimlerden oluştu.
Burak Karademir,Nursena Tuna,Dilara Dündar,Nazire Saldıran,Nisan Yalçın,Halil Efe Türkmenoğlu,İrem Uludağ,Ayşenaz Dündar,Yıldız Yalçın,Buğra Esen,Volkan Sadi Özgür ve Ada Bayram Çakar.