BAŞKAN TOKAT ÇALIŞMALARI İNCELEDİ.

15.04.2015


 Altyapı çalışmalarının birçok bölgede tamamlanması üzerine bozuk yolların , cadde ve sokakların düzenlemesi kapsamında yürütülen çalışmaları  yerinde inceleyen Milas Belediye Başkanı Muhammet TOKAT  yetkililerden de bilgi aldı.

Çalışmaları yerinde görmek üzere sabah erken saatlerde Belediye Başkan Yardımcıları Zeynep Mat ve Faik Karagöz ile Müştak bey caddesine gelen Başkan Tokat burada yürütülen çalışmalar hakkında Bayındırlık Şefi Gürcan Taşkın ve Fen İşleri Müdürü Okan Koban’dan bilgi aldı.
Müştakbey caddesinin önemli bir cadde olduğunu belirten Başkan Tokat yetkililere buraya daha fazla ekip takviyesi yaparak  çalışmaların en kısa sürede bitirilmesi talimatını verdi.
Başkan Tokat  Başkan yardımcıları ile parke döşeme çalışmalarının devam ettiği , Hamdi Mergen caddesi,Türkan Saylan parkı etrafı,Cumhuriyet Mahallesi Dr.Kadir Çorbacı caddesi ve Güçsan sanayi sitesinde de incelemelerde bulundu.İncelemeler sırasında çalışmaların devam ettiği bölgelerde oturan vatandaşlar  Başkan Tokat’a çalışmalar için teşekkür ettiler.
Başkan Tokat ve beraberindeki heyet , yapımı hızla devam eden Spor kompleksine gelerek  buradaki çalışmaları da yerinde incelediler.  Yapılan çalışmalar hakkında Proje üzerinden bilgi alan Başkan Tokat çalışmaların hızlanmasını istedi.
İncelemelerin ardından açıklama yapan Tokat şunları söyledi;
Alt yapı çalışmalarının sonuna geldik Milas için sıkıntılı bir süreç yaşadık.Halkımızda çalışmalardan  bir takım rahatsızlıklar oldu.Ama  alt yapı Milas için yapılması gerekli bir çalışmaydı.Alt yapının bitmesiyle beraber üst yapı çalışmalarımıza hız verdik. Bir çok cadde ve sokaklarımızda parke döşeme çalışmalarımız sürüyor.
Bu anlamda  120 m2 kilit parke taşı 20 bin ton rotmix,90 bin m2 yol ve kaldırım parke taşı ihaleleri yapıldı ,22 bin m2 lik yeni bir ihaleye çıkarttık. Ayrıca 60 bin m2 lik bir ihalenin de hazırlıkları tamamlandı.Milas Belediyesi olarak 400-500 bin m2 civarında yol ve üst yapı işini programladık. Bunların çok büyük rakamlar .En kısa sürede Milasın  yollarını,cadde ve sokaklarının yapımını tamamlayacağız “dedi.