ELDEN ELE PROJESİ İLE YÜZLER GÜLÜYOR

15.04.2015


 Milas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan Elden Ele projesi kapsamında yürütülen çalışmalar sonucunda İlçede bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlara çeşitli yardımlarda bulunuluyor.

Milas’taki Hayırsever vatandaşlar ile ihtiyaç sahibi aileler arasında köprü görevi görmek adına Milas Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’nce yürütülen Elden Ele projesi bir çok ailenin yüzünü güldürüyor.
Bu kapsamda yapılan çalışmalar sonucunda belirlenen Kısırlar İlköğretim Okulunda öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere ayakkabı ve giyim malzemesi, Ana sınıfı öğrencileri nede oyuncak yardımı yapıldı.
İhtiyaç sahibi ailelere yönelik çalışmalarda ise Küçük Dibekdere Mahallesi  ile Gümüşlük Mahallesinde ikamet eden iki aileye ihtiyaçları doğrultusunda oturma grubu,fırınlı ocak,kanepe,yatak,yorgan,yastık ve giyecek yardımı yapıldı.
Milas Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğünce yapılan açıklamada ;
Toplanan eşyaların öncelikle temizlik ve kullanılabilirlik göz önünde bulundurularak tasnifi yapılmakta ve belli bir düzen içerisinde yerleştirilen eşyalar dağıtıma hazır hale getirilmektedir. Projeden Belediyemizden aceze yardımı alanlar ve ihtiyaçları doğrultusunda muhtaçlıklarını belgeleyenler ücretsiz yararlanmaktadır.
Bu uygulamayla hedefimiz toplumsal dayanışmayı teşvik etmek, Milas için Belediyemizin sosyal projelerinde çalışacak gönüllü hareketi başlatacak ilk adımı atmaktır.
Projemizin uygulamaya geçtiği günden buyana başta giyim eşyası olmak üzere, yatak, baza, kanepe ev gereci, beyaz eşya ve evlenecek çiftlere gelinlik yardımında bulunulmuştur.            Yardımsever aileler tarafından büyük ilgi gören projemiz için duyarlılıklarından dolayı halkımıza teşekkürü bir borç biliyoruz”.denildi
Milas Belediyesi Başkan Yardımcısı Zeynep Mat şunları söyledi.
“Çeşitli sebeplerle kullanım dışı kalan ev eşyası ve kıyafetlerin bir noktada toplanıp ihtiyaç sahibi ailelerin kullanımına sunmayı hedefleyen bir projedir.
 Alım gücünün iyiden iyiye düştüğü günümüz şartlarında dar gelirli ailelere destek olmak hedefimizdir. Bir yandan dar gelirli aileler ihtiyaçlarını karşılayamazken, öte yandan bazı aileler kullanım fazlası eşyalarını değerlendirilmesi konusunda muhatap bulamamaktadır. Amacımız ihtiyacı olanla yardımsever ailelere aracılık yapmak suretiyle her iki tarafında sorununa çözüm olmaktır”dedi.