1. Milas Uluslararası Çocuk Festivali Başladı

25.04.2015


 Milas Belediyesi ve Milas Folklor  Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (MİLFOLK) işbirliği ile bu yıl ilki düzenlenen Milas Uluslararası Çocuk Festivali kapsamında ilçemize gelen Azerbaycan,Slovakya,Bulgaristan ve Romanya uyruklu öğrenciler Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat’ı ziyaret etti.

Ziyaret esnasında öğrenciler ülkelerinin yöresel el ürünlerini Başkan yardımcısı Zeynep Mat’a hediye ettiler.Renkli görüntülere sahne olan ziyarette öğrenciler ilgi kaynağı oldular.
Ziyaret sırasında açıklama yapan Başkan Yardımcısı Zeynep Mat şunları söyledi;“Bu yıl ilki düzenlenen Festivalin coşku içinde geçeceğine inanıyorum.Milas ve Kültürümüzü tanıtmak amacıyla bu tür festivallerin düzenlenmesi çok önemli.Önümüzdeki yıllarda festivalin kapsamını genişleterek daha fazla katılım sağlamak için çalışacağız.Bu festivalin düzenlenmesinde büyük emeği olan MİLFOLK derneğine   ve Başkanı Oğuz Yiğit’e teşekkür ediyorum.”dedi
Festival kapsamında 21 Nisan Salı günü saat 17.30’da festival kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek. Milas Belediyesi Hizmet Binası önünden başlayacak olan kortej yürüyüşü, Atapark’ta sona erecek.
Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından yapılacak olan konuşmalarla Salı günü düzenlenen etkinlikler sona erecek.
Festival kapsamında Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi  günü gerçekleştirilecek olan etkinlikler ise şöyle:
 
22 Nisan Çarşamba
 
Güllük Mahallesi Korteji  ve Gösteriler
 
23 Nisan Perşembe
 
Saat 14.00
 
Atatürk’e Saygı Zeybeği Gösterisi (Atapark Meydanı)
 
Saat 15.00
 
Resim Şöleni ve Gösteriler (Pomelon AVM)
 
Saat 20.00
 
Festival Gala Gecesi
 
24 Nisan Cuma
 
Ören Mahallesi Korteji ve Gösteriler
 
25 Nisan Cumartesi
 
Saat 11.00
Veda Kokteyli (Pomelon AVM)