23 NİSAN KUTLAMALARI RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE BAŞLADI

25.04.2015


 Milas Belediyesi ve Milas Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (MİLFOLK) işbirliği ile bu yıl ilki düzenlenen Milas Uluslararası Çocuk Festivali renkli görüntüler ile başladı.

 
Festival kapsamında ilçemize gelen Azerbaycan, Slovakya, Bulgaristan ve Romanya uyruklu öğrenciler Milas Belediyesini ziyaret ettiler.
 
‘Uluslararası Çocuk Festivali’ programı kapsamında dün makam ziyaretleri ve festival yürüyüşü ile açılış töreni gerçekeştirilirken bugün de Güllük’te festival yürüyüşü ve gösteriler yapılacak …
 
Festival dün saat 17.30’da Milas Belediyesi Hizmet Binası önünden başlayıp Atapark’ta sona eren festival yürüyüşü ile başladı.  Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ve  konuşmaların ardından yabancı öğrenciler kendi ülkelerine ait halk oyunlarını sergilediler.
Festivalde bugün Güllük’te  öğrencilerin Tekne  turu gezisinin ardından  saat 17.30  kortej yürüyüşü ile devam edecek.Atatürk Büstü önünde halk oyunları gösterilerinin ardında  sona erecek.
23 Nisan Perşembe günü saat 14’te Atapark’ta Atatürk’e Saygı Zeybeği gösterisi, Saat 15’te Pomelon AVM’de Resim Şöleni ve Gösteriler, Saat 20’de Festival Gala Gecesi yapılacak.
24 Nisan Cuma günü Ören’de yapılacak festival yürüyüşü ve gösterilerle sürecek olan Milas Uluslararası Çocuk Festivali, 25 Nisan Cumartesi günü saat 11’de Pomelon AVM’de düzenlenecek veda kokteyli ile sona erecek.