NEBİ USLU TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLADI

07.05.2015


 Milas Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Nebi Uslu Tiyatro Şenli 5 mayıs Salı günü Dr.Mete Ersoy Anadolu Lisesi tarafından sahnelenen “Yalancı Aranıyor” adlı oyunla başladı.

 
Bu yıl  3 lisenin 5 oyunla katıldığı şenlik dün Sebahattin Akyüz Fen Lisesi öğrencilerince sahnelenen 7 Kocalı Hürmüz adlı oyunla devam etti.
 
Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda sahnelenen oyunlara öğrenciler tarafından yoğun ilgi gösteriliyor.Sahnelenen oyunları ayrıca Milas Belediye Başkan Yardımcıları Faik Karagöz ve Zeynep Mat’ın yanı sıra kalabalık halk topluluğu tarafından da izledi.
 
Milas’a tiyatro ve eğitim alanında yaptığı katkılarla adından söz ettiren Nebi Uslu anısına her sene geleneksel olarak düzenlenen şenlik; 11 Mayıs Pazartesi Dr Mete Ersoy Anadolu Lisesi tarafından sahnelenecek olan “Anton Çehov’dan üç kısa oyun” , 12 Mayıs Salı günü Cumhuriyet Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu tarafından “Tacitus” 13 Mayıs Çarşamba günü yine Cumhuriyet Anadolu Lisesi tarafından sahnelenecek “Deli Masalı” adlı oyunlarla devam edecek.
 
Şenlik 16 Mayıs Cumartesi günü düzenlenecek olan ödül töreni ile son bulacak